"Atlantas" namuose nusileido "Kruojai", "Žalgiris" palaužė "Bangą"

Lietuvoje trečiadienį ir toliau žaidžiamos 18-ojo turo "SMScredit.lt A lygos" rungtynės. Pirmasis susitikimas įvyko uostamiestyje.

Šalies vicečempionas Klaipėdos „Atlantas“ ir toliau neišlipa iš didžiulės duobės „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Uostamiesčio komanda savo žiūrovų akivaizdoje 1:3 (1:1) nusileido Pakruojo „Kruojai“ ir patyrė ketvirtąją nesėkmę iš eilės, o per paskutinius šešis turus iškovojo vos tašką. Tuo tarpu šiaurės Lietuvos klubas grįžo į turnyro lentelės trečiąją vietą, pasivydamas vakar laimėjusią Marijampolės „Sūduvą“.

Dvikovos pradžioje abi komandos žaidė atsargų futbolą ir didelėmis pajėgomis į priekį nesiveržė. Kova daugiausiai vyko aikštės viduryje, o bandymai aštrinti atakas baigdavosi netaikliais perdavimais.

Iki tol nei karto Manto Galdiko meistriškumo nepatikrinusi „Kruoja“išsiveržė į priekį 15-ąją minutę. Trayonas Bobbas aikštės viduryje gražiai išvengė poros varžovų ir dešiniajame flange surado Tautvydą Eliošių, kurio aukštas perdavimas Ričardui Beniušiui buvo idealiai tikslus ir puolėjas smūgiu galva savo progos nepraleido.

Po dviejų minučių M.Galdikui teko gelbėti komandą po T.Bobbo šūvio. Legionierius iš Gajanos sulaukė perdavimo baudos aikštėje, suklaidino gynėją ir stipriu smūgiu pažeme pabandė pasiųsti kamuolį į tolimą vartų kampą, bet „Atlanto“ vartininkas buvo savo vietoje.

Atsigavę po patirto šoko, aikštės šeimininkai vis dažniau ėmė artėti link varžovų vartų. 27-ąją minutę Dovydo Virkšo perdavimą įvarčiu galėjo paversti Tadas Eliošius, tačiau šokinėjantį kamuolį pasiuntė virš vartų.

33-ąją minutę už galvos griebėsi Evaldas Razulis. Po aukšto Donato Naviko perdavimo iš kairės pusės puolėjas aplenkė gynėją, tačiau nesugebėjo tiksliai pataikyti į kamuolį ir smūgiu galva į vartus nepataikė.

Po minutės „Atlantui“ išlyginti rezultatą padėjo patys svečiai. Po nevykusio perdavimo kamuolys atšoko Donatui Strockiui. Jį iš apmaudžiai suklydusio „Kruojos“ gynėjo perėmė E.Razulis. Bandydamas ištaisyti padėtį, pakruojiškis varžovą nuvertė baudos aikštelėje, todėl rungtynių arbitras nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo Marius Papšys.

Kėlinio pabaigoje dar kartą reakciją demonstruoti teko M.Galdikui. Po greitos atakos Nerijus Mačiulis iššoko prieš vartus kairėje baudos aikštelės pusėje ir iš aštraus kampo pabandė savo laimę. bet „Atlanto“ vartininkas šuoliu smūgį atrėmė.

Antrasis kėlinys vyko pagal pirmojo scenarijų. Kone 15 minučių vyko lygi kova. „Kruoja“ kėlė tris kampinius iš eilės, tačiau standartinės padėtys jokios naudos svečiams neatnešė. 60-ąją minutę puikų N.Mačiulio reidą kone per pusę aikštės tik paskutiniu momentu nutraukė kamuolį iš po kojų išmušė gynėjai. Jis atiteko į baudos aikštelę įkirtusiam Aivarui Bagočiui, bet šio smūgį atrėmė M.Galdikas.

Po keturių minučių į „Atlanto“ vartus krito antrasis įvartis. Iš užribio į žaidimą gražintą kamuolį R.Beniušis galva numetė T.Bobbui. Gajanietis vienu lietimu techniškai smūgiavo į tolimą kampą, nepalikdamas M.Galdikui jokių galimybių išgelbėti komandą.

Po praleisto įvarčio uostamiesčio komandos treneriai į aikštę metė naujas pajėgas bei atliko taktinius perstatymus aikštėje, tačiau aikštėje pasirodę Rokas Krušnauskas ir Maksimas Maksimovas jokios teigiamos įtakos aikštės šeimininkų atakoms nepadarė.

Vienintelis tolimu smūgiu vartams kartą pagrasino M.Papšys.

Atsitraukusi į gynybą ir laukusi progų kontratakoms „Kruoja“ jau per arbitro pridėtą laiką sulaukė savo šanso ir įtvirtino pergalę po N.Mačiulio įvarčio. Saugui beliko iš poros metrų pasiųsti kamuolį į tinklą po vos kelias minutes aikštelėje praleidusio Roberto Vėževičiaus perdavimo.


Kitame mače vilniečiai atsitiesė po patirto pralaimėjimo uostamiestyje ir iškovojo vienuoliktąją pergalę čempionate. „SMScredit.lt A lygos“ XVIII-ojo turo dvikovoje sostinės klubas įveikė Gargždų „Bangą“ minimaliu rezultatu 1:0 (1:0). Po šios pergalės „Žalgiris“ atotrūkį nuo antroje vietoje turnyro lentelėje esančių „Trakų“ padidino iki šešių taškų, savo ruožtu, gargždiškiai lieka šeštoje pozicijoje.

