"Atlanto" kišenėje - A lygos bronzos medaliai (VIDEO)

Klaipėdos „Atlantas“ antrą sezoną iš eilės dramatišku stiliumi iškovojo bronzos medalius –  šį kartą dvikovos didvyriu tapo ne Lukas Baranauskas, o Maksimas Maksimovas. Būtent po šio ruso smūgio „SMScredit.lt A lygos“ 36-ojo turo akistatoje klaipėdiečiai namuose 2:1 (1:0) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“.

Sūduvos atstovai be čempionato medalių – jau nuo 2012 metų.

Jau pačioje susitikimo pradžioje atlantiečiai turėjo progą greitos atakos metu išsiveržti į priekį. Po marijampoliečio klaidos aikštės viduryje šeimininkai pavojingai kontratakavo, tačiau kiekybine persvara pasinaudoti nepavyko – Andriaus Bartkaus perduotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Kėliniui įpusėjus, „Sūduva“ perėmė iniciatyvą, o Klaipėdos klubo futbolininkai atrodė pasimetę ir sunkiai rengė atakas.

Itin aktyvus buvo kairysis kraštas, kuriame pastebimas buvo Ernestas Veliulis. Po šio saugo perdavimo Tomas Radzinevičius baudos aikštelėje atitrūko nuo varžovo ir smūgiu galva pataikė į skersinį.

„Atlanto“ trenerių štabas atliko rokiruotę, po kurios aikštėje pasirodė M. Maksimovas, pakeitęs Olegą Dmitrijevą. Būtent po šio keitimo šeimininkų žaidimas pagyvėjo – kėlinio pabaiga priklausė atlantiečiams.

Nors Marko Benetos pavojingą smūgį pažeme atrėmė Džiugas Bartkus, bet po poros minučių vartininkas buvo bejėgis. Antrą pridėto laiko minutę Ovidijus Verbickas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o ten oro dvikovą laimėjęs A. Bartkus tiksliai mušė galva.

„Atlantas“ po pertraukos kurį laiką sėkmingai gynėsi ir netgi turėjo iniciatyvą, tačiau „Sūduvos“ ekipoje blykstelėjo vienas geriausių ketvirtojo rato „SMScredit.lt A lygos“ futbolininkų.

E. Veliulis įsiveržė į varžovų baudos aikštelę ir išprovokavo Kazimiero Gnedojaus pražangą. Itin svarbiu metu 11 metrų baudinį ryžosi realizuoti Nerminas Jamakas – ir tai legionieriui pavyko puikiai. Saugas taikliu smūgiu į vartų kampą nuginklavo 18-metį Marių Adamonį, žaidusį vos antras rungtynes „Atlanto“ sudėtyje.

Šeimininkai netrukus metė visas pajėgas į priekį, bet per ilgą atkarpą tik kartą pavojingiau pagrasino varžovų vartams, kai po O. Verbicko smūgio kamuolį už galinės linijos buvo priverstas nukreipti Dž. Bartkus.

„Sūduva“ užtikrintai gynėsi iki 85-os minutės – būtent tada atkakliai kovoję šeimininkai sugebėjo pelnyti svarbiausią sezono įvartį. Šalia M. Maksimovo buvęs varžovo suklupo, rusui palankiai atšoko kamuolys ir šis tiksliu smūgiu iš 15 metrų nuginklavo vartininką.

Svečiai dar mėgino gelbėtis, tačiau bergždžiai. Jaunasis M. Adamonis dar turėjo atremti Admiro Kecapo smūgį, o vartų sargo komandos draugai užtikrintai apsigynė nuo likusių svečių atakų. „Sūduva“ šturmo nesurengė, o „Atlantas“ šventė puikią pergalę.