Atsukime laiką: ovacijomis "Old Trafford" stadione palydėtas Ronaldo "hat-trickas" (II dalis) © JumpStory nuotr.

Daugiau nei 400 įvarčių per karjerą įmušęs legendinis Brazilijos futbolininkas Ronaldo yra surengęs ne vieną įsimintiną pasirodymą, tačiau 2003-aisiais „Old Trafford“ stadione įvykusios rungtynėse tarp Madrido „Real“ ir „Manchester United“ yra palikusios bene ryškiausią pėdsaką jo karjeroje.

Nors Ronaldo ir UEFA Čempionų lyga nėra labiausiai derantis reiškinys, pasirodymų, po kurių sirgaliams neliko nieko kito kaip pakilti iš savo sėdimų vietų, per brazilo karjerą netrūko. 2003-ųjų metų balandžio 23-ąją dieną įvykusios atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės, Ronaldo teigimu, buvo įspūdingiausios jo karjeroje.

„Tai buvo geriausias mano karjeros pasirodymas. Rungtynės buvo gana atviros, o aš sugebėjau pasižymėti trimis įvarčiais. Tai iš tikrųjų buvo kažkas ypatingo“, – 2018-aisiais „Sports Bible“ sakė Ronaldo.

Brazilas šioje dvikovoje buvo tiesiog nesustabdomas – įvarčiai tiek kaire, tiek dešine koja, nepalikę jokių šansų „Manchester United“ gynybai. Ronaldo savo įvarčių sąskaitą atsidarė jau 12-ąją minutę, kai Guti užvaldžius kamuolį, jis surado erdvės varžovų gynybos linijoje ir fantastišku smūgiu dešine koja nuginklavo Fabieną Barthezą.

50-ąją minutę, kai švieslentėje degė rezultatas 1:1, Ronaldo atsidūrė pačiame atakos smaigalyje ir išpakavo lengvą Roberto Carloso dovanėlę. Šeimininkų ekipai po dviejų minučių vėl pavyko atstatyti lygybę, tačiau 59-ąją minutę buvo sukurtas dar vienas magiškas rungtynių momentas – kamuolį netoli aikštės vidurio gavęs Ronaldo ėmėsi iniciatyvos ir maždaug iš 25 metrų smeigė vinį į F. Barthezo vartų tinklą.

Šis šūvis nepaliko abejingų ir „Manchester United“ gerbėjų, kurie tą vakarą buvo istorinio pasirodymo liudininkai. Ronaldo pasirodymas truko 67 minutes – jo vietą aikštėje užėmė Santiago Solari. Per likusį laiką „raudonieji velniai“ sugebėjo įmušti dar du įvarčius ir persverti rezultatą savo naudai, tačiau jų situacijos tai negelbėjo – „Real“ pirmąjį mačą namuose laimėjo 3:1 ir į pusfinalį žengė bendru rezultatu 6:5.

Tuo metu, kai Ronaldo palikinėjo aikštę, stadione pasigirdo ne tik sirgalių iš Ispanijos, bet ir raudonos spalvos atributika pasipuošusių žiūrovų plojimai. 67-ąją minutę „Man Utd“ komandos situacija buvo nepavydėtina, o pagrindinis to kaltininkas buvo Ronaldo. Visgi Mančesterio ekipos gerbėjai parodė, kad futbole kartais reikia pamiršti apie konkurenciją ir atiduoti pagarbą žmonėms, kurie ir yra priežastis, kodėl futbolas tapo milijonų aistra ir gyvenimo būdas.

„Momentas, kai palikau aikštę ir išgirdau gausias ovacijas, buvo ypatingas. Manau, kad ne „hat-trickas“, o tai buvo geriausias šių rungtynių epizodas“, – išskirtinį karjeros momentą komentavo Ronaldo.

„Ovacijos buvo gausios, visi stojosi iš savo vietų – tai buvo kažkas tokio, ko tikrai nesitikėjau žaisdamas varžovų stadione. Man tai buvo vienas svarbiausių gyvenimo momentų, kažkas magiško. Futbolas man yra viskas. Kai prisimenu tokius momentus, jaučiu didžiulį pasididžiavimą tuo, ką nuveikiau per savo karjerą“, – sakė 2011 metais futbolo batelius ant vinies pakabinęs „El Fenomeno“.

Iškart po rungtynių kalbėjęs „Man Utd“ ekipos strategas Seras Alexas Fergusonas sunkiai susitaikė su nesėkme ketvirtfinalyje, tačiau aiškinti priežasčių, kodėl komanda baigė pasirodymą Čempionų lygoje, nereikėjo.

„Tu esi bejėgis, kai kažkas sukuria tokį pasirodymą. Man buvo garbė būti šių rungtynių dalimi“, – trumpai, bet iškalbingai pasisakė „raudonųjų velnių“ vedlys.

Madrido „Real“ po pergalės ketvirtfinalyje toliau pusfinalio nenuėjo, o Ronaldo, kaip ir per likusį laiką Europoje, Čempionų lygos titulo taip ir nenuskynė.