A.Vingilys: kad ir pralaimėjome, rungtynės buvo labai naudingos

Lietuvos jaunimo (iki 21 metų, U-21) futbolo rinktinė namuose pagerino savo žaidimą ir garbingai kovėsi su pasaulio ir Europos čempionais serbais, tačiau pirmųjų taškų žemyno čempionato atrankos grupėje iškovoti nepavyko.

Serbijos komanda iškovojo pergalę rezultatu 2:0. Abu įvarčius pirmajame kėlinyje įmušė Aleksandaras Čavričius.

Du įvarčiai iki pertraukos

Pirmąsias rungtynes serbai namuose laimėjo 5:0, tačiau šį kartą lietuviai pradėjo rungtynes geresne gynyba ir neleido varžovams įsibėgėti. Visgi pirmasis įvartis krito 19-ąją minutę. A. Čavričius gavo kamuolį baudos aikštelėje, suklaidino Julių Aleksandravičių ir smūgiu pažeme įveikė Edvino Gertmono vartų gynybą.

Nepaisant praleisto įvarčio, Lietuvos komanda nepalūžo ir po truputį įsidrasinusi ėmė rengti pavojingas kontratakas. Ypač aktyvus buvo Danielis Romanovskis. 29 minutę po jo reido ir perdavimo Karolis Šilkaitis smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų, tačiau serbus išgelbėjo vartininkas Borisas Radunovičius.

Prabėgus dviem minutėms jau serbai turėjo gerą šansą pasižymėti. Po baudos smūgio Edvinas Gertmonas atmušė kamuolį prieš save ir, laimei, Nemanja Maksimovičius galva krisdamas smūgiavo pro šalį.

Visgi kėlinio pabaigoje Lietuvos komanda dar kartą sužaidė neatidžiai gynyboje ir buvo nubausta. Po dar vienos standartinės situacijos serbai du kartus smūgiavo į vartus netrukdomi, E. Gertmonas atmušė abu smūgius, tačiau kamuolys atšoko A. Čavričiui ir šiam beliko pataikyti į tuščius vartus.

Neišnaudoti šansai

Antrojo kėlinio pradžioje komandų atakoms trūko tikslumo. 64 min. Simonas Stankevičius pabėgo nuo varžovų, tačiau bandė pasitaisyti kamuolį į patogesnę smūgiui poziciją ir to užteko Vukašinui Jovanovičiui, kuris nutraukė lietuvio ataką.

75 min. pavojingas buvo Marko Grujičiaus galingas smūgis iš toli, kamuolys praskriejo šalia vartų. Dar pora kartų lietuvius po tolimų smūgių vartininkas Edvinas Gertmonas. 86 min. varžovus pabandė nustebinti ir Sigitas Urbys, tačiau po jo smūgio iš 35 metrų serbų vartininkui vargais negalais pavyko nukreipti kamuolį virš skersinio.

Dvikovos pabaigoje arti tikslo buvo aukštaūgis Fejsalas Muličius - po kampinio jo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Gera pamoka

Lietuvos U-21 rinktinės treneris Antanas Vingilys po dvikovos teigė, jog lyginant su pirmu susitikimu išvykoje pavyko pagerinti žaidimą, tačiau varžovas tiesiog buvo per daug stiprus.

„Kai sužaidi su tokiais varžovais, pamatai viską ko trūksta, kaip reikia žaisti futbolą. Ne veltui jie turi pasaulio ir Europos čempionų. Kad ir pralaimėjome, rungtynės buvo labai naudingos. Didelio nusivylimo nejaučiame, nes tai gera pamoka, - kalbėjo treneris - Šiose rungtynėse daugiau kas pavyko, tačiau prieš tokias komandas kaip serbai dar negalime žaisti atviro futbolo, todėl žiūrovams vaizdas nebuvo gražus akiai."

Trenerio teigimu, Lietuvos komandą dar slėgia nesėkmingas startas: „Gynėjai yra įsitempę, daro klaidas įprastose situacijose, trūksta pasitikėjimo. Lapkritį tikimės turėti visus pajėgiausius žaidėjus."

Pasak saugo D. Romanovskio, apmaudu, kad pirmas įvartis krito 19-ąją minutę: „Galėjome išlyginti rezultatą bet praleidome dar kartą po standartinės padėties, - kalbėjo saugas - Treneris prieš rungtynes drąsino, sakė kad galima žaisti prieš kiekvieną varžovą. Vis dėlto varžovas buvo sunkiausias, kokį man teko sutikti. Tai aukščiausia klasė, reikia žiūrėti ir mokytis."

Kitas rungtynes Lietuvos komanda žais lapkričio 13-ąją rungtynėse su Airija namuose.