B grupė: rusų šturmą atlaikusi Slovakija iškovojo istorinę pergalę (FOTO, VIDEO)

Antradienį prasideda antrasis Europos čempionato grupių turas.

B grupėje Slovakija 2:1 po atkaklios kovos palaužė Rusijos ekipą ir iškovojo pirmąją pergalę Senojo žemyno pirmenybių istorijoje.

Abi komandos pernelyg ilgai nesižvalgė ir neketino žaisti atsargaus futbolo. 9-ąją minutę slovakai surengė greitą išpuolį ir M.Hamšiko smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia skersinio.

Kėlinio viduryje pasižymėti galėjo rusai, tačiau tolimas Smolovo bandymas buvo nesėkmingas.

Neįmuši tu - įmuša tau. V.Weissas sulaukė puikaus komandos draugo perdavimo, suklaidino du Rusijos gynėjus ir nepaliko vilčių I.Akinfeevui - 1:0.

Kėlinio pabaiga L.Slutskio auklėtiniams susiklostė itin prastai. Slovakai uždirbo kampinį, o jų lyderis M.Hamšikas parodė savo meistriškumą. Atakuojantis saugas gavo tikslų ekipos draugo perdavimą ir iš aštraus baudos aikštelės kampo pelnė puikų įvartį - 2:0.

Antroje kėlinio pradžioje rusai bandė lyginti rezultatą, tačiau nesėkmingai. 67-ąją minutę Smolovas turėjo puikų šansą nuginkluoti Kozačiką,bet jo smūgį blokavo slovakų gynėjas.

Po kelių akimirkų J.Kozako auklėtiniai surengė žaibišką ataką, tačiau M.Hamšiko bandymai mušti iš toli buvo nesėkmingi.

Galiausiai rusai pelnė įvartį - Shatovas tiksliai perdavė kamuolį į baudos aikštelę Glušakovui ir šis galva nukreipė kamuolį į vartus - 2:1.

Nors L.Slutskis ragino žaidėjus užspausti varžovus, tačiau tai rezultato nepakeitė - rungtynes laimėjo slovakai.

Startinės komandų sudėtys:

Rusija: Akinfeev, Smolnikov, Schennikov, Ignashevich, V. Berezutski, Neustädter, Golovin, Kokorin, Shatov, Smolov, Dzyuba.

Slovakija: Kozáčik, Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan, Pečovský, Kucka, Hamšík, Mak, Weiss, Duda.