Anglijos futbolą purtantis skandalas: FA bandys gelbėti situaciją, bet įsipainiojusių yra ir daugiau

Anglijos futbolo asociacija (FA) išgyvena vienus sunkiausių laikų per pastaruosius dešimt metų. Po atlikto išskirtinio "The Telegraph" tyrimo iš nacionalinės komandos turėjo pasitraukti ir vyriausiasis treneris Samas Allardyce'as.

Šią savaitę "The Telegraph" išleido publikaciją, kurioje paskelbė, kad po 10 mėnesių užtrukusio tyrimo pavyko išsiaiškinti, jog žaidėjų agentai ir komandų treneriai slapta pažeidinėja 2008 metais įvestas FA taisykles.

Būtent į šį tyrimą pateko ir 61-erių metų S. Allardyce'as. Jis kaltinamas iš verslininkais apsimetusių žurnalistų sutikęs paimti 400 tūkstančių svarų sterlingų kyšį už tai, kad padėtų investuotojams į futbolą apeiti žaidėjų perėjimo taisykles. Anglijoje yra griežtai draudžiama trečioms šalims turėti bet kokias teises į futbolininkus.

"The Telegraph" per visą šį tyrimą slapta filmavo patį S. Allardyce'ą ir žaidėjų agentus. Patarieji net nurodė, kiek sumokėjo treneriui už teises į žaidėjo pardavimą ir teigė, kad futbole viskas vyksta "po stalu".

Susitepusių yra daugiau

"The Telegraph" teigimu, aštuoni dabartiniai ir buvę Anglijos "Premier" lygos treneriai yra įsivėlė į "nelegalius žaidėjų perėjimo žaidimus".

Rašoma, kad praėjusią vasarą minėto leidinio žurnalistai dalyvavo ne viename susitikime ir išsiaiškino, kad aštuoni "Premier" lygos atstovai priimdavo verslininkų pasiūlymus dėl žaidėjų pardavimo. Taip pat nurodama, kad korumpuotų trenerių yra ir "Championship" pirmenybėse.

Druskos ant žaizdos užpylęs "The Telegraph" jau pradėjo bendradarbiavimą su Futbolo Asociacija ir perduos visą tyrimo metu surinktą informaciją. Į tyrimą įsitraukė ir policijos pajėgos.

Žaidėjų "dovanėlės" treneriams

Liūdnai pagarsėjęs futbolo agentas iš Italijos Guiseppe Pagliara, kuris 2005 metais už rungtynių sukčiavimą sulaukė penkerių metų diskvalifikacijos, duodamas interviu žurnalistams apsimetusiais investuotojais iš Azijos atskleidė, kaip vienas treneris kėlėsi savo atlyginimą.

"Buvo trys žaidėjai, kurie kiekvieną mėnesį ateidavome pas jį į kabinetą ir kiekvienas atskirai jam atsidėkodavo 4 tūkst. svarų suma. Tai reiškia, kad per mėnesį jis už tai užsidirbdavo po 12 tūkst. svarų", - slapta filmuojamas sakė G. Pagliara.

Taigi, kiekvienas naujas sandoris treneriams atnešdavo 4 tūkst. svarų pelną per mėnesį. Iš tikrųjų trenerio biudžetą ši suma papildydavo ne už gerus rezultatus, o už tam tikrą žaidėjų sandorį ar mainus.

Problema - didesnė nei manyta

2008 įvedus naujas žaidėjų perėjimų taisykles buvo tikimasi, kad ateityje tokių nesusipratimų bus išvengta, tačiau tokio skandalo Anglijos futbolas dar nėra matęs.

FA yra sukrėsta ir žadanti imtis dar ryžtingesnių priemonių. Juos ypač šokiravo žinia, kad į tai yra įsivėlęs būtent jų asociacijoje dirbęs ir bene svarbiausias darbo pareigas turėjęs S. Allardyce'as.

Į tyrimą bus sutelktos didesnės pajėgos. Pavyzdžiui, jau šiandien Anglijos žiniasklaidoje pasirodė, kad prie nelegalios žaidėjų perėjimų veiklos galimai yra prisidėjęs ir "Southampton" trenerio asistentas Ericas Blackas. Apie tai skaityti galite čia.

Tikimasi, kad per artimiausias savaites pavyks sužinoti dar didesnį trenerių pavardžių skaičių, kurie galimai veikė ne pagal FA taisykles.

Aivaras Katutis, eurofootball.lt

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...