"Barca" didina persvarą © Eurofootball.lt
Sekmadienį triuškinamą pergalę 3-0 prieš "Mallorca" šventę "Barcelona" futbolininkai padidino atotrūkį Ispanijos čempionate nuo antroje vietoje žengiančios "Valencia" iki dvylikos taškų.

Maljorkoje vykusiose rungtynėse be atakų lyderio S.Eto`o žaidę katalonai visiškai dominavo prieš vietos "Mallorca" ir išsiveržė į priekį 39 minutę, kai po Deco perdavimo iš baudos aikštelės centro pasižymėjo prancūzas Ludovicas Giuly. Rungtynių didvyriu tapo jaunasis vunderkindas Lionelis Messi - po keitimo 73 minutę aikštėje pasirodęs argentinietis pasižymėjo vos po trijų minučių, kai gavęs Sylvinho perdavimą iš kairiojo krašto pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą. Dar po dešimties minučių aštuoniolikmetis po Ronaldinho perdavimo rezultatą pavertė triuškinamu, pasiuntęs kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Ir toliau nesiseka ilgą laiką visus stebinusiai Pamplonos "Osasuna" ekipai - sekmadienį 21-o Ispanijos čempionato turo rungtynėse jie netikėtai namuose 0-2 pralaimėjo turnyrinės lentelės apačioje esantiems Sevilijos "Betis" futbolininkams.

Sekmadienį netrūko ir daugiau kiek netikėtų rezultatų: "Sevilla" namuose 2-0 įveikė į UEFA Čempionų lygos aštuntfinalį patekusius "Villarreal" futbolininkus, "Valencia" rungtynių pabaigoje vos išplėšė lygiąsias su "Zaragoza", o turnyro autsaiderė Vitorijos "Alaves" 3-1 įveikė "Real Sociedad" vienuolikę.

Po dviejų rungtynių diskvalifikacijos "Osasuna" aikštėje ir vėl vadovavo treneris Javieras Aguirre, tačiau jis negalėjo remtis net penkiais pagrindinės sudėties žaidėjais. Svečiai į priekį išsiveržė 33 rungtynių minutę, kuomet smūgiu iš už baudos aikštelės ribų pasižymėjo Luisas Fernandezas. Nors "Osasuna" futbolininkai šiose rungtynėse turėjo teritorinę persvarą bei daugiau atakavo, "Betis" 60 minutę padvigubino rezultatą - po Joaquino uždirbto bei sėkmingai pakelto baudos smūgio iš dešinio atakos krašto galva iš baudos aikštelės vidurio pasižymėjo saugas Edu.

Puikiai šiame ture sekėsi ir kitai Sevilijos ekipai. "Sevilla" namuose netikėtai visiškai dominavo prieš "Villarreal" futbolininkus, kuriems aiškiai trūko traumuoto lyderio Juano Romano Riquelmes. Šeimininkai į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio viduryje, kuomet po Danielio Alveso perdavimo iš baudos aikštelės vidurio pasižymėjo brazilas Luisas Fabiano, o antrajame kėlinyje rezultatą po Jesuso Navaso perdavimo padvigubino Fredericas Kanoute. "Villarreal" visą antrą kėlinį žaidė be saugo Josico, kuriam pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje už ginčus su teisėju buvo parodyta antra geltona kortelė.

Savo dominavimą rungtynėse su "Zaragoza" vos lygiosiomis paversti pavyko antrą vietą čempionate užimančiai "Valencia" ekipai. Rungtynių pradžioje abi ekipos apsikeitė pavojingomis atakomis, o 33 rungtynių minutę labai pavojingai Pablo Aimaro smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį. Savaitės viduryje Karaliaus taurėje net 4-2 įveikusi "Barcelona" ir taip nutraukusi jos pergalių seriją "Zaragoza" į priekį išsiveržė pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje, kai pasižymėjo Sergio Garcia.

