Ant pjedestalo nauji futbolo herojai – A.Iniesta ir R.Falcao © Eurofootball.lt
Praėjusią savaitę Andresas Iniesta ir Radamelis Falcao savo pasiekimais įrodė pasauliui, kad futbolas – tai ne tik Lionelis Messi ir Cristiano Ronaldo.

„Jei pasirašysiu su juo kontraktą tuoj pat, gal antrą kėlinį jis jau galės žaisti už mus“, – tokios galėjo būti Romano Abramovičiaus mintys pirmo Europos Supertaurės kėlinio metu. Radamelis Falcao įvarčiais triuškino „Chelsea“ lygiai taip pat, kaip jau tai padarė praėjusiais metais žaisdamas prieš Bilbao „Athletic“ UEFA Europos lygos finale.

Tas, kuris pasakė, jog liūtas yra džiunglių karalius, klydo. Po Europos Supertaurės finalo džiunglių karaliumi tapo tigras: būtent taip Falcao pravardžiuoja komandos draugai ir futbolo aistruoliai.

Praėjusių metų Europos lygos finale Falcao kartu su Madrido „Athletic“ įrodė, kad liūtai (taip Ispanijoje vadina „Athletic“ žaidėjus) atrodytų kaip liūtukai, ir tą patį pasiekė praėjusį penktadienį Monake žaisdami prieš „Chelsea“, komandą, kuri kartu su „Manchester City“ šią vasarą išleido daugiausia pinigų naujų žaidėjų pirkimui (Oscaras buvo nupirktas už 32 mln. eurų, Hazardas – už 42 mil. eurų., Azpilicueta – už 9 mln. eurų, o Marko Marinas – už 9 mln. eurų).

Rungtynių metu Romanas Abramovičius, be abejo, gailėjosi neišleidęs tų daugiau nei 90 milijonų eurų, kad nupirktų tigrą iš Kolumbijos Radamelį Falcao.

Na, o kiek gi kainuoja kitas praėjusios savaitės didvyris – Andresas Iniesta? Mano nuomone, dėl savo savybių aikštėje ir už jos ribų, dėl vertybių, kurias propaguoja, dėl pavyzdžio, kurį rodo jaunajai kartai ir kurią įkvėpia savo futbolu, šis žaidėjas yra beveik neįkainojamas.

Andresas Iniesta nėra panašus į tipišką superherojų. Jis nepasižymi itin ryškia išvaizda, dėl kurios kiti sporto veikėjai tampa prekės ženklais, tokiais, kokiais tapo Michaelas Jordanas, Davidas Beckhamas arba Valentino Rossi. Ant jo kūno nėra ekstravagantiškų tatuiruočių, jis nesidažo plaukų ir nedaro jokių madingų šukuosenų. Ir apskritai, jis per daug nesidomi mada: jo drabužiai paprasti, niekuo neišsiskiriantys. Iniesta pritraukia dėmesį savo žaidimu, aukšto lygio futbolu, taip, kaip tai darė jo dievukas, buvęs FC „Barcelona“ ir Madrido „Real“ žaidėjas Michaelis Laudrupas.

Iniesta yra ne tik žaidėjas, kuris žaidžia futbolą, bet ir žaidėjas, kuris priverčia žaisti kitus. Jis gali viską: Andresas verčia komandą žaisti taip, kaip tai daro Xavi, Xabi Alonso arba Pirlo, ir taip pat gali imtis svarbių individualių veiksmų, kurie gali pakeisti rungtynių eigą taip, kaip tai dažnai daro C.Ronaldo, L.Messi arba Falcao.

Su jauduliu ir šypsena žaidėjas iš Fuentealbillos (mažo miestelio Ispanijoje netoli Albacetės) padėkojo savo klubo ir Ispanijos rinktinės draugams už geriausiojo praėjusio sezono Europos futbolininko apdovanojimą: „Šiuo prizu norėčiau pasidalinti su Lio ir FC „Barcelona“ klubu bei Ispanijos futbolo rinktinės draugais. Be jų šis individualus apdovanojimas neturėtų reikšmės“, – sakė jis.

Iniesta yra visiškai teisus – futbolas yra komandinis žaidimas. Būtent todėl Iniesta – futbolininkas, kuris savo žaidimu užkuria kitus ir visada žaidžia kaip komandos žaidėjas –praėjusį sezoną tapo geriausiu.

Iki šiol dažnai prisimenu žodžius, kuriuos kartą Guardiola pasakė kalbėdamas su Xavi, kai jie abu žaidė FC „Barcelona“: „Greitai nebegalėsiu su tavimi konkuruoti ir būsiu priverstas palikti komandą, tačiau jaunių komandoje yra 12 metų berniukas (Andresas Iniesta), su kuriuo vieną dieną nebegalėsime konkuruoti nei tu, nei aš. Pamatysi, jis bus geriausias žaidėjas pasaulyje.”

Be abejo, Pepas labiausiai apsidžiaugė sužinojęs apie Iniestos apdovanojimą. Tą akimirką turbūt kažkuriame pasaulio kampelyje, greičiausiai kokioje nors kavinėje „Greenwich Village“ rajone Niujorke, Guardiola gurkšnodamas kavą ir šypsodamasis siuntė žinutes Xavi Hernandezui.