Patyrę skaudų smūgį Klaipėdoje žalgiriečiai nebuvo linkę juokauti ir nuo pat pirmųjų minučių užspaudė varžovus jų aikštės pusėje. Jau 5-ąją minutę Andrius Velička tiksliu smūgiu sudrumstė vartų tinklą, bet įvartis nebuvo užskaitytas dėl nuošalės pažeidimo.

Po dar vieno kampinio gargždiškis vos nenukreipė kamuolio į savo vartus, o nuo skersinio atšokusį kamuolį sugavo vartininkas Soslanbekas Aršijevas.

Atlaikę pirmąją apgultį „Bangos“ futbolininkai perkėlė veiksmą ir į vilniečių aikštės pusę, tačiau arčiau vartų siųsti aukšti perdavimai adresatų nesurasdavo.

Neišnaudoję kelių dėkingų situacijų žalgiriečiai 19-ąją minutę pasinaudojo grubia Aleksejaus Epifanovo klaida ir išsiveržė į priekį. Linas Pilibaitis šia proga pasinaudojo ir atidarė „Žalgirio“ įvarčių sąskaitą. Vilniečių saugas „Bangai“ įvartį pelnė ir pirmojo rato akistatoje, tą kartą jis pasinaudojo neužtikrintu vartininko Šarūno Jurevičiaus žaidimu.

Įmušę įvartį sostinės klubo futbolininkai turėjo galimybių padvigubinti rezultatą, bet Serge‘ui Nyuiadzi nepavyko tiek pasiekti kamuolio ir nukreipti jį į tuščius vartus po Jakubo Wilko smūgio, tiek smūgiu kaire koja nuginkluoti S.Aršijevo.

Kėlinio pabaigoje šeimininkai apsnūdo ir „Banga“ mėgino tuo pasinaudoti. Į žaidimą buvo priverstas įsitraukti Armantas Vitkauskas, kuris sugavo Karolio Urbaičio iš pakankamai artimos distancijos smūgiuotą kamuolį ir nukreipė į kampinį stiprų bei akcentuotą Aslanbeko Tsalagovo baudos smūgį.

Po pertraukos „Žalgiris“ užtikrintai kontroliavo žaidimą neleisdamas varžovams aštriau atakuoti. Vis dėlto, vilniečių poziciniai išpuoliai taip pat svečiams didelės grėsmės nesukėlė.

Pirmasis aštresnis epizodas prie „Bangos“ vartų kilo tik įpusėjus kėliniui. Nuo pavojingų L.Pilibaičio ir A.Veličkos smūgių komandą gelbėjo ir gynėjas išmušęs kamuolį nuo vartų linijos ir S.Aršijevas. Kiek vėliau vartų sargas iš Rusijos puikiai susitvarkė tiek su J.Wilko, tiek su po keitimo aikštėje pasirodžiusio Pauliaus Janušausko smūgiais.

Gargždiškiai rungtynių gale bandė išlyginti rezultatą, tačiau „Žalgiris“ jokių pavojingų progų svečiams nesuteikė. Sostinės klubo futbolininkas Rytis Leliūga turėjo galimybę padėti tašką šiame mače, bet pirmuoju bandymu jo smūgį atrėmė S.Aršijevas, o po paskutinėmis akistatos sekundėmis „Žalgirio“ saugas nesugebėjo įveikti gynėjo pasipriešinimo ir pasiųsti kamuolio į tuščius vartus, kai vartininkas iš Rusijos buvo nuskubėjęs į šeimininkų baudos aikštelę standartinės padėties metu.

Rezultatai:

Klaipėdos "Atlantas" 1 - 3 Pakruojo "Kruoja"

15' [0 - 1] R.Beniušis

35' [1 - 1] M.Papšys (11m. baudinys)

64' [1 - 2] T.Bobb

90' [1 - 3] N.Mačiulis

 

Vilniaus "Žalgiris" 1 - 0 Gargždų "Banga"

19' [1 - 0] L.Pilibaitis

Straipsnio įvertinimas: 0 1
 • Pykstpokst

  Bet kaip subyrejo Atlantas..Sudetis vos ne ta pati,kaip pernai.Treneris tas pats..bet zaidimas..😔

  • 2
 • ohoho

  atlantas tai konkreciai mala suda

  • 2
 • MrStyvas

  Tragiški atlantas

  • 1
 • sada (IP: 79254119d)

  Kruoja banguoja! Nuostabus mikroklimatas komandoj

  • 0
 • MrStyvas

  Tragiški atlantas

  • 1
 • ohoho

  atlantas tai konkreciai mala suda

  • 2
 • sada (IP: 79254119d)

  Kruoja banguoja! Nuostabus mikroklimatas komandoj

  • 0
 • Pykstpokst

  Bet kaip subyrejo Atlantas..Sudetis vos ne ta pati,kaip pernai.Treneris tas pats..bet zaidimas..😔

  • 2
 • Pykstpokst

  Bet kaip subyrejo Atlantas..Sudetis vos ne ta pati,kaip pernai.Treneris tas pats..bet zaidimas..😔

  • 2
 • sada (IP: 79254119d)

  Kruoja banguoja! Nuostabus mikroklimatas komandoj

  • 0
 • ohoho

  atlantas tai konkreciai mala suda

  • 2
 • MrStyvas

  Tragiški atlantas

  • 1
Peticijos.lt

Kitos naujienos