Alytaus „Dainava“: įsitvirtinus – auga ambicijos © alyga.lt nuotr.

Artėjant sekmadienio „TOPsport A lygos“ rungtynėms Marijampolėje alyga.lt svetainė atkreipė dėmesį į mįslingą tarpsezonį turėjusią, tačiau pastarosiomis dienomis nemažai informacijos sirgaliams pateikusią Alytaus „Dainavą“.

Praėjęs sezonas dzūkams buvo gana dvejopas. Po labai gero starto „Dainava“ vienu metu buvo įsitaisiusi turnyro lentelės viduryje, tačiau paskolinus svarbų saugą Peterį Ademo Moldovos grandui bei iškritus iš rikiuotės Aaronui Olugbogi, rezultatai antroje dalyje gerokai suprastėjo – užimta aštuntoji vieta.

LFF taurėje dainaviečiai buvo eliminuoti viename iš pirmųjų etapų, tačiau Lietuvos čempionate išsilaikė užtikrintai. Vis dėlto galutinė pozicija tiek vyr. treneriui Sergejui Kuznecovui, tiek klubo vadovybei turėjo sukelti prieštaringus jausmus. „Dainava“ ne tik atimdavo taškus, bet ir įveikdavo pirmojo penketo komandas, tiesa, ne itin sėkmingai rungtyniaudavo su tiesioginiais konkurentais.

Stratego pozicijoje pokyčių nebuvo atlikta – trečią sezoną iš eilės komandai vadovaus S. Kuznecovas. Realu, kad šio specialisto iniciatyva tarpsezoniu buvo atliktas ryškus pasikeitimas – jo kariauna pasipildė ir keliais labiau patyrusiais futbolininkais. Prie dviejų vyresnių ukrainiečių – Volodymyro Krynskio bei Maksymo Maksymenkos – prisijungė dar sykį į Lietuvos čempionatą sugrįžęs Rokas Stanulevičius. Alytaus klubą papildė dar keturi nauji veidai – Ignas Kružikas, Danielis Misiūnas, praėjusį sezoną Telšių „Džiugui“ atstovavęs Andrija Krivokapičius ir Laminas Jawara.

Ketvirtadienį „Dainava“ surengė spaudos konferenciją, kurioje nuskambėjo gera naujiena. Alytaus miesto savivaldybė didesne nei dvigubai suma ketina paremti ekipą, tad tikslai 2024-iesiems bus keliami aukštesni. Prie to sieks prisidėti ir išlaikytas branduolys.

„Dainavos“ garbę ir toliau gins alytiškiai – Airidas Mickevičius, Renatas Banevičius, Oskaras Lukošiūnas bei Gustas Zabita, dar vienam sezonui liko Rokas Rasimavičius. Praėjusio sezono pirmoje pusėje didelę intrigą sukėlęs ir vėliau traumą gydęsis A. Olugbogi jau pasveiko, jo tautiečiai – Ode Abdullahi ir Chibuike Nwosu taip pat pasiryžę sužaisti persilaužimo sezoną. Didžioji dalis svarbų vaidmenį vaidinusių ukrainiečių irgi tęs žaidimą „TOPsport A lygoje“.

Su Dzūkijos komanda atsisveikino dešimt futbolininkų, tiesa, ne visi jie komandoje išsiskyrė svarbiu vaidmeniu. Denysas Taraduda bei Artemas Radčenka jau rungtyniauja Rumunijoje bei Maltoje, į gimtinę sugrįžo starto sudėtyje žaidę brazilai, o vienas simbolių Martynas Vasiliauskas atstovaus „Garliavai“. Svarbia netektimi tapo Vilniaus rajono „TransINVEST“ marškinėlius apsivilkęs Ernestas Stočkūnas, vidurio gynėjas Klavas Kramenas persikėlė į Marijampolės „Sūduvą“.

Spaudos konferencijos metu klubo valdžia kalbėjo kiek ryžtingiau nei įprasta. „Dainava“ čempionate jau įsitvirtino, be to, praėję metai parodė potencialą, ką alytiškiai gali demonstruoti Lietuvoje pritapus legionieriams. Nors „TOPsport A lygoje“ konkurencija bus tokia pat aštri, Alytaus ekipos praėjusio sezono pozicija greičiausiai neturėtų tenkinti.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

Komentuoti

Prisijungti su FB