Antradienį Čempionų lygoje - favoritų pergalės © Eurofootball.lt
Antradienį sužaistuose priešpaskutinio - penktojo - UEFA Čempionų lygos grupių etapo turo susitikimuose didelių netikėtumų užfiksuota nebuvo: pergales iškovojo ir kelialapius į kitą etapą užsitikrino namuose žaidę "Bayern", "Juventus" ir "Ajax" klubai, grupių laimėtojų titulus užsitikrino "Barcelona" ir "Arsenal", "Udinese" išplėšė pergalę Atėnuose, o abejos rungtynės D grupėje pasibaigė be įvarčių.

A grupės varžybose Turine vietos "Juventus" klubas susitiko su "Brugge" ir siekė ne tik užsigarantuoti vietą sekančiame turnyro etape, bet ir pakovoti dėl pirmosios vietos grupėje. Pergalę italų klubui likus dešimčiai minučių iki mačo pabaigos atnešė po P.Nedvedo perdavimo A.Del Piero, kuris Turino komandos sudėtyje pakeitė diskvalifikuotą Z.Ibrahimovičių, galva įmuštas įvartis.

Tuo tarpu Miuncheno "Bayern" turėjo kiek lengvesnę užduotį - mačą savo stadione prieš pergalių dar neiškovojusį Vienos "Rapid". Nepaisant to, kad bavarams trūko vieno jų lyderių M.Ballacko, F.Magatho auklėtiniai apsnigtoje aikštėje sutriuškino varžovus rezultatu 4-0. Pirmąjį įvartį nugalėtojams įmušė S.Deisleris, vėliau dar vieną pridėjo A.Karimi, du kartus pasižymėjo R.Makaay`us.

B grupės lyderis Londono "Arsenal" išlaikė šimtaprocentinę seriją Šveicarijoje įveikdamas "Thun" ekipą. Nors šeimininkai didelę rungtynių dalį žaidė dešimtyje, pergalę ir pirmosios vietos užsitikrinimą "kanonieriams" lėmė mačo pabaigoje R.Pireso realizuotas 11 metrų baudinys. Kitas grupės favoritas Amsterdamo "Ajax" kelialapį į aštuntfinalį užsitikrino namuose įveikdamas Prahos "Sparta" ekipą. Abu įvarčius nugalėtojams pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs saugas N.De Jongas, o pralaimėjusiųjų gretose paguodos įvarčiu pasižymėjo M.Petrašas.

Svarbią pergalę iškovojo "Udinese", C grupės mače išvykoje nugalėjusi Atėnų "Panathinaikos" ekipą. Graikai pirmojo kėlinio pabaigoje buvo išsiveržę į priekį, kai suklydus gynėjams įmušė C.Charalambidas, bet neišnaudoję progų padvigubinti persvarą šeimininkai buvo nubausti susitikimui artėjant į pabaigą - iš pradžių kamuoliui atšokus rikošetu rezultatą iš arti įmušė V.Iaquinta, o netrukus puikiu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų V.Candela išvedė svečius į priekį ir taip išplėšė tris taškus.

Antrose grupės varžybose "Barcelona" savo aikštėje įtikinamu rezultatu laimėjo prieš Brėmeno "Werder". Pirmąjį įvartį katalonams įmušė Gabri, ir nors T.Borowskis smūgiu nuo 11 metrų žymos rezultatą buvo išlyginęs, neužilgo šeimininkų ekipos žvaigždė Ronaldinho įmušė baudos smūgį ir atstatė savo komandos pranašumą, o antrajame kėlinyje po tolimo brazilo perdavimo pergalę "Barcai" užtvirtino H.Larssonas. Šis pralaimėjimas "Werder" reiškia, jog klubui norint patekti į kitą etapą reikės ne tik nugalėti "Panathinaikos" ekipą, bet ir tikėtis "Udinese" nesėkmės mače prieš "Barcelona" vienuolikę.

Įvarčių mėgėjus ir toliau liūdina D grupė, kurioje iki šio turo per aštuonias rungtynes buvo įmušti vos aštuoni įvarčiai, o šį kartą per žaistus abu mačus nei vienai komandai išvis nepavyko pasižymėti - "Man Utd" savo aikštėje nesugebėjo palaužti "Villarreal" pasipriešinimo, o "Lille" ekipai nepaisant dar vieno rekordinio "Stade de France" apsilankiusių žiūrovų skaičiaus teko tenkintis nulinėmis lygiosiomis su Lisabonos "Benfica".

Tiesa tai suteikė didelę intrigą prieš paskutinį turą, nes šioje grupėje visos komandos dar gali žengti į kitą etapą: geriausius šansus turi taško persvarą prieš visus stebinantį "Lille" ir po dešimties metų pertraukos iškristi iš grupių turnyro galintį "Man Utd" išlaikęs "Villarreal", o mažiausiai galimybių turi dviem taškais nuo lyderio atsiliekanti "Benfica", kuriai paskutiniame mače būtinai reikia iškovoti pergalę.

Taigi šiuo metu jau aiškios septynios komandos, žaisiančios aštuntfinalyje, kadangi be minėtų ekipų dar prieš penktą turą vietą aštuntfinalyje buvo užsitikrinę F grupėje žaidžiantys "Lyon" ir Madrido "Real" klubai, trečiadienį susitiksiantys tarpusavio dvikovoje.

Antradienio rezultatai

A grupė

"%c00038" 1 - 0 "%c00132"
80` [1 - 0] Alessandro Del Piero

"%c00001" 4 - 0 "%c00269"
21` [1 - 0] Sebastian Deisler
54` [2 - 0] Ali Karimi
72` [3 - 0] Roy Makaay
77` [4 - 0] Roy Makaay

B grupė

"%c00177" 0 - 1 "%c00041"
87` [0 - 1] Robert Pires (11m.)

35` Armand Deumi ("Thun") pašalintas iš aikštės

"%c00138" 2 - 1 "%c00136"
68` [1 - 0] Nigel de Jong
89` [2 - 0] Nigel de Jong
90` [2 - 1] Martin Petras

C grupė

"%c00133" 1 - 2 "%c00063"
45` [1 - 0] Costas Charalambides
81` [1 - 1] Vincenzo Iaquinta
83` [1 - 2] Vincent Candela

"%c00006" 3 - 1 "%c00016"
14` [1 - 0] Gabri Garcia
22` [1 - 1] Tim Borowski (11m.)
26` [2 - 1] Ronaldinho
71` [3 - 1] Henrik Larsson