Antrojo kėlinio pradžioje "Valencia" futbolininkai atrodė sutrikę ir tuo pasinaudojo svečiai, sukurę keletą pavojingų progų ir vienos iš jų metu Ewerthonas padvigubino rezultatą po Sergio Garcia perdavimo. Vaizdą aikštėje visiškai pakeitė Davido Generelo gauta antra geltona kortelė iki rungtynių pabaigos likus kiek mažiau nei 10 minučių. Netrukus po puikaus P.Aimaro ir Miguelio Angelio Angulo žaidimo iš už baudos aikštelės ribų pasižymėjo olandas Patrickas Kluivertas, o po kelių akimirkų "Valencia" vos neišlygino rezultato, tačiau puikiai sužaidė "Zaragoza" vartininkas Cesaras. Vis tik šeimininkams pavyko iškovoti lygiąsias - vienos iš paskutinių atakų metu po puikaus P.Kluiverto perdavimo pasižymėjo P.Aimaras.

Varžovų nesėkmėmis puikiai pasinaudojo ir į trečią turnyrinės lentelės vietą pakilo vis geresnį žaidimą demonstruojantis Madrido "Real". Karališkasis klubas sekmadienį svečiuose 1-2 įveikė Vigo "Celta" futbolininkus. Svečiai į priekį išsiveržė 17 rungtynių minutę, kai po Julio Baptista`os perdavimo pasižymėjo jaunasis brazilas Robinho. Tačiau šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą - po Lopezo Angelio perdavimo iš krašto galva pasižymėjo Matias Lequi.

Vis tik "Real pavyko paversti turėtą teritorinę persvarą į pergalę - 60 minutę po greitos kontraatakos iš baudos aikštelės centro smūgiavo Robinho. Jo smūgį atrėmė "Celta" vartininkas Jose Pinto, tačiau kamuolys atšoko tiesiai laisvam Cicinho po kojomis ir naujasis "Real" gynėjas sėkmingai pasiuntė kamuolį į tuščius vartus vos iš poros metrų atstumo. Nors iki rungtynių pabaigos "Celta" turėjo ne vieną progą išlyginti rezultatą, jiems to padaryti nepavyko.

Pergales vienodu rezultatu 3-1 iškovojo Barselonos "Espanyol" ir Vitorijos "Alaves" klubai, abu pirmavę 3-0 ir vėliau leidę svečiams sušvelninti rezultatą. Tiesa Vitorijoje "Real Sociedad" tai pavyko padaryti tik paskutinėmis rungtynių minutėmis, kai pasižymėjo naujokas, jaunas saugas iš Slovėnijos Daliboras Stevanovičius.

Sekmadienio statistika

Pamplonos "%c00018" 0 - 2 Sevilijos "%c00097"
33` [0 - 1] Luis Fernandez
60` [0 - 2] Edu

Barselonos "%c00102" 3 - 1 "%c00106"
10` [1 - 0] Raul Tamudo
21` [2 - 0] Raul Tamudo
32` [3 - 0] Luis Garcia
40` [3 - 1] Alexis

"%c00107" 2 - 0 "%c00086"
30` [1 - 0] Luis Fabiano
58` [2 - 0] Frederic Kanoute

45` iš aikštės pašalintas Josico ("Villarreal")

"%c00004" 2 - 2 "%c00108"
45` [0 - 1] Sergio Garcia
64` [0 - 2] Ewerthon
83` [1 - 2] Patrick Kluivert
89` [2 - 2] Pablo Aimar

82` iš aikštės pašalintas Davidas Generelo ("Zaragoza")

Vitorijos "%c00252" 3 - 1 San Sebastiano "%c00091"
34` [1 - 0] Santiago Carpintero
58` [2 - 0] John Aloisi
86` [3 - 0] John Aloisi
90` [3 - 1] Dalibor Stevanovic

"%c00021" 0 - 3 "%c00006"
39` [0 - 1] Ludovic Giuly
76` [0 - 2] Lionel Messi
82` [0 - 3] Lionel Messi

Vigo "%c00020" 1 - 2 Madrido "%c00003"
17` [0 - 1] Robinho
40` [1 - 1] Matias Lequi
57` [1 - 2] Cicinho