A.Vitkauskas: "Su "Žalgiriu" nepralaimėjau nė vienos baudinių serijos"

Nuo 2010 m. „Žalgiris“ Lietuvos futbolo taurės turnyre net penkis kartus dalyvavo baudinių serijos loterijoje. Įdomu, kad per šį laiką net tris kartus žalgiriečiams teko grumtis su Gargždų „Bangos“ futbolininkais. Nesėkmingas buvo tik pats pirmasis bandymas.

2010-2011 m. LFF taurės turnyre pati pirmoji „Žalgirio“ ir „Bangos“ akistata nusitęsė iki baudinių serijos, o joje sėkmė lydėjo Gargždų komandą (3-2). Galiausiai „Banga“ pasiekė taurės turnyro finalą ir ten po pratęsimo 2:4 nusileido Panevėžio „Ekranui“. Jau po kelių mėnesių žalgiriečiai sugrąžino skolą varžovams. 2011-2012 m. LFF taurės varžybų ketvirtfinalyje „Žalgiris“ po baudinių serijos 5-4 nugalėjo „Bangą“, pusfinalyje palaužė Marijampolės „Sūduvą“ ir iškopė į finalą. 2012 m. gegužės 20 d. Marijampolėje vykusiose finalinėse rungtynėse „Žalgiris“ po baudinių serijos 3-1 įveikė „Ekraną“ ir iškovojo pirmąjį titulą.

2012-2013 m. LFF taurės turnyro finale taip pat prireikė baudinių serijos. 2013 m. gegužės 19 d. Kaune „Žalgiris“ 8-7 laimėjo baudinių seriją prieš „Šiaulius“ ir apgynė taurės nugalėtojų titulą. Abiejuose finaluose „Žalgirio“ vartus gynė Armantas Vitkauskas. 28 metų žalgirietis sudalyvavo ir paskutinėje, šeštadienį Gargžduose vykusioje baudinių loterijoje. Beje, futbolininkui tai buvo pirmosios oficialios rungtynės po A lygos 8-ame ture patirtos rankos traumos.

2017 m. LFF taurės turnyro antrojo etapo rungtynėse nugalėtojų titulą ginantis „Žalgiris“ susitiko su Gargždų „Banga“. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 1:1, tad nugalėtojas paaiškėjo baudinių serijoje. „Bangos“ vartininkas Tadas Norbutas atrėmė pirmą „Žalgirio“ saugo Manto Kuklio smūgį, bet netrukus iniciatyvą perėmė A.Vitkauskas. Jis susidorojo su Algimanto Bačanskio ir Šarūno Skulskio smūgiais, o tiksliai nuo 11 m žymos smūgiavę žalgiriečiai Darvydas Šernas ir Vytautas Lukša išvedė savo komandą į priekį. Trečiasis Manto Gudausko smūgis buvo tikslus, bet „Žalgirio“ kapitonas Egidijus Vaitkūnas grąžino persvarą vilniečiams. Lemiama tapo dviejų vartininkų – T.Norbuto ir A.Vitkausko akistata. „Bangos“ vartininkas galingu smūgiu sudrebino skersinį ir „Žalgirio“ futbolininkai iškovojo sunkią pergalę.

Reikia pastebėti, kad dar vieną varžovų smūgį nuo 11 metrų žymos A.Vitkauskas atrėmė ir antro kėlinio pabaigoje. Tiesa, toje situacijoje baudinio nerealizavęs M.Gudauskas pirmas suskubo prie kamuolio ir pasiuntė jį į vartų tinklą. Po rungtynių A.Vitkauskas konstatavo, kad baudinių serijoje sėkmę lemia įvairūs niuansai. „Čia įtakos turi ir psichologija, taip pat dar reikia šiek tiek sėkmės. Viskas po truputį susideda. Man nesvarbu, smūgiuoja žaidėjas ar vartininkas, nes esmė nesikeičia – privalai smūgį atremti. Be abejo, padeda ir patirtis. Man tai tikrai ne pirmoji baudinių serija. Apskritai kol kas „Žalgiryje“ dar nepralaimėjau nei vienos tokios serijos“, – konstatavo nuo 2012 metų komandoje žaidžiantis A.Vitkauskas.

Vis dėlto, A.Vitkauskas pripažino, kad rungtynėse su „Banga“ baudinių seriją į planą nebuvo įtraukta. „Neplanavome ir nesitikėjome nei pratęsimo, nei baudinių. Tikėjomės viską išspręsti per 90 minučių, bet gavosi viskas kitaip. Reikia tik pasidžiaugti, kad sugebėjome patekti į kitą taurės turnyro etapą. Pergalė yra pergalė. Iš tiesų, tai net gaila, kad priėjome iki baudinių. Galima sakyti, kad patys prisižaidėme, turėjome savo tikslo siekti sunkesniu keliu. Bet gerai, kad pavyko viską ištaisyti, iškovoti pergalę. Žiūrime į priekį ir važiuojame toliau“, – teigė A.Vitkauskas.

Artimiausias rungtynes „Žalgiris“ žais birželio 1 d. A lygos 14-ame ture žalgiriečiai svečiuose susitiks su „Kauno Žalgiriu“.