"Auksinio berniuko" laureatų pakilimai ir nuosmukiai: M. Balotelli (straipsnis)

Futbolo pasaulyje nuolatos kalbama apie talentingiausius ir perspektyviausius futbolininkus, kurie netrukus turėtų tapti ryškiausiomis šio sporto žvaigždėmis. Nuo 2003 metų talentingiausiam pasaulio žaidėjui yra įteikiamas „Auksinio berniuko“ apdovanojimas, į kurį pretenduoja visi 20-ties metų amžiaus arba jaunesni futbolininkai.

Tačiau ar visi šį apdovanojimą gavę žaidėjai tapdavo ryškiausiomis pasaulio futbolo žvaigždėmis? Artėjant 2017 metų „Auksinio berniuko“ nugalėtojo paskelbimui, Eurofootball.lt nusprendė pasidomėti, kaip susiklostė visų šį apdovanojimą laimėjusių žaidėjų karjeros ir kur tuo metu rungtyniavo garsiausi žaidėjai, kuriems šio titulo laimėti nepavyko.

Prieš tai buvę straipsniai:

2003 metai – Rafaelis van der Vaartas; 2004 metai – Wayne`as Rooney; 2005 metai – Lionelis Messi; 2006 metai – Cescas Fabregasas; 2007 metai – Sergio Aguero; 2008 metai Andersonas2009 metai – Alexandre`as Pato.

Kita šio straipsnio dalis – kitą savaitę.


2010 metai: Mario Balotelli

Tuometinė ekipa: „Manchester City“

Dabartinė ekipa: „Nice“

 

Mario Balotelli, kuris yra dviejų imigrantų iš Ganos vaikas, gimė Italijoje, tačiau su savo šeima jis gyveno neilgai . Kai jam buvo vos treji, jo tėvai neišgalėjo apmokėti vaikui skiriamų medicininių sąskaitų, tad jis buvo atiduotas į vaikų namus, iš kurių jį vėliau pasiėmė įtėviai Silvia ir Francesco Balotelliai. Beje, naujoji futbolininko šeima teisiškai neįsivaikino Mario, tad jis turėjo laukti iki pat 18-ojo savo gimtadienio, kad pragyvenęs visą gyvenimą Italijoje, galėtų gauti šios šalies pilietybę. Nepaisant to, žaidėjas naudoja būtent savo įtėvių pavardę.

„Aš esu italas, aš jaučiuosi italu ir aš visą gyvenimą žaisiu Italijos nacionalinėje ekipoje“, - sulaukęs Italijos pilietybės tuomet kalbėjo M. Balotelli.

Tuo tarpu futbolo aikštėje Mario laukti pilnametystės nereikėjo ir jis apie save pasauliui pranešė gerokai anksčiau. Mažame „Lumezzane“ klube karjerą pradėjęs puolėjas nuo pat vaikystės išsiskyrė savo fiziniais duomenimis ir būdamas vos 15 metų, jis jau debiutavo pagrindinėje ekipoje, kuri rungtyniavo trečiajame pagal pajėgumą Italijos divizione. Sužaidęs vos du mačus šioje komandoje, M. Balotelli nusprendė, kad metas keltis į kur kas pajėgesnę komandą.

Pirmasis Italijos futbolo talento išbandytas klubas – „Barcelona“. Tiesa, katalonų ekipa po peržiūros nusprendė, kad 15-mečiui jie kontrakto nepasiūlys. Visiškai kitokį įspūdį jis paliko „Inter“ vadovams – jie iš pradžių su buvusiu atleto klubu susitarė dėl metų laiko nuomos ir už 150 tūkstančių eurų įsigijo 50 procentų teisių į futbolininką, o po metų už papildomą 190 tūkstančių eurų sumą išpirko ir likusias teises į šį žaidėją.

Nors ateinančius metus jis dar praleido „Inter“ jaunimo ekipoje, M. Balotelli talentas neliko nepastebėtas. Žaidėjui sulaukus vos 17 metų, jį į nacionalinę ekipą jau kvietė Ganos rinktinės treneris, tačiau futbolininkas atsisakė bet kokių galimybių žaisti šioje rinktinėje, taip viešai išreikšdamas savo meilę Italijai.

2007 metų vasarą puolėjas gavo pirmąsias progas atstovauti „Inter“ pagrindinei ekipai draugiškuose mačuose. Futbolininkas savuosius šansus išnaudojo puikiai, o komandos treneriai po kelių mėnesių suteikė jam galimybę debiutuoti „Serie A“ pirmenybėse. Nors gruodžio 16 dienos susitikime jis nepasižymėjo, vos po trijų dienų komanda įtraukė jį į startinę sudėtį Italijos taurės rungtynėse su „Reggina“, o jaunasis talentas už pasitikėjimą atsidėkojo pelnydamas du įvarčius. Jei šie puolėjo įvarčiai dar nebuvo taip giriami žiniasklaidoje, jau netrukus Mario pasirūpino, kad apie jį kalbėtų visa Italija, kai taurės ketvirtfinalyje pasižymėjo du kartus į „Juventus“ vartus. Įsibėgėjęs M. Balotelli sezoną užbaigė sužaidęs 15 mačų ir pelnęs 7 įvarčius, o su „Inter“ jis iškovojo Italijos čempionato aukso medalius.

Italijos taurės mačas tarp „Juventus“ ir „Inter“, kuriame M. Balotelli pelnė du įvarčius:

Nepaisant to, kad jaunasis talentas blizgėjo „Inter“ pagrindinėje ekipoje, šios komandos fanai jo perspektyva per daug nesidžiaugė. To priežastis paprasta – gavęs progą italas nė kiek nesivaržydavo prisipažinti, kad jis palaiko aršiausią „Inter“ varžovę „Milan“ komandą.

Nepaisant pergalės „Serie A“ pirmenybėse, „Inter“ paliko pirmuosius šansus pagrindinėje ekipoje M. Balotelli suteikęs Roberto Mancini, o komandos vairą perėmė Jose Mourinho. Nors kito sezono pradžioje italas tapo jauniausiu šios komandos žaidėju, pasižymėjusiu Čempionų lygoje, portugalas nebuvo sužavėtas savo jaunojo talento nusiteikimu darbui.

„Pagal mano futbolo supratimą, toks jaunas žaidėjas kaip jis negali sau leisti treniruotis mažiau nei tokie veteranai kaip Figo, Cordoba ar Zanetti“, - tuomet kalbėjo treneris.

Sezono metu konfliktai tarp puolėjo ir J. Mourinho tik aštrėjo, o futbolininkas vis dažniau pažeisdavo discipliną. Galiausiai strategas neapsikentęs ėmėsi veiksmų ir sausio mėnesį laikinai nušalino žaidėją nuo pagrindinės ekipos.

Grįžęs M. Balotelli atrodė visai kitoks ir jei per pirmuosius 8 „Seria A“ mačus jis nepelnė nė vieno įvarčio, tai per likusius 14 susitikimų jis pasižymėjo 8 kartus. Visgi nei žaidėjo konfliktai su treneriu, nei jo pasirodymai sezono pabaigoje nebuvo pagrindinė priežastis dėl ko italas susilaukė itin didelio žiniasklaidos dėmesio.

Beveik visą 2008-2009 metų sezoną juodaodį futbolininką persekiojo rasistinės skanduotės. Daugiausiai dėmesio tam skyrė „Juventus“ gerbėjai, kurie rasistinius įžeidimus apie M. Balotelli skanduodavo net ir tada, kai jų palaikoma ekipa žaisdavo prieš kitas komandas. Turino komandos gerbėjai sustoti nesiruošė net ir tada, kai klubui jau buvo du kartus skirta bauda, o vieną mačą komanda negalėjo į rungtynes įleisti žmonių į ištikimiausių komandos gerbėjų sektorių. Balandį per rungtynes su „Inter“, „Juventus“ gerbėjai beveik visą mačą be paliovos įžeidinėjo sportininką, o po šio mačo kilo didžiulis visuomenės nepasitenkinimas.

„Inter“ savininkas Massimo Moratti pareiškė, kad jei jis būtų dalyvavęs rungtynėse, jis nedvejodamas būtų išvedęs savo komandą iš aikštės. Negana to, sirgalių veiksmus viešai pasmerkė ir „Juventus“ vadovas Giovanni Cobolli Gigli, o tokie veiksmai pro akis neprasprūdo ir „Serie A“ vadovams. Turino ekipai buvo skirta dar viena, daug didesnė bauda, o artimiausią mačą „Juventus“ buvo priversta žaisti be žiūrovų.

Nors ir po sunkaus antrojo sezono, per kurį M. Balotelli spėjo sužaisti 31 mačą ir pelnė 10 įvarčių, jis gavo progą pirmą kartą vilkėdamas Italijos rinktinės marškinėlius atstovauti Europos jaunimo čempionate. Daugumos gerbėjo akys krypo būtent į šį puolėją, kuris turėjo tapti didžiausia pirmenybių žvaigžde. Pirmajame mače likęs be įvarčio, antrosiose rungtynėse puolėjas pagaliau atkreipė dėmesį į save pelnydamas įvartį į švedų vartus . Visgi, neprabėgus nei 15 minučių po įvarčio, italas galėjo tik skėsčioti rankomis, kai prieš save išvydo raudoną kortelę. Ne itin sėkmingas šis čempionatas buvo ne tik pačiam M. Balotelli, tačiau ir Italijos rinktinei, kuri pralaimėjo pusfinalyje.

Kitą sezoną įtampa tarp J. Mourinho ir M. Balotelli tik didėjo, o jau po poros metų prisimindamas tuos metus, strategas pareiškė, jog italas buvo tiesiog nesuvaldomas. Lapkritį po lygiųjų su „Roma“, paprašytas įvertinti savo komandos pasirodymą, portugalas rėžė, kad jaunojo puolėjo šių rungtynių reitingas buvo labai arti nulio.

Gruodį futbolininkas sudalyvavo dar viename incidente prieš „Juventus“ klubą. Šį kartą po Felipe Melo pražangos, jis teatrališkai krito ant vejos, o už tai buvo nubaustas geltona kortele. Toks futbolininko veiksmas itin nepatiko Gianluigi Buffonui, kuris vos nepradėjo muštynių su jaunąjį komandos draugą gynusiu Thiago Motta, o masiniame susistumdyme sudalyvavo beveik visi abejų ekipų žaidėjai.

Konfliktas tarp T. Motta ir G. Buffono, kurį išprovokavo M. Balotelli veiksmas:

Sausį prasidėjo beprotiški italo metai. Pirmąjį metų mėnesį jis buvo nubaustas policijos 38 eurų bauda, kai pusę antros nakties gyvenamajame rajone be paliovos spaudinėjo mašinos garsinį signalą. Kokia buvo Mario reakciją į policijos skirtą baudą? „Aš turėjau kai ką pasakyti savo draugui. Ar dabar jūs nubausite ir jį?“

Kovo pradžioje dalyvaudamas Italijos laidoje „Striscia la Notizia“ Mario Balotelli priėmė dar vieną kontraversišką sprendimą ir apsivilko „Milan“ marškinėlius. Negana to, netrukus įvyko dar vienas puikiai iliustruotas konfliktas tarp jo ir trenerio. Puolėjui nepatiko, kad strategas jį sukritikavo ir italais į tai atsakė savais argumentais, po kurių J. Mourinho išmetė futbolininką iš pagrindinės „Inter“ komandos. Į pagrindinę sudėtį Mario sugrįžo išgirdęs daugybę kritikos tiek iš savo komandos draugų, tiek iš savo agento ir tik po viešai publikuoto atsiprašymo, kuriam jis išsirinko labai įdomią datą – balandžio pirmąją.

„Aš noriu atsiprašyti dėl situacijos, kurią neseniai sukūriau. Aš esu pirmasis žmogus, kuris dėl to nukentėjo, nes aš myliu futbolą ir labiausiai noriu žaisti, o dabar turiu tyliai sėdėti ir laukti kada aš galėsiu sugrįžti į klubą ir padėti jiems aikštėje. Aš noriu palikti praeitį už nugaros, susikoncentruoti į ateitį bei savo įsipareigojimus ir būti pasiruošusiu rungtynėms“, - „Inter“ svetainėje savo žodžius perteikė italas.

Kiek truko M. Balotelli pasišventimas futbolui ir komandai? Kiek daugiau nei pusę mėnesio. Po 19 dienų nuo žaidėjo atsiprašymo, Čempionų lygos pusfinalio mače su „Barcelona“ puolėjas buvo įleistas į rungtynes po keitimo, bet susitikimo metu jis dėl savo prasto žaidimo buvo nušvilptas, o į tai savo komandos gerbėjams atletas atsakė piktais gestais. Galiausiai pasibaigus mačus, M. Balotelli sviedė savo aprangą ant žemės, o tai įpykdė ne vieną jo komandos draugą. Vėliau tuometinis „Barcos“ puolėjas Zlatanas Ibrahimovičius atskleidė, jog matė kaip Marco Materazzi po mačo tunelyje užsipuolė puolėją.  Mario ir vėl turėjo savotišką atsaką į tokią situaciją – italas M. Materazzi padovanojo planšetę IPad su prierašu: „Su meile, mano broliui.“

Jau birželį policijos pareigūnai skubiai vyko į „Pizza della Repubblica“, kai buvo pranešta apie susišaudymą, kurį iniciavo iš mašinos šaudę jaunuoliai. Atvykę policininkai rado ne ką kitą, bet M. Balotelli ir tris jo draugus, kurie laiką leido jo Audi R8 automobilyje. Patikrinę jaunuolius, policininkai surado ir „nusikaltimo įkalčius“ – orinius pistoletus, kuriais sumanę pakvailioti jaunuoliai nusprendė juos šaudyti į dangų. Išgirdę futbolo žvaigždės pasiaiškinimą policijos pareigūnai apsiėjo tik įspėjimu ir futbolininką paleido be bausmės.

Tą patį mėnesį M. Balotelli dar kartą atsidūrė spaudoje ne dėl pačių maloniausių dalykų. Puolėjas buvo užfiksuotas nuotraukose, per susitikimą su dviem puikiai Italijoje žinomais klestėjusios mafijos gaujos nariais.

Nenuostabu, kad „Inter“ nusprendė, jog laikas atsisveikinti su šiuo žaidėju, o labiausiai galimybe pasikviesti charizmatišką talentą susidomėjo pirmasis jo treneris Milano klube – Roberto Mancini, kuris tuo metu treniravo „Manchester City“ komandą. Ekipos rado kompromisą – už puolėją Anglijos klubas sumokėjo beveik 30 milijonų eurų išpirką. Neabejojęs savo auklėtinio talentu, strategas itin džiaugėsi galėdamas dar kartą padirbėti su šiuo žaidėju.

„Jo stilius puikiai tinka „Premier“ lygai. Be to, jis vis dar yra jaunas, tad yra daug galimybių, kad jis vis dar tobulės. Jis yra stiprus ir gražiai rungtyniaujantis žaidėjas, o mūsų komandos gerbėjai neabejotinai mėgausis žiūrėdami jo žaidimą“, - po transfero spaudos konferencijoje kalbėjo R. Mancini.

Anglijoje skandalingasis žaidėjas sustoti nežadėjo: praėjus vos keletui dienų nuo jo atvykimo į Mančesterį, italas važiuodamas į treniruotę sudaužė savo Audi R8 automobilį. Į įvykio vietą atvykus pareigūnams, jiems užkliuvo ir penki tūkstančiai svarų, kuriuos tuo metu su savimi turėjo M. Balotelli. Pareigūnams pasidomėjus, kodėl su savimi futbolininkas turi tokią didelę grynųjų pinigų sumą, italas rėžė ne patį kukliausią atsakymą: „Nes aš esu turtingas.“

Sezono pradžią Anglijoje puolėjui apkartino trauma, tačiau net ir sugrįžus į aikštę ir pelnius pirmuosius įvarčius „Premier“ lygoje, apkalbų ir vėl susilaukė ne jo dublis į „West Brom“ vartus, tačiau susitikimo metu gauta raudona kortelė.

M. Balotelli įvarčiai „Manchester City“ ekipoje:

Lapkritį, viešėdamas Italijoje M. Balotelli dar kartą į save atkreipė policijos pareigūnų dėmesį. Šį kartą jie futbolininką sulaikė po to, kai nusprendęs apsidairyti moterų kalėjime jis įvažiavo į jo teritoriją, o tai padaryti buvo draudžiama. Beje, vėliau buvo pranešta, jog 2010 metais, italui priklausęs Maserati automobilis net 27 kartus buvo užfiksuotas stovintis neleistinose vietose, o iš viso vien už netaisyklingą automobilio parkavimą jis buvo priverstas susimokėti maždaug 10000 dolerių baudos.

Į konfliktą Mario įsivėlė ir komandos viduje, gruodį, nepatenkintas kietu Jerome Boatengo veiksmu gynyboje prieš jį. Italas sukėlė muštynes, o nuo didesnių problemų jį ir jo ekipos draugą išgelbėjo konfliktą numalšinę komandos draugai.

Vis prastėjant M. Balotelli reputacijai, buvo imtasi veiksmų stengiantis pagerinti jo įvaizdį visuomenėje. Iš pradžių pasirodė istorija, kurioje buvo teigiama, jog jis išgirdęs, kad jaunasis „Man City“ fanas į mokyklą neina, nes ten jis yra skriaudžiamas, italas nuvyko į mokymo įstaigą ir pamokė ramybės jaunuoliui nedavusį chuliganą. Dar vėliau pasirodė informacija, kad puolėjas benamiui atidavė tūkstantį svarų, tačiau spaudos atstovams giliau pasidomėjus šiomis istorijomis paaiškėjo, jog abu šie pasakojimai neatitiko realybės ir nieko panašaus žaidėjas nebuvo padaręs.

Tiesa, tie patys futbolininką visus metus smarkiai pliekę žurnalistai pasirūpino ir tuo, kad nebūtų pamirštas ir jo talentas bei pasirodymai aikštėje. Su „Inter“ šis futbolininkas 2009-2010 metų sezone laimėjo tiek „Serie A“, tiek Čempionų lygą, tiek Italijos taurę, o pats puolėjas ekipoje nebuvo tik statistas – per 40 mačų pelnė 11 įvarčių. Už tokį pasirodymą žurnalistai išrinko jį 2010 metų „Auksinio berniuko“ laureatu.

Atsiimdamas apdovanojimą M. Balotelli nepraleido progos išreikšti jau klasiškais tapusių pareiškimų. Futbolininkas teigė, jog iš visų „Auksinio berniuko“ titulo laimėtojų, už jį geresnis yra vienintelis Lionelis Messi, o ir tai jų lygių skirtumas yra labai nedidelis. Galiausiai, paklaustas ką mano apie vos titulo iš jo neatėmusį Jacką Wilshere`ą, italas pareiškė, jog neįsivaizduoja, kad jis toks.

Atsiėmęs laimėtą individualų trofėjų, jis pagaliau ryškiai sublizgėjo ir aikštėje – į „Aston VIlla“ vartus pelnė „hat-tricką“. Visgi, laikotarpis kai daugiausiai dėmesio buvo skiriama žaidėjo pasirodymams aikštėje, truko vos porą mėnesių.

