Atsukim laikrodį: įvarčiais nusėtas A. Veličkos benefisas

Iki 2021 metų sezono starto likus dar kiek mažiau nei mėnesiui, Lietuvos futbolo A lyga kiekvieną ketvirtadienį primins įdomesnius akcentus iš ankstesnių čempionatų, pateikdama vaizdo ištraukas.

Legendiniam puolėjui Andriui Veličkai pradėjus dirbti pirmenybėse debiutuosiančiame Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ klube, atėjo puiki proga atsukti laikrodį iki 2002-ųjų – tada buvęs futbolininkas surengė istorinį benefisą.

Tų metų A lygoje dominavo FBK „Kaunas“, o Audrius Šlekys bei A. Velička varė varžovų gynėjus į neviltį – abu jie iš viso pelnė net 37 įvarčius, o pastarasis per mačą tą padarė net 7 kartus ir tai iki šiol yra čempionato rekordas.

2002-ųjų birželio 1 dieną daugkartiniai šalies čempionai namuose priėmė Kėdainių „Nevėžį“, kurį išmaudė įvarčių lietuje – nugalėjo net 10:0. Po pirmo kėlinio kauniečiai 2 kartus pasiuntė kamuolį į varžovų tinklą, o po pertraukos pridėjo dar 8 taiklius smūgius.

A. Velička pasižymėjo 42-ąją, 59-ąją, 61-ąją, 68-ąją, 77-ąją, 79-ąją bei 88-ąją minutėmis. Išlikusiame trumpame vaizdo įraše – ištrauka iš rungtynių, kuriose spindėjo būtent šis buvęs Lietuvos rinktinės puolėjas.

View this post on Instagram

A post shared by A Lyga (@alygalt)

Galima išskirti ir porą kitų vieno žaidėjo benefisų: vienas iš jų dar 1995-ųjų pabaigoje įvykęs susitikimas Telšiuose tarp vietos „Masčio“ bei Vilniaus „Žalgirio“. Sostinės klubas pasiekė rekordinę pergalę rezultatu 14:1, o Edgaras Jankauskas pelnė net 5 įvarčius.

Praėjusį kartą bent 5 kartus per rungtynes pasižymėjo buvęs Marijampolės „Sūduvos“ puolėjas Mihretas Topčagičius, kai 2019 metų sezone net 9:1 buvo sutriuškintas Klaipėdos „Atlantas“.