Baltijos taurės starte - Lietuvos ir Suomijos U-17 rinktinių lygiosios

Pirmąją Baltijos taurės varžybų dieną Lietuvos jaunių U-17 (gimę 2000 m. ir jaunesni) rinktinė sužaidė lygiosiomis 1:1 su atstovais iš Suomijos. Atkaklioje kovoje lietuviams išlyginamąjį įvartį baudos smūgiu pelnė Matas Gudaitis.

Dvikova prasidėjo abiejų rinktinių žvalgyba, o kamuolio kontrolė priklausė tai vienai, tai kitai komandai. Pirmajame kėlinyje įsimintinų progų nesukūrė nei viena komanda, tiesa Lietuvos rinktinės atakuojantis saugas Titas Aukštuolis pelnė įvartį, bet jis buvo neužskaityas dėl nuošalės.

Antrajame kėlinyje žaidimas tapo kur kas atviresnis ir atakuojantis. Pirmieji progą susikūrė suomiai, kurių iš kelių metrų galva smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų. Po kelių minučių aktyviai rungtyniavęs T. Aukštuolis dar kartą pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, bet ir vėl teisėjo švilpukas fiksavo nuošalę.

57 minutę lietuviai neišnaudojo labai geros galimybės išsiveržti į priekį. Mato Gudaičio iš 20 metrų smūgiuotą kamuolį prieš save atmūšė Suomijos komandos vartininkas, o pirmasis prie jo suskubęs Matas Vareika smūgiavo netiksliai.

Tuo tarpu Suomijos futbolininkai gavę pirmą realesnę galimybę sugebėjo ją išnaudoti ir 60 minutę išsiveržė į priekį. Netrukus M. Gudaičio tiksliai realizuotas baudos smūgis atstatė pusiausvyrą rungtynėse.

73 minutę po keitimo pasirodęs Justas Marazas galėjo nubausti varžovus, tačiau jo iš 6 metrų smūgiuotą kamuolį paskutinę akimirką blokavo varžovai. Lietuviai ir toliau nenustojo atakuoti suomių vartų ir 79 minutę Jonas Bičkus galėjo pelnyti įvartį, tačiau jo smūgį atlaikė laiku vartus palikęs priešininkų vartininkas. Rezultatas liko nepakitęs – 1:1.

Lietuviai turnyrą pratęs rungtynėmis su šeimininkų Latvijos rinktine. Dvikova vyks rytoj Žiemgalės olimpinio centro stadione nuo 17 val.

Rungtynių statistika

Suomija U-17 - Lietuva U-17 1:1 (0:0)
Jūrmalos „Sloka“ stadionas, 30 žiūrovų
Teisėjas – M. Kere (Latvija)
Įvarčiai: 60 min. Maximo Tolonen (Suomija U-17); 63 min. Matas Gudaitis (Lietuva U-17)
Įspėti: 34 min. Matas Ramanauskas, 61 min. Matas Gudaitis (Lietuva U-17)

Lietuvos U-17 rinktinės sudėtis: Arijus Bražinskas, Deividas Raulinaitis, Kipras Kažukolovas, Matas Ramanauskas (71 min. Jonas Bičkus), Titas Aukštuolis (56 min. Arnold Baulin), Edgaras Utkus (56 min. Justas Marazas), Matas Kubilius (41 min. Matas Vareika), Džiugas Raudonius, Arnas Paura, Matas Gudaitis (71 min. Renatas Banevičius), Artūr Dolžnikov (41 min. Titas Milašius).