Anglija triumfavo pasaulio jaunimo čempionate (VIDEO)

Ką tik sužaistas pasaulio jaunimo čempionato (iki 20 metų) finalas, kuriame triumfavo jau ilgą laiką skambių pergalių vyrų futbole neiškovojanti Anglijos rinktinė. Jai minimaliu rezultatu pavyko palaužti Venesuelos talentus.

Paulo Simpsono vadovaujami anglai lemiamoje turnyro stadijoje po trijų nelengvų pergalių. Aštuntfinalyje jie Ademolos Lookmano dublio dėka įveikė Kosta Rikos futbolininkus, o ketvirtfinalyje pergalę prieš Meksiką garantavo vienintelis Dominico Solanke įvartis. Pusfinalyje Solanke įmušus dukart, o Lookmanui pridėjus dar vieną tikslų smūgį rezultatu 3-1 buvo palaužti italai.

Venesuelos komanda savo ruožtu finale atsidūrė nužengę dar sunkesniu keliu. Iš pradžių ji 1-0 po pratęsimo palaužė japonus, o ketvirtfinalyje dar vieną pratęsimą žaidė su JAV. Čia venesueliečius ištempė Adalberto Penaranda bei gynėjas Nahuelis Ferraresi. Galiausiai, pusfinalyje prieš Urugvajų pavyko išsigelbėti tik Samuelio Sosos baudos smūgio, įmušto per pridėtą laiką dėka. Tąkart pavyko triumfuoti 11 metrų baudinių serijoje.

Finalas buvo ne mažiau įdomus bei permainingas nei ankstesni Anglijos ir Venesuelos rinktinių mačai. Komandos žaidė gana atvirą futbolą.

Vis dėlto, nors Dominicas Calvertas-Lewinas anglus į priekį išvedė jau 35-ąją minutę, o jų vartininkas Freddie Woodmanas turėjo tikrai daug darbo, finalas baigėsi 1-0.

Iš tiesų, verta išskirti netgi keletą šio "Newcastle United" priklausančio jaunuolio epizodų - antrojo kėlinio viduryje jam pavyko vienas prieš vieną apsiginti prieš puikiu Julio Soteldo perdavimu pasinaudojusį Sergio Cordovą, o 74-ąją minutę jis sugebėjo atremti Penarandos 11 smūgiuotą 11 metrų baudinį.

Šio skyrimas taip pat įdomus, nes dvikovai vadovavęs teisėjas Bjornas Kuipersas po savo švilpuko konsultavosi su vaizdo peržiūrą atlikusiais arbitrais.

Taigi, jaunieji Anglijos futbolininkai tapo naujaisiais pasaulio čempionais. Trečiąją vietą savo ruožtu iškovojo sėkmingiau 11 metrų baudinių serijoje pasirodę italai.

Venesuela U-20 0 - 1 Anglija U-20
[0-1] 35’ Dominic Calvert-Lewin
74’ Adalberto Penaranda (Venesuela) nerealizavo 11 metrų baudinio

Urugvajus U-20 0 - 0 Italija U-20 (po 11 metrų baudinių)