Kukliame Anglijos Market Harboro mieste įsikūrusioje "Brooke House College" Futbolo akademijoje studijuojantis ir nuo keturiolikos metų futbolą šios akademijos jaunimo komandose žaidžiantis aštuoniolikametis Gustas Gudkovas kiekvieną dieną kremta mokslus ir mėgaujasi futbolu šio žaidimo tėvynėje, rašo sportas.info
Buvęs šiaulietis nuolat rungtyniauja pagrindinės akademijos komandos sudėtyje pajėgioje Koledžų futbolo lygoje ir Anglijos Taurės turnyruose, tačiau Lietuvos jaunimo rinktinių trenerių dėmesio nėra sulaukęs. Matyt šalies U19 rinktinės trenerių štabui aukšto sportinio meistriškumo krašto ar vidurio gynėjo, kurį peržiūrai kvietė net ir Anglijos "Championship" lygos klubas, paslaugos nėra įdomios, nepaisant to, jog pastarajame Europos čempionato atrankos turnyre prancūzai, belgai ir net Maltos atstovai mūsiškiams atseikėjo net ne po vieną įvartį.
Apie tai, kaip drąsus šiaulietis vienas pats nusprendė siekti savo futbolo svajonės Anglijoje, kalbamės su "Brooke House College"fFutbolo akademijos pagrindinės U19 komandos žaidėju G.Gudkovu.
Kaip atsidūrei šiame ramiame Lesteršyro grafystės miestelyje ir kada tai įvyko?
Turiu labai daug pažįstamų, kurie studijuoja Anglijoje. Labai norėjau žaisti futbolą profesionaliai, o Anglija ir yra tokia vieta, kur tai tikrai galima daryti. Lietuvoje su futbolu, nemanau, kad yra labai didelė perspektyva.
Keturiolikos metų atvykau į "Brooke House College" ir pradėjau studijuoti JCSC parengiamųjų studijų programoje.
Ir kaip tau sekėsi studijų pradžioje?
Atvažiavau čia prastai mokėdamas angliškai, bet po truputį įsivažiavau. Aišku, buvo žiauriai sunku pamokose, bet laikui bėgant pradėjau suprasti.
Kur tu žaidei futbolą Lietuvoje?
Pradėjau žaisti nuo šešerių metų Šiaulių futbolo akademijos komandoje. Pirmas mano treneris buvo Remigijus Vaišnoras, vėliau - Renatas Vestertas. Pirmus metus, kai buvau čia išvažiavęs, dar ryšius palaikiau, paskiau jie nutrūko. Noriu perduoti linkėjimus savo treneriams.
Ar čia atvykti padėjo Šiaulių FA administracija?
Ne. Yra tokia organizacija "Kalba.lt", jie ir pasiūlė "Brooke House College" akademiją, kadangi siekiau susirasti studijų vietą, kuri būtų susijusi su futbolu. Futbolas netgi buvo pirmoje vietoje lyginant su studijomis, kadangi norėjau ir vis dar labai noriu žaisti profesionaliai.
"Brooke House College" išsiskiria tuo, jog čia studijuojantys vaikinai turi puikią galimybę suderinti futbolo treniruotes ir studijas. O kiek naudos per tuos ketverius metus tau davė studijos ir kaip vertini jų kokybę?
Labai didelis pliusas, kad klasėse mažai žmonių. Jei kažkur kažko nesupranti, paklausi, prieina, paaiškina asmeniškai, viskas gerai. Ne taip, kaip Lietuvoje, kur labai daug žmonių klasėse, ir labai sunku su mokytoju pasišnekėti asmeniškai. Čia akivaizdžiai daug daugiau laiko skiria kiekvienam studentui asmeniškai. Manau, tai labai padeda.
Kaip pavyko socializuotis, adaptuotis čia, išties tarptautinėje aplinkoje ("Brooke House College" studijuoja ir futbolą žaidžia vaikinai iš daugiau nei 40 šalių), vaikinui iš Lietuvos?
Gerai. Lietuvoje, jei ten bus koks vyresnis, tai nelabai norės bendrauti, o čia visi labai draugiški. Ir šiaip, čia viskas labai smagu.
Tave treneriai ir komandos draugai apibūdina kaip itin draugišką. Ko reikia, kad tokį įvaizdį susikurtum?
