A.Skarbalius po fiasko prieš "Jonavą": patys sudarėme jiems sąlygas laimėti

Po rinktinėms skirtos pertraukėlės atsinaujinusios A lygos kovos „Žalgirio“ komandai pateikė nemalonią staigmeną. Penktadienį žalgiriečiai savo aikštėje 1:2 (1:0) pralaimėjo „Jonavos“ komandai ir patyrė pirmąją nesėkmę šį sezoną.

Savo žiūrovų akivaizdoje žaidę „Žalgirio“ futbolininkai pirmavo po Serge‘o Nyuiadzi įvarčio, tačiau antro kėlinio viduryje iniciatyvą perėmę svečiai privertė žalgiriečius klysti, o „Jonavos“ puolėjas Laurynas Stonkus dvi varžovų klaidas pavertė dviem įvarčiais. Nors baigiantis susitikimui žalgiriečiai surengė svečių vartų apgultį, bet pramušti masyvių „Jonavos“ gynybos įtvirtinimų jiems nepavyko.

„Pirmas kėlinys buvo labai geras, tad sakyti, kad mes blogai žaidėme, nes daug mūsų žaidėjų buvo Lietuvos rinktinėse tikrai negalima. Juo labiau, kad iš to šešeto šį kartą aikštėje buvo tik Linas Klimavičius ir Rolandas Baravykas. Kiti futbolininkai visą laiką treniravosi su komanda. Tad priežasčių reikia ieškoti kitur. Mes turime savo žaidimo planą ir pirmame kėlinyje jo laikėmės. Natūralu, kad per pirmas 45 minutes mums daug kas pavyko. Pertraukos metu peržiūrėjome pirmo kėlinio epizodus, aptarėme tolesnį žaidimą. Akcentavome, kad „Jonava“ yra gera komanda ir tik laiko klausimas, kada ji „iššaus“. Mūsų užduotis buvo – neleisti jiems įsibėgėti, neleisti pajusti žaidimo skonio. Bet antras kėlinys prasidėjo jų laimėtomis dvikovomis, perimtais kamuoliais. Jie žaidė kiek greičiau ir po truputį perėmė iniciatyvą. Įmušė vieną, po to antrą įvarčius. Nors po to mes vėl grįžome prie savo žaidimo, bet jau buvo per vėlu“, – konstatavo A.Skarbalius.

Šiose rungtynėse „Žalgiris“ ilgiau kontroliavo kamuolį (61 proc. laiko) ir į varžovų vartus smūgiavo net 19 kartų, tačiau į vartų stačiakampį skriejo tik 5 smūgiai. Tuo metu, ne vieną pavojingą kontrataką surengę „Jonavos“ futbolininkai „Žalgirio“ vartų sargą Džiugą Bartkų privertė paplušėti 9 kartus. Vis dėlto, bene ryškiausia svečių persvara buvo laimėtų dvikovų skiltyje. Jonaviečiai iš 208 individualių dvikovų laimėjo 107. Po rungtynių „Žalgirio“ vyriausias treneris Aurelijus Skarbalius būtent ir atkreipė dėmesį į pralaimėtas asmenines dvikovas. „Antrame kėlinyje mes visur vėlavome. Nespėjome į dvikovas, sulėtėjo mūsų mąstymas, sprendimų priėmimas. Mes paprasčiausiai per daug nusiraminome. Tai nemaloni tendencija, bet šį sezoną mes tuo esame ne kartą susidūrę. Panašiai buvo žaidžiant prieš „Kauno Žalgirį“, „Palangą“. Ir dabar per pertrauką akcentavome futbolininkams, kad turime išeiti į antrą kėlinį susikaupę, privalome laimėti savo dvikovas, laimėti kovą dėl taip vadinamų antrųjų kamuolių. Bet viskas gavosi atvirkščiai.“

„Žalgirio“ treneriai šį kartą atliko tik vieną keitimą, kai po pirmojo „Jonavos“ įvarčio į aikštę išleido Liviu Antalį. Pastarasis pakeitė šį kartą nežibėjusį legionierių iš Brazilijos Marquinhos‘ą, tačiau ir jam pramušti varžovų gynybos nepavyko. Prie „Jonavos“ vartų rimtesnių progų pasireikšti neturėjo ir „Žalgirio“ puolėjų duetas – Tomašas Malecas ir Louisas Ogana. Tiesa, A.Skarbaliaus teigimu, progų įvarčiams būtų užtekę teigiamam rezultatui pasiekti. „Mana, kad mes sukūrėme užtektinai progų įvarčiams, galėjome įmušti bent 2-3 įvarčius ir rungtynių baigtis būtų nulemta. Tačiau mes savo šansų neišnaudojome, o praleidus du įvarčius iškovoti pergalę mums kol kas yra labai sudėtinga. Po rungtynių žaidėjams pasakiau, kad pralaimėjimai būna skirtingi. Vienoks pralaimėjimas būna prieš geresnį, pajėgesnį varžovą. Visai kitoks, kai pralaimi gerai, bet ne geresnei komandai. Šį kartą mes patys leidome varžovams sugrįžti į rungtynes, patys sudarėme jiems sąlygas laimėti, nes neatlikome savo darbo“, – pareiškė A.Skarbalius.

Kalbėdamas apie varžovus „Žalgirio“ vyriausias treneris tikino, kad jonaviečių žaidimas jo nenustebino. „Žinojome kaip jie žaidžia, ruošėmės jų aukštam spaudimui. Mes norime valdyti kamuolį, norime jį įžaisti prie savo vartų, o kai varžovai mus spaudžia, tada turime išnaudoti erdves už jų vidurio saugų. Deja, šiandien sprendimus priėmėme klaidingus. Bet mes suprantame, kad toks žaidimo būdas mums gali kainuoti praleistus įvarčius. Tačiau mes taip pat galime susikurti daugiau progų atakoms ir įvarčiams, tad šio plano nekeisime, – patikino A.Skarbalius. – Taip pat nesutikčiau, kad „Jonava“ labiau norėjo laimėti. Mes irgi labai norėjome laimėti. Tiesiog antrame kėlinyje priėmėme netinkamus sprendimus aikštėje, pradėjome vėluoti, nervintis ir klysti. Ir visa tai lėmė pralaimėjimą.“

Pirmoji sezono nesėkmė komplikavo „Žalgirio“ padėtį A lygos turnyro lentelėje. Po 5 rungtynių 8 taškus turintys žalgiriečiai dalinsi 2-4 vietas su Klaipėdos „Atlantu“ ir „Trakais“. Pirmauja 10 taškų surinkusi Marijampolės „Sūduva“, į lyderių ketvertuką dairosi ir 6 taškus turintis „Kauno Žalgiris“ bei 5 taškus per penkerias rungtynes surinkusi „Jonava“. Vis dėlto, A.Skarbalius pirmojo pralaimėjimo nedramatizavo. „Tai ne tragedija, tiesiog šios rungtynės dar kartą patvirtina mūsų žodžius. Nuolat kartojame, kad jei mes aikštėje dirbame ne visu 100 procentų, kitos komandos gali žaisti su mumis ir gali mus nugalėti. Vienintelis kelias pranokti varžovus – visiems žaidėjams, visai komandai žaisti iš visų jėgų“, – teigė A.Skarbalius.

Kitas rungtynes A lygoje „Žalgiris“ žais balandžio 7 d. 13 val. LFF stadione žalgiriečiai susitiks su „Trakų“ futbolininkais.