Argentina įveikė Dramblio Kaulo Krantą © Eurofootball.lt
Šeštadienį vyko pirmosios C grupės Pasaulio čempionato rungtynės, kuriose susitiko Argentinos bei Dramblio Kaulo Kranto rinktinės. Gyvibingame mače pergalę rezultatu 2-1 iškovojo Argentina, kuriai įvarčius pelnė Hernanas Crespo ir Javieras Saviola, o afrikiečiams paguodos įvartį pelnė jų komandos lyderis Didier Drogba.

Hamburgo AOL Arena, 49480 žiūrovų
Teisėjas - Frank De Bleeckere (Belgija)
Argentina 2 - 1 Dramblio Kaulo Krantas
24' [1 - 0] Hernan Crespo
38' [2 - 0] Javier Saviola
82' [2 - 1] Didier Drogba

Argentina: Abbondanzieri; Burdisso, Ayala, Heinze, Sorin; Maxi, Mascherano, Cambiasso, Riquelme (93' Aimar); Saviola (76' Gonzalez), Crespo (64' Palacio).

Dramblio Kaulo Krantas: Tizie; Eboue, K.Toure, Meite, Boka; Akale (62' Kone), Zokora, Keita (77' Kone), Y.Toure; Kalou (56' Dindane), Drogba.

Rungtynių pradžioje abi komandos iškart pradėjo rungtyniauti pakankamai aktyviai ir agresyviai, o pirmąją progą turėjo afrikiečiai - jau 3 minutę po perdavimo iš kairiojo krašto galva, tiesa iš kiek nepatogios padėties smūgiavo Londono "Chelsea" puolėjas Didier Drogba, tačiau kamuolys pralėkė virš vartų. Vėliau Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai surengė dar kelias pavojingas atakas, tačiau iš to nepavyko išpešti nieko naudingo. Ypač aktyviai (visose rungtynėse) žaidė Arthuras Boka, Didier Zokora bei Kanga Akale.

Pirmąjį mačo įvartį argentiniečiai pelnė realizavę standartinę situaciją. Po pražangos kairiajame flange, realizuoti baudos smūgio, kaip visuomet tokiose situacijose stojo J.R.Riquelme, kurio „pakeltas“ kamuolys po šiurkščios afrikiečių gynėjų klaidos atsidūrė prieš niekieno nedengiamą Hernaną Crespo ir šiam neliko nieko kito, kaip tik pasiųsti jį į vartus.

Praleidę įvartį Dramblio Kaulo Kranto žaidėjai puolė dar daugiau akakuoti, ir du kartus pakankamai pavojingai smūgiavo Bonaventure Kalou. Vėliau puikų šansą turėjo turėjo Didier Drogba, tačiau jam paskutinę akimirką kamuolį iš po kojų išmušė Roberto Ayala.

Vieną geriausių progų pasižymėti Dramblio Kaulo Kranto rinktinė turėjo Abdulas Kaideras Keita – D.Drogba jam atliko puikų tolima perdavimą, tačiau „Lille“ žaidėjo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia Abbondanzieri vartų.

Tačiau ir antrąjį rungtynių įvartį pelnė argentiniečiai. 38 rungtynių minutę puikų perdavimą iš Riqueleme gavo Javieras Saviola, kuris atsidūrė vienas prieš vartininką ir jam nebeliko nieko kito, kaip tik nukreipti kamuolį į vartus.

Tas pats J.Saviola galėjo sukurti ir trečiąjį įvartį – jau prasidėjus antrajam kėliniui, suklaidinęs keletą afrieičių gynėjų jis puikiai prasiveržė kraštu ir atidavė perdavimą Maxi Rodriguezui, tačiau šio smūgis buvo netikslus.

Dramblio Kaulo Kranto treneris Henri Michelis netrukus į aikštę išleido Aruna Dindane, kuris įnešė nemažai gyvumo į komandos atakas. Po vieno iš jo perdavimų pasižymėti galėjo D.Drogba, tačiau jo smūgis galva buti itin nestiprus. D.Droga vėliau sukūrė dar vieną progą, tačiau jo smūgis įsiveržus į baudos aikštelę buvo netikslus.

Paguodos įvartį Dramblio Kaulo Kranto ekipai sukūrė tik antrajame kėlinyje pasirodę Arune Dindane bei Bakari Kone. Kone įsiveržė į baudos aikštelę, atmetė kamuolį Dindane, kuris šį perdavę vienam prieš vartus likusiam D.Drogba, ir Londono „Chelsea“ puolėjas iš maždaug 11 metrų pasiuntė kamuolį į vartus.

Afrikiečiai paskutinėmis rungtynių akimirkomis dar bandė išplėšti nors tašką šiose rungtynėse, tačiau Argentinos vienuolikė sugebėjo apsiginti ir iškovoti pirmąją pergalę.