Atvažiavęs anglškai kalbėjau išties prastai. Iš pradžių buvo sunkoka su visais susibendrauti, bet, aišku, aš ne vienas toks buvau, tai mes visi kartu, kuriems sunkiau buvo, taip pabendraudavome. Paskui, kai įsivažiuoji, pradedi žaisti toje pačioje komandoje, pradedi šnekėti, paskui ir susidraugauji. Per futbolą. Įmuši įvartį, visi džiaugiasi ir visi draugais tampa.
Kokioje komandoje žaidei tik atvykęs ir kaip sekėsi?
Pirmais metais žaidžiau akademijos U16 ekipoje. Metų pabaigoje man jau buvo penkiolika, patikau tam pirmos U16 komandos treneriui, tad paskutinius du mėnesius pirmoje komandą irgi žaisdavau.
Antrais metais man irgi žaidžiau U16 pagrindinėje komandoje.
Trečiais metais rungtyniavau pirmoje U17 ekipoje, dabar - pirmoje U19 komandoje.
Anglijos Koledžų futbolo lygoje žaidžia įspūdingas skaičius - per dešimt tūkstančių futbolininkų, tad atrodytų, konkurencija čia išties didžiulė. Kaip tu apibūdintum šios lygos žaidėjų meistriškumo lygį?
Neblogai. Atrodė, jog Lietuvoje pakankamai šiurkščiai žaidžiame, bet čia irgi šiurkštus futbolas. Atrodo, toks mažas žmogus, tačiau gali žaisti šiurkščiai. Yra prastesnių, bet yra ir tikrai labai stiprių žaidėjų, tai pakankamai stipri ir konkurencinga lyga...
"Brooke House College" futbolo akademija dažnai savo žaidėjus deleguoja į peržiūras profesionaliuose Anglijos klubuose. Ar tau pavyko kur nors nuvykti ir save parodyti?
Dar užpraeitais metais buvau peržiūroje "Championship" lygos klube "Northampton Town", bet, kadangi buvau truputį traumuotas, nepasisekė. O paskui būta daug rungtynių prieš stiprias "Premier" lygos jaunimo komandas, šiais metais jau prieš "Brightoną" žaidėme (U17), tad galimybių turi kiekvienas. Galimybių išties čia yra labai daug.
Pavasarį ar vasaros pradžioje jau baigsi studijas "Brooke House College". Kaip galvoji, kur toliau pakryps tavo karjera? Ar tai bus futbolininko, ar jau profesinė karjera?
Jei su profesionaliu futbolu nieko nebus, koncentruosiuosi labiau į mokslus, nes kiekvienas universitetas čia turi savo futbolo komandą, tad, galbūt, vis tiek žaisiu futbolą universitete. Galbūt, ir pats bandysiu į peržiūras kažkokias važiuoti, jeigu pavyks.
Ar Lietuvos jaunimo rinktinių treneriai nekvietė atvykti, nesiteiravo, kaip tau sekasi?
Buvau peržiūroje gal, bijau pameluoti, trylikos metų, bet tada nepakliuvau į nacionalinę akademiją. Po to kažkada dar su Šiaulių FA žaidėm prieš tą akademiją, tai treneriai sakė, jog mano technik buvo gera, bet nerimavo dėl mano antsvorio. Nes tuomet tikrai buvau daugiau priaugęs svorio, dabar pasitvarkiau (juokiasi). Tai toks vienas kontaktas ir tebuvo, bet dar tada, kai buvau Lietuvoje.
Ar po to karto daugiau kontaktų nebuvo?
Ne. Daugiau kontaktų nebuvo.
Ar pačiam būtų įdomu atvykti, pasilyginti, koks rinktinės draugų lygis, ypač tų, kurie nuolat žaidžia Lietuvoje?
Tikrai važiuočiau. Būtų smagu.
Apibendrinant visą tavo buvimą čia, koks įsimintiniausias įvykis tau buvo?
Pier pirmuosius dvejus metus buvau paminėtas kaip geriausias "Brooke House College" akademijos U16 komandos žaidėjas. Akademijoje konkurencija net tarp komandos draugų yra didžiulė, tad šis pripažinimas - smagus. O po to, tikriausiai, visi turnyrai laimėti.
Stasys Petrauskas, sportas.info
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą