Prieš porą dienų išgarsėję pasirašydami sutartį su Angolos futbolininku Barkliu Migueliu-Panzo ir žaidėją pristatydami kaip žvaigždę remdamiesi netikra Wikipedia puslapyje esančia informacija, „Panevėžys“ klubo atstovai galiausiai ryžosi pateikti atsakymą į susidariusią situaciją. Visgi, „Panevėžio“ ekipos pateiktame pranešime spaudai nebuvo atsakyta į kelis kertinius klausimus, kurie ne kartą buvo užduodami futbolo visuomenėje.
Netikslinga informacija apie žaidėjo pasiekimus fk-panevezys.lt puslapyje buvo patalpinta dar vasario pirmą dieną. Kitos dienos ryte Eurofootball.lt puslapyje buvo patalpintas straipsnis, apie išgalvotus karjeros pasiekimus ir tikrieji B. Miguelio-Panzo pasiekimai, o tos pačios dienos vakare apie šį netikrų faktų pateikimą jau buvo kalbama ne tik Lietuvoje, tačiau ir platesniame futbolo pasaulyje. Visgi, ištrinti netikslią informaciją pateikusią naujieną komanda sugebėjo tik vasario trečią dieną ir tos pačios dienos vidurdienį buvo pateiktas oficialus pranešimas dėl susidariusios situacijos.
Kodėl klubui prireikė dviejų dienų, kad pastebėtų netikrą ekipos puslapyje atsiradusią informaciją? Jei komandos treneriai ir vadovai iš tiesų nežinojo šių faktų apie išgalvotus žaidėjo pasirodymus „Queens Park Rangers“ ir Angolos rinktinėje, ar jiems nekilo klausimų pasižiūrėjus žaidėjo pristatymą komandos svetainėje? Galbūt komandos vadovai neskaito ir nesidomi jų pačių klubo oficialiame puslapyje eskaluojama informacija?
Taip pat pateiktame situacijos paaiškinime teigiama, jog „Klubo vadovai ir treneriai prieš pasirašant sutartį, neturėjo jokios informacijos apie Barkley galimą žaidimą Angolos rinktinėje“. Visa tai automatiškai suformuluoja paprastą klausimą: kokią informaciją klubas turėjo apie šį žaidėją ir kodėl apskritai buvo nuspręsta jį pasikviesti į komandos peržiūrą?
Futbolo statistiką fiksuojantys portalai pateikia duomenis, jog per pastarąjį pusmetį futbolininkas rungtyniaudamas trečioje pagal pajėgumą Švedijos lygoje keturis kartus kilo nuo suolo ir aikštėje praleidęs vos 104 minutes pasižymėjo tik viena geltona kortele. Ar tokių rodiklių užtenka, kad FK „Panevėžys“ klubas pakviestų žaidėją į dviejų savaičių peržiūrą? Jei 25 metų užsienietis, neįsitvirtinęs trečioje Švedijos lygoje yra tinkamas atvykti į komandos peržiūrą, ar yra futbolininkų kuriuos „Panevėžys“ atsisako pakviesti į peržiūrą?
To paties žaidėjo pristatymo naujienoje, kuri dabar jau ištrinta, kalbintas treneris pareiškė, jog: „Matosi, kad žaidėjas rungtyniavo aukšto lygio čempionatuose“. Pagal Panevėžio komandos pateiktą pasiaiškinimą, klubo treneris nebuvo susipažinęs su netikra informacija žaidėjo Wikipedia puslapyje, tad kyla klausimų, kurie iš B. Miguelio-Panzo žaistų turnyrų yra laikomi „aukšto lygio čempionatais“? Prancūzijoje jis aukščiausiame lygyje žaidė 2013-2014 metų sezone, kai sužaidė tris mačus nuo suolo ketvirtame pagal pajėgumą Prancūzijos divizione. Per jo legionieriaus karjerą informacijos galima rasti tik apie tris mačus nuo suolo Anglijos aštuntame pagal lygį divizione ir jau minėtą žaidimą trečioje Švedijos lygoje. Ar būtent šie pasirodymai ir yra laikomi „rungtyniavimu aukšto lygio čempionatuose“?
Ne mažiau klausimų kelia ir fk-panevezys.lt puslapyje pateiktas žaidėjo interviu, kuriame futbolininkas buvo kalbinamas apie jo žaidimą Angolos rinktinėje. Jei futbolininkas niekada nėra rungtyniavęs Angolos nacionalinėje ekipoje, kodėl jis išgirdęs šį klausimą lyg niekur nieko kalbėjo apie kvietimus į rinktinę bei bendravimą nacionalinėje ekipoje su „Lazio“ gynėju Bastosu? Ar tai tiesiog buvo susikalbėjimo su žaidėju stoka ir netinkamas teksto pateikimas?
Galiausiai, jeigu apie žaidėjo Wikipedia paskyroje pateiktą netikrą informaciją žinojo vienintelis už klubo puslapį atsakingas asmuo, kuris ir pateikė netikrą informaciją į ekipos puslapį, klausimų kyla ir dėl komandos vadovybės komunikavimo su ekipos atstovu spaudai. Kaip vyksta dialogas tarp komandos vadovų, trenerių ir ekipos atstovo spaudai, jei apie komandos naujoką turima informacija skiriasi kaip diena ir naktis?
Beje, FK „Panevėžys“ komanda pastarosiomis dienomis buvo labiausiai apkalbama Lietuvos ekipa ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje, o Barkley Miguelis-Panzo pagaliau tapo ta žvaigžde, kokia jis ir buvo pateikiamas Wikipedia puslapyje – nušluostęs nosį Lioneliui Messi, Cristiano Ronaldo, Neymarui ir visiems kitiems planetos futbolininkams FK „Panevėžio“ naujokas tapo daugiausiai kartų pastaruoju metu ieškotu pasaulio futbolininku Transfermarkt svetainėje.
P. S. Taip pat norėtume užduoti ir Eurofootball.lt lankytojams aktualų klausimą: ar žaidėjo pasiūlymas dėl „Lazio“ bilietų vis dar galioja, ar futbolo gerbėjams reikės atsisveikinti su mintimis pamatyti kvapą gniaužiančią „Serie A“ komandos akistatą?