"Arsenal" ir "Tottenham" derbį baigė lygiosiomis © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaisti penki 36-ojo turo susitikimai. Centriniame turo mače susikovė dėl ketvirtosios pozicijos ir vietos kito sezono UEFA Čempionų lygos atrankos varžybose kovojančios Londono "Arsenal" ir "Tottenham" vienuolikės. Atkaklus ir permainingas mačas baigėsi lygiosiomis 1-1.

Rungtynes "Kanonieriai", rungtyniavę gimtajame ir netrukus užsidarysiančiame "Highbury" stadione, pradėjo be kelių pagrindinių žaidėjų - ant suolelio liko sėdėti kapitonas Thierry Henry, Cescas Fabregasas, Emanuelis Eboue, o Freddie Ljumbergas ir Aleksandaras Hlebas net nebuvo įtraukti į rungtynių protokolą, lyg norint parodyti, kad "Arsenal" tikisi triumfuoti Čempionų lygoje ir ketvirtosios pozicijos jiems žūt būt nereikia.

Neverta stebėtis, jog visą pirmąjį kėlinį dominavo "Tottenham". Kelias progas pasižymėti turėjo Jermainas Defoe, tačiau pirmasis jo smūgis buvo per silpnas, o po kelių minučių sekusį antrąjį veidu atmušė vartininkas Jensas Lehmanas. Visgi geriausią progą svečiai "Arsenal" stadione sukūrė paskutinę kėlinio minutę, tačiau suklaidinęs tris gynėjus ir vartininką Michaelas Carrickas iš aštraus kampo pataikė į vartų virpstą.

"Tottenham" atakavo ir antrosios mačo dalies pradžioje, tačiau vaizdas, aikštėje pasirodžius E.Eboue, ėmė keistis. Iš pradžių puikios progos pasižymėti neišnaudojo jaunasis Robinas van Persie ir treneris Arsenas Wengeras į aikštę metė pagrindinius savo ginklus - T.Henry ir C.Fabregasą. Ir nors tuo metu iniciatyva priklausė jau šeimininkams, pirmajame kėlinyje pelnytą persvarą svečiai pasiekė antrojo pradžioje - Edgaras Davidsas prasiveržė kairiuoju kraštu ir atidavė tikslų perdavimą link tolimojo virpsto airiui Robbie Keanui, kuris be didesnių sunkumų pasiuntė jį į vartus.

"Arsenal" žaidėjai, praleidę įvartį, neslėpė pykčio ant varžovų, kurie, anot jų, turėjo išmušti kamuolį į užribį, kadangi viduryje aikštės gulėjo su Gilberto skausmingai susidūręs E.Eboue. Dėl to kilo konfliktas ir tarp A.Wengero bei "Tottenham" stratego Martino Jolo, kuris pasibaigus mačui peraugo ir į tam tikrą nepagarbą vienas kitam - strategai aikštę paliko tradiciškai nepaspaudę rankų.

Ir nepaisant viso to, "Arsenal" ir toliau atakavo, siekdami išlyginti rezultatą. Iš pradžių puikų Jose Antonio Reyeso smūgį iš eigos atrėmė vartininkas Paulas Robinsonas, tačiau vienas geriausių planetos žaidėjų T.Henry pasiekė savo - gavęs perdavimą iš Emanuelio Adebayoro, prancūzas techniškai pasiuntė kamuolį į viršutį vartų kampą.

"Tottenham" situacija galėjo dar pablogėti, kai besibaigiant mačui aikštę už antrą geltoną kortelę po grubios pražangos turėjo palikti E.Davidas, tačiau daugiau įvarčių įmušta nebuvo.

Ši pergalė naudinga "Totenham" komandai, kuri, likus žaisti du turus, prieš "Arsenal" pirmauja keturiais taškais. Tiesa, "Kanonieriai" yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau ir gali persvarą sumažinti iki minimumo.

Kitame mače dar vieną pergalę iškovojo "Newcaslte" ekipa, kurios gretose dar nebuvo traumuoto Michaelo Oweno. "Šarkos", turėjusios verstis ir be karjerą anksčiau laiko baigusio Alano Shearerio, namie 3-0 sutriuškino "West Brom" vienuolikę. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Shola Ameobi, kartą pasižymėjo Nolberto Solano.

Iš iškritimo zonos pakilo pastaruoju metu sėkmingai rungtyniaujanti "Portsmouth" ekipa, namie palaužusi absoliutų autsaiderį "Sunderland" klubą. Šie trys taškai leido Harrio Redknappo auklėtiniams pakilti į 16 vietą ir dviem taškais aplenkti "Birmingham".

Šeštadienio rezultatai:

"%c00041" 1 - 1 "%c00052"
66` [0 - 1] Robbie Keane
84` [1 - 1] Thierry Henry

85` iš aikštės pašalintas Edgar Davids ("Tottenham")

"%c00046" 3 - 0 "%c00194"
30` [1 - 0] Nolberto Solano
40` [2 - 0] Shola Ameobi (11 m.)
90` [3 - 0] Shola Ameobi

"%c00051" 0 - 0 "%c00048"

"%c00057" 2 - 1 "%c00260"
70` [0 - 1] Tommy Miller
73` [1 - 1] Svetoslav Todorov
88` [2 - 1] Matthew Taylor (11 m.)

"%c00050" 4 - 1 "%c00043"
14` [1 - 0] Vaz Te Ricardo
20` [2 - 0] Kevin Davies
31` [3 - 0] Jared Borgetti
76` [3 - 1] Darren Bent
89` [4 - 1] Kevin Davies