Anglai sudaužė Panamą, H. Kane'as tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju (VIDEO)

Sekmadienį tęsiasi pasaulio futbolo čempionatas, o šios dienos batalijas pradėjo dar viena itin rezultatyvi akistata G grupėje, kurioje didžiausią visų laikų savo pergalę pasaulio čempionatuose iškovojo Anglijos rinktinė.

Jau per pirmąjį kėlinį penkis įvarčius pelnę anglai net 6:1 sutriuškino Panamos rinktinę ir užsitikrino vietą kitame čempionato etape. Tuo tarpu „hat-tricką“ šiose rungtynėse pelnęs Harry Kane‘as su penkiais tiksliais smūgiais tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju.

Susitikimą anglai pradėjo labai sėkmingai: keldami jau pirmąjį savo kampinį jie puikiai išpildė šią standartinę situaciją bei gavo progą pelnyti įvartį, o laisvas smūgiavęs Johnas Stonesas neklydo – tiksliu smūgiu galva aštuntąją minutę leido savo rinktinei įsiveržti į priekį.

Po pirmojo įvarčio Panama dar bandė sugrąžinti intrigą, o arčiausiai tikslo buvo Yoelis Barcenas, kurio tolimas smūgis praskriejo greta varžovų vartų.

Visgi, jau 20-ąją minutę panamiečių problemos tapo daug rimtesnėmis: po puikaus komandos draugo perdavimo Jesse Lingardas išbėgo vienas prieš varžovų vartininką ir buvo neleistinai sustabdytas, o į Panamos vartus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys. Jį realizuoti ėmėsi Harry Kane‘as, kuris tiksliu ir galingu smūgiu varžovų vartininkui nepaliko jokių vilčių.

Po antrojo įvarčio Panamos rinktinė bandė kiek ilgiau kontroliuoti kamuolį, bet 36-ąją minutę jie praleido dar vieną tikslų smūgį į savo vartus. Iš už baudos aikštelės savo laimę pabandęs J. Lingardas fantastišku smūgiu į viršutinį vartų kampą pradėjo varžovų triuškinimą.

Kėliniui artėjant prie pabaigos Anglijos rinktinė pademonstravo tobulą baudos smūgio realizaciją. Po pasitarimo anglai surengė puikią kombinaciją, kurios smaigalyje buvęs Raheemas Sterlingas įmušti nesugebėjo, bet komandos draugą išgelbėjo J. Stonesas, 40-ąją minutę nukreipęs kamuolį į vartus.

Net ir tai nebuvo pabaiga: 43-ąją minutę anglai kėlė dar vieną kampinį, o Panamos rinktinė jo metu neleistinai stabdė net ne vieną Anglijos rinktinės žaidėją ir į jų vartus buvo skirtas dar vienas vienuolikos metrų baudinys. Jį ir vėl šaltakraujiškai realizavo H. Kane‘as, ketvirtuoju savo įvarčiu čempionate susilygindamas su Romelu Lukaku ir Cristiano Ronaldo rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų viršūnėje.

Po pirmojo kėlinio anglai varžovus triuškino net 5:0.

Antrojo kėlinio pradžioje veiksmas aikštėje kiek aprimo, o 62-ąją minutę į Panamos vartus krito itin kuriozinis įvartis. Rubenas Loftusas-Cheekas atliko smūgį iš toli, kuris pataikė į H. Kane‘o koją, nuo kurios kamuolys įskriejo į varžovų vartus. Taip „Tottenham“ puolėjas ne tik gavo savo „hat-tricką“, bet ir tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju.

Šešis įvarčius pelnę anglai kiek atsipalaidavo ir jų laikinas snūstelėjimas gynyboje vos nekainavo įvarčio: Michaelis Murillo pabėgo vienas prieš vartininką, tačiau Jordanas Pickfordas sugebėjo sutrukdyti jam pasižymėti.

78-ąją minutę anglai dar kartą neatleistinai paliko varžovą be globos, šį kartą Panamai atliekant standartinę situaciją, o antrosios tokios progos varžovai neiššvaistė. 37-erių metų gynėjas Felipe Baloy‘us pelnė istorinį pirmąjį savo rinktinės įvartį planetos pirmenybėse.

Per likusį mačo laiką įvarčių pelnyta nebebuvo ir prieš paskutinį G grupės mačą tarp Belgijos ir Anglijos grupės viršūnėje įsivyravo visiška lygybė. Abi rinktinės ne tik turi po šešis taškus ir lygų įmuštų/praleistų įvarčių santykį (+6), tačiau ir abi pelnė po 8 įvarčius bei į savo vartus praleido du tikslius smūgius. Įdomu, kad šioms rinktinėms paskutiniame mače sužaidus lygiosiomis, pirma vieta būtų nuspręsta pagal tai, kuri rinktinė surinktų mažiau geltonų kortelių grupių etape.