Apmaudi paplūdimio futbolo rinktinės nesėkmė užtvėrė duris į A divizioną © lff.lt nuotr.

Portugalijoje vykstančiame Europos paplūdimio futbolo čempionato B diviziono trečiose grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė itin apmaudžiai 4:5 pralaimėjo Graikijai ir prarado galimybes pakovoti dėl patekimo į A divizioną.

Itin atsargiai prasidėjusioje dvikovoje pirmojo įvarčio teko laukti ilgai, tačiau vėliau jie pasileido lyg iš gausybės rago. Likus mažiau nei dviem minutėms iki kėlinio pabaigos, nesusikalbėjo graikų vartininkas ir gynėjas, o tuo pasinaudojęs Paulius Giedraitis įsivarė kamuolį į tuščius vartus.

Po praleisto įvarčio vos po kelių akimirkų graikai rezultatą išlygino. Puikus kamuolio įžaidimas ir nesėkmingai atšokęs kamuolys nuo smėlio lėmė tai, kad Modestas Petrauskas nesureagavo į kamuolį ir rezultatas tapo 1:1. Nedaug trūko, kad dar tame pačiame pirmajame kėlinyje lietuviai būtų įgiję deficitą, tačiau M. Petrauskas atrėmė varžovų smūgiuotą baudinį.

Antrasis kėlinys priklausė Sahibo Mammadovo auklėtiniams. Vos prasidėjus kėliniui, už žaidimą ranka buvo skirtas itin pavojingas baudos smūgis. Deja, po Audriaus Plytniko smūgio kamuolys atsitrenkė į virpstą. Dar po kelių minučių lietuviai sugebėjo išsiveržti į priekį. Tolimu baudos smūgiu pasižymėjo Elvinas Navickas.

Dar po kelių minučių E. Navickas įformino dublį, darsyk pasižymėjęs po standartinės situacijos. Puikiai atlikęs namų darbus įvarčio autorius susikeitė su Mantu Makutunovičiumi. Tuo metu iš užribio kamuolį grąžinęs A. Plytnikas surado E. Navicką ir jis savo šanso nepaleido.

Nuostabų kėlinį vainikavo M. Makutunovičius likus sekundei iki teisėjo švilpuko iš aikštės vidurio pasiuntęs kamuolį į viršutinį graikų vartų kampą. Sužaidus du kėlinius, lietuvių persvara išaugo iki trijų įvarčių.

Nepaisant to, graikai net nemanė nuleisti rankų. Vos per dvi minutes po reido bei baudinio jie sugebėjo sumažinti skirtumą iki minimumo ir vėl sugrąžinti intrigą.

Deja, tuo lietuvių problemos nesibaigė. Per paskutines penkias minutes graikų vartininkas dviem tolimais smūgiais iš savo aikštės pusės iš pradžių rezultatą išlygino, o po to pelnė pergalingą įvartį.

Šis pralaimėjimas lėmė tai, kad Lietuvos rinktinė Europos čempionato superfinalo etape kovos dėl penktos arba dėl septintos vietos ir į A divizioną tikrai nebepateks.