Kovą futbolininkas į žiniasklaidos pirmuosius puslapius iš pradžių pateko dėl savo nesuvokiamų veiksmų komandos treniruočių bazėje. Italijos rinktinės atstovas, į „City“ jaunimo ekipos narį mėtė iš dartų, o kaip vėliau prisipažino pats žaidėjas, jis tai darė iš nuobodulio, norėdamas papokštauti.

Į kalbų sūkurį jis pateko ir dėl pasirodymų Europos taurės atkrintamųjų varžybų abejose rungtynėse su Kijevo „Dinamo“. Pirmosiose rungtynėse, Mario buvo pakeistas, o po rungtynių komandos treneris pateikė itin originalią priežastį, kodėl žaidėjas paliko aikštę. Pasak R. Mancini, puolėjui pasireiškė alergija Kijevo stadiono žolei, o pačio italo veidas pradėjo tinti.

Prieš antrąjį mačą futbolininkas tapo vieno iš populiariausio internetinio vaizdelio tą mėnesį autoriumi. Atletas nesugebėjo užsidėti savo skirtuko, o visa tai buvo užfiksuota vaizdo įraše, kuris netruko paplisti po visą pasaulį. Negana to, rungtynėse M. Balotelli dar pirmajame kėlinyje užsidirbo visiškai nereikalingą ir nepateisinamą raudoną kortelę.

M. Balotelli nesugeba užsidėti treniruočių skirtuko:

Dar kartą policijos dėmesio dėl didelės grynųjų pinigų sumos jis sulaukė balandį, kai sustabdytas policininkų, jis priekinėje sėdynėje turėjo 25 tūkstančius dolerių. Dar kartą sulaukęs klausimo apie didelės grynųjų sumos vežiojimo priežastį, M. Balotelli savo atsakymu ir vėl nenuvylė: „Dėl to, kad aš tai galiu sau leisti.“

Tiesa, sezoną Mario užbaigė galingu pasirodymu futbolo aikštėje, kai padėjo komandai po 35 metų pertraukos iškovoti pirmąjį trofėjų, laimint FA taurės finalą, kuriame italas buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju. Sezoną charizmatiškas žaidėjas užbaigė per 28 mačus pelnęs 10 įvarčių.

Dar kartą interneto populiariausių vaizdų sąraše M. Balotelli atsidūrė liepą, komandai besiruošiant naujam sezonui. Rungtynėse su „LA Galaxy“ puolėjas išbėgo vienas prieš vartus, o vietoje paprasto smūgio jis pasirinko bandymą nuginkluoti varžovų vartininką smūgiu kulniuku. Visa tai jam baigėsi ne taip, kaip jis norėjo: smūgis buvo itin netaiklus, iš jo ir vėl buvo šaipomasi internete, o tokiu veiksmu jis įpykdė ir visada jį gynusį trenerį R. Mancini, kuris iš karto pasodino jį ant suolo.

Nesėkmingas M. Balotelli veiksmas prieš „La Galaxy“ komandą:

Sezoną ant suolo pradėjęs puolėjas netruko įgauti gerą formą ir pradėjo mušti įvarčius, tačiau prieš labai svarbias rungtynes su „Manchester United“ jis ir vėl sugebėjo atsidurti ne laiku ir ne vietoje. Nors rungtynių išvakarėse jis turėjo kartu su savo komanda būti viešbutyje, pirmą valandą nakties jam teko į savo namus kviesti gaisrininkus – kartu su draugais namuose laiką leidęs italas sugebėjo su fejerverkais uždegti savo namo vonią.

Net ir po tokio įvykio, R. Mancini nusprendė nebausti savo žaidėjo, o italas savo treneriui atsidėkojo puikiu pasirodymu – pelnė du įvarčius ir padėjo iškovoti įspūdingą pergalę 6:1. Po pirmojo savo įvarčio jis parodė įžymiuosius marškinėlius su užrašu: „Kodėl visada aš?“ („Why always me?“, angl.).

„Manau, kad problemos kyla dėl jo amžiaus ir jis gali padaryti daug klaidų. Jis yra Mario, jis yra pakvaišęs – tačiau aš jį myliu, nes jis yra geras vyrukas“, - tuomet kalbėjo komandos strategas.

„Manchester City“ įspūdinga pergalė derbyje prieš „United“, ir žibantis M. Balotelli:

Beje, po sukelto gaisro Mančesteryje buvo priimtas sprendimas, po kurio žurnalistams teko pasukti galvą, kaip pateikti informaciją skaitytojams, kad ji būtų priimta rimtai. Daily Mail pasirinko tokį pavadinimą naujienoms apie miesto sprendimą paskirti jį vienos socialinės akcijos veidu: „Balotelli bus fejerverkų saugumo kompanijos veidu (nuoširdžiai sakome, kad mes to neišsigalvojome)“.

2012 metų sausį rungtynėse su „Tottenham Hotspur“, Mario Balotelli per pridėtą laiką pelnė pergalingą įvartį, tačiau po rungtynių buvo kalbama, kad jo tuo metu aikštėje būti jau neturėjo. Italas užmynė ant Scotto Parkerio, o kad teisėjas suklydo nepamatęs šio epizodo pripažino ir Anglijos futbolo asociacija, kuri ištyrusi skundą po rungtynių skyrė žaidėjui keturių mačų diskvalifikaciją.

Tų pačių metų kovą futbolininkas likus mažiau nei 48 valandoms iki rungtynių, sulaužė klubo taisyklę nepalikti namų nakčiai ir už savo vizitą striptizo klube buvo priverstas susimokėti rekordinę baudą. Futbolininkui toks veiksmas kainavo 396 tūkstančius dolerių. Mėnesio pabaigoje Mario pelnė du įvarčius rungtynėse su „Sunderland“ ir padėjo komandai iškovoti svarbų tašką. Tiesa, R. Mancini vėliau pripažino, jog jam taip nepatiko jo pasirodymas mačo pradžioje, kad rimtai svarstė galimybę jį pakeisti vos po penkių žaidimo minučių.

Tam, kad perpildytų trenerio kantrybės taurę jam prireikė dar vienerių rungtynių. Susitikime su „Arsenal“ jis užsidirbo dar vieną raudoną kortelę ir labai ilgai savo auklėtinį gynęs strategas po rungtynių kaip reikiant pratrūko.

„Aš baigiau visas kalbas su juo – viskas baigta. Taip, aš myliu jį kaip žmogų bei kaip žaidėją ir puikiai jį žinau. Jis nėra blogas vyrukas ir yra nuostabus futbolininkas. Tačiau šiuo momentu, man labai gaila dėl jo, nes jis ir toliau praradinėja savo talentą ir smukdo savo žaidimo lygį. Jo paties labui aš viliuosi, jog jis pagaliau susiprotės, kad jis kenkia savo ateičiai. Tačiau įrodyti, kad jis pakeitė savo požiūrį jis galės jau ateityje: mano bandymai kovoti su juo baigti. Mums liko šešios rungtynės ir jis nežais nė vieneriose iš jų“, - įsiaudrinęs kalbėjo R. Mancini.

Tiesa, savo duotą žodį strategas iš Italijos sulaužė ir dėl to gali džiaugtis – lemiamose rungtynių su QPR minutėmis, komandai desperatiškai reikėjo pelnyti du įvarčius, o paskutinėms penkiolikai minučių į aikštę įleistas puolėjas atliko rezultatyvų perdavimą auksiniam tapusiam Sergio Aguero įvarčiui.

Nepaisant visų skandalų ir diskvalifikacijų, M. Balotelli sužaidė rezultatyviausią savo sezoną ir per 32 mačus pelnė 17 įvarčių. Po geriausio savo sezono jis ambicingai vasarą su Italijos rinktine ruošėsi startui Europos čempionate, prieš kurį jis ketino ne tik laimėti auksą, tačiau ir susidoroti su rasizmo problema.

„Aš nežadu taikstytis su rasizmu, nes tai yra visiškai nepriimtina. Jei kas nors gatvėje į mane pabandys mesti bananą – aš sėsiu į kalėjimą, nes tikrai jį užmušiu“, - prieš čempionatą kalbėjo sportininkas.

Europos pirmenybėse išaušo M. Balotteli šlovės valanda: grupės etape pelnęs vieną gražų įvartį, jis sužibėjo čempionato pusfinalyje. Du tikslius smūgius į vokiečių vartus pasiuntęs puolėjas tapo viso futbolo pasaulio kalbų objektu, o „Super Mario“ pravardė skambėjo visame pasaulyje. Nors laimėti pirmenybių jam su rinktine nepavyko, po šio čempionato vis garsiau buvo kalbama apie tai, kad nepaisant visų už aikštės ribų kylančių problemų, jis gali būti vienu iš geriausių viso pasaulio futbolininkų.

Visi M. Balotelli įvarčiai 2012 metų Europos čempionate:

Europos čempionate sukurta M. Balotelli magija greitai išblėso – kito sezono starte jam ir vėl nesisekė demonstruoti aukščiausio lygio žaidimo aikštėje, o savo nepasitenkinimą jis ir vėl siekė išreikšti netradiciniais būdais. 2012 metų gruodį buvo paskelbta naujiena, kad neapsikentęs klubo skiriamų baudų, jis kreipėsi į „Premier“ lygos tribunolą. Tiesa, likus vos dienai iki bylos svarstymo, jis atsiėmė savo pareiškimą ir sutiko klubui sumokėti jam skirtą baudą.

Tiesa, tokie veiksmai bei atsiradę konfliktai su treneriu lėmė, kad žaidėjo karjera „miestiečių“ ekipoje netrukus baigėsi – „Super Mario“ buvo parduotas į nuo vaikystės palaikomą „Milan“ komandą, kuri už šalies rinktinės žvaigždę nepagailėjo 20 milijonų eurų.

Naujoje ekipoje puolėjas debiutavo puikiai, jau pirmajame mače pelnęs du įvarčius, jis iš viso per pusmetį „Serie A“ pirmenybėse sužaidė 13 mačų ir pelnė 12 įvarčių bei padėjo savo komandai pakilti į trečiąją poziciją Italijos čempionate.

2013-2014 metų sezoną jis ir vėl pradėjo galingai (per keturis mačus pelnė tris įvarčius), tačiau išlaikyti tokio tempo jam nepavyko. Negana to, rugsėjį jis pirmą kartą per visą profesionalo karjerą nerealizavo vienuolikos metrų baudinio, nors prieš tai buvo tiksliai smūgiavęs net 21 kartą iš eilės. Nors apie futbolininko išsišokimus Italijoje buvo girdima nedaug, aikštėje jis sublizgėjo tik kelis kartus, pelnęs įspūdingus įvarčius. Nors jis nebebuvo toks produktyvus kaip pirmąjį pusmetį, puolėjui pavyko pagerinti savo sezono rezultatyvumo rekordą – per 41 mačą jis pasižymėjo 18 kartų.

Puikus M. Balotelli įvartis į „Livorno“ vartus:

2014 metų rugpjūtį futbolo pasaulį sudrebino netikėta naujiena – Luisą Suarezą pardavusi „Liverpool“ komanda į savo gretas už 20 milijonų eurų kviečiasi „Milan“ puolėją, o M. Balotelli gaus dar vieną progą įrodyti savo vertę Anglijoje.

Visgi, sugrįžus į Didžiąją Britaniją jo laukė bene prasčiausias sezonas karjeroje bei sugrįžusi kritika. Po rungtynių su „Real“, kuriose jis per rungtynių pertrauką apsikeitė marškinėliais su varžovų gynėju Pepe, karčių žodžių jam negailėjo komandos treneris Brendanas Rodgersas, kuris pareiškė, kad tai buvo kažkas, ko niekada nebūna ir neturėtų būti.

Negana to, gruodį jis buvo nubaustas 25 tūkstančių svarų bauda ir vienerių rungtynių diskvalifikacija už savo veiksmus socialiniuose tinkluose. Tokia bausmė jam buvo skirta už Instagram pasidalintą Super Mario žaidimo paveikslėlį su daug kam užkliuvusiu prierašu, kurio pabaigoje buvo frazė: „...šokinėja kaip juodaodis ir renka monetas kaip žydas.“

Sezonas „Liverpool“ klube jam buvo klaikus – per 28 mačus pelnęs vos keturis įvarčius jis buvo pripažintas vienu iš blogiausių metų transferų, o „raudonieji“ pradėjo jam ieškoti naujos darbovietės. Į pagalbą italui atėjo „Milan“ klubas, kuris sutiko metams išsinuomoti prieš tai jų ekipoje rungtyniavusį žaidėją.

2015-2016 metų sezoną italui sugadino trauma: rugsėjį trims mėnesiams iš rikiuotės iškritęs žaidėjas sugrįžti į reikiamą formą taip ir nesugebėjo bei sezoną užbaigė per 23 mačus pasižymėjęs tris kartus.

Nors 2016 metų vasarą tiek pats M. Balotelli, tiek jo agentas kalbėjo apie pasikeitusį futbolininko požiūrį ir „naująjį Mario“, „Liverpool“ antrojo šanso žaidėjui taip ir nesuteikė – futbolininkas be jokio transfero mokesčio išvyko į Prancūziją, „Nice“ komandą, iš karto prisipažindamas, jog sprendimas persikelti į „raudonųjų“ ekipą buvo blogiausias jo karjeroje. Naujoje šalyje jam pavyko išvengti didesnių skandalų, o pats futbolininkas prisiminė įvarčių skonį – pirmajame sezone per 28 mačus pelnęs 17 įvarčių, šiemet jis per 11 susitikimų jau pelnė 9 įvarčius.

27 metų žaidėjas iš viso Italijos rinktinėje sužaidė 33 mačus ir pelnė 13 įvarčių, tačiau savo šalies rinktinei jis tris pastaruosius metus reikalingas nebuvo.

Įsimintiniausi M. Balotelli karjeros epizodai:

Mario Balotelli karjera:

2006-2007 metai „Lumezzane“ – 2 rungtynės;

2007-2010 metai „Inter“ – 86 rungtynės, 28 įvarčiai;

2010-2013 metai „Manchester City“ – 80 rungtynių, 30 įvarčių;

2013-2014 metai „Milan“ – 54 rungtynės, 30 įvarčių;

2014-2016 metai „Liverpool“ – 28 rungtynės, 4 įvarčiai;

2015-2016 metai „Milan“ – 23 rungtynės, 3 įvarčiai;

2016- metai „Nice“ – 39 rungtynės, 26 įvarčiai.

Italijos rinktinė – 33 rungtynės, 13 įvarčių.

Garsiausi šios amžiaus grupės (1990-1991 metų gimimo) žaidėjai, kurie nelaimėjo šio titulo:

Davidas de Gea, Andre Schurlle, Aaronas Ramsey, Jordanas Hendersonas, Jackas Wilshere`as, Toni Kroosas, Edenas Hazardas, Thiago, Kevinas De Bruyne, Jamesas Rodriguezas, Lorenzo Insigne.

Antrąją vietą „Auksinio berniuko“ rinkimuose 2010 metais užėmė „Arsenal“ saugas Jackas Wilshere`as. 2009-2010 metų sezone jis buvo išnuomotas į „Bolton Wanderers“ ekipą, tačiau labiausiai jis į save žurnalistų dėmesį atkreipė kito sezono pradžioje, kai tapo pagrindiniu „kanonierių“ komandos startinės sudėties žaidėju. Visgi, futbolininkui koją pakišo nedidelis rezultatyvumas – per visą sezoną jis pelnė vos vieną įvartį.

Į „Bayer“ klubą išnuomotas „Bayern“ žaidėjas Toni Kroosas tais metais sužaidė nuostabų sezoną ir buvo labai rimtas pretendentas į „Auksinio berniuko“ titulą. Saugas „Bundesliga“ čempionate per 33 susitikimus pelnė 9 įvarčius ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų bei pateko į simbolinę Vokietijos pirmenybių sezono komandą.

Tuo metu Europoje jau buvo žinomas ir Edeno Hazardo vardas. Belgas atstovavo „Lille“ ekipai, kurioje buvo vienas labiausiai pastebimų žaidėjų – per 52 mačus pelnė 10 įvarčių ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų.  Negana to, saugas jau ne pirmus metus nuolatos buvo kviečiamas ir į savo šalies nacionalinę ekipą.

2009-2010 metų sezone Davidas de Gea žengė pirmuosius žingsnius „Atletico“ pagrindinėje ekipoje, kurie jam buvo sėkmingi. Vis geresnį žaidimą demonstravęs jaunuolis sezono pabaigoje dažniausiai buvo pagrindiniu komandos vartininku, o iš viso per sezoną sužaidė 35 mačus.

Tais pačiais metais Andre Schurrle su trenksmu įsiveržė į pagrindinę „Mainz“ sudėtį. Jau pirmajame sezone jis sužaidė 34 mačus, per kuriuos pelnė 5 įvarčius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o 2010 metų pabaigoje futbolininkas debiutavo ir Vokietijos nacionalinėje ekipoje.

„Barcelona“ klubui priklausęs Thiago vis dar laukė daugiau galimybių pagrindinėje katalonų ekipoje. Per visą 2009-2010 metų sezoną sužaidęs vos vieną mačą „La Liga“ pirmenybėse jis spėjo pelnyti pirmąjį savo įvartį „Barcos“ gretose.

Aaronas Ramsey 2009-2010 metais jau antrą sezoną žaidė „Arsenal“ ekipoje. Saugui metai buvo geri – per 29 mačus jis pelnė keturis įvarčius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Dabartinis „Liverpool“ žaidėjas Jordanas Hendersonas 2009-2010 metų sezone „Premier“ lygoje buvo tvirtas „Sunderland“ ekipos startinės sudėties narys. Per visą sezoną, anglas sužaidė 38 mačus, per kuriuos pelnė du įvarčius ir atliko šešis rezultatyvius perdavimus.

Kevinas de Bruyne 2009-2010 metų sezono pabaigoje po truputį atskleidė savo talentą, už kurį „Manchester City“ po penkerių metų sumokėjo 74 milijonus eurų. Saugas atstovavo gimtinės „Genk“ klubui, kuriame dažniausiai aikštėje pasirodydavo tik po keitimo. Neįspūdinga buvo ir jo statistika – 40 rungtynių ir 3 įvarčiai bei 4 rezultatyvūs perdavimai. Sezono pradžioje belgas neblizgėjo (per 26 mačus pelnė vos vieną įvartį ir neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo), tačiau sezono pabaigą K. de Bruyne sužaidė galingai – per paskutinius devynis mačus prisidėjo prie šešių komandos įvarčių svarbiausiose sezono kovose.

Jamesas Rodriguezas 2010 metų pradžioje laiką dar leido Pietų Amerikoje – futbolininkas rungtyniavo Argentinos „Banfield“ klube. Geras pasirodymas „Copa Libertadores“ turnyre (5 įvarčiai ir rezultatyvus perdavimas) atkreipė šį regioną atidžiai stebinčios „Porto“ komandos dėmesį, kurie už jaunuolį nepagailėjo kiek didesnės nei 7 milijonų eurų sumos.

Vienas iš „Napoli“ ekipos lyderių – Lorenzo Insigne, sužaidęs simbolinę minutę „Serie A“ pirmenybėse atstovaudamas šiam klubui, buvo išsiųstas į trečiąjį pagal pajėgumą Italijos divizioną, kuriame ne tik nepelnė įvarčių, tačiau ir per savo sužaistus 10 mačų nė karto aikštėje nepraleido visų 90 minučių.