Albanijos ir Rumunijos futbolininkai - Europos čempionate (VIDEO)

Sekmadienį tęsėsi atrankos varžybos į 2016 metų Europos futbolo čempionatą. Prie dalyvių, kitais metais kovosiančių Prancūzijoje, prisijungė Rumunija ir