Bandoma išsiaiškinti, ar Lietuvos futbole nevartojamas dopingas

Šiuo metu Lietuvoje vykdoma elektroninė apklausa apie antidopingą futbole. „Keep football clean: Anti-doping in football“ projektas yra remiamas Europos Komisijos ir vykdomas 6 valstybių organizacijų.

Šio projekto 4 svarbiausi tikslai yra: suprasti ir įvertinti padėtį Europos vietiniuose ir/ar masinio futbolo klubuose; sukurti edukacines priemones dopingo prevencijai; parengti antidopingo trenerius-ambasadorius; sukurti neprofesionalaus futbolo antidopingo etikos kodeksą. 

Kiekvieną savanorį prašome skirti apie 5 minutes šioje nuorodoje anonimiškai užpildyti elektroninę apklausą apie savo patirtį antidopingo srityje.

Vienas iš šios  programos partnerių yra Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA). Šios asociacijos projektų vadovė Greta Guižauskaitė pažymėjo antidopingo problemos aktualumą.

„Švarus sportas – visų mūsų interesas. Visų pirma – dėl žaidėjų sveikatos, visų antra – dėl sąžiningos konkurencijos bei sukčiavimo prevencijos. Apskritai sportas, ypač futbolas, yra siejamas su aktyviu laiko leidimu ir sveika gyvensena, todėl dopingui vietos čia nėra.

Galbūt daug kam gali pasirodyti, kad dopingo ir kitų veiklos efektyvumą skatinančių medžiagų vartojimas yra aktualus tik elitinio futbolo kontekste, tačiau pasaulyje vis didėja susirūpinimas neprofesionaliame futbole („Grassroots“) nutinkančiais atvejais, kurie rodo padidėjusį dopingo vartojimą šioje futbolo srityje.

Tikimės, kad ši problema nėra išplitusi Lietuvoje, tačiau apie tai galėsime spręsti tik gavę pakankamą kiekį atsakymų į apklausą. Svarbi savalaikė ir tinkama prevencija, kuri neleistų probelmai atsirasti ir paplisti, todėl šis projektas būtent ir skirtas tam, kad ištirti, paruošti mokomąją medžiagą ir ją išplatinti žaidėjams kaip prevencinę priemonę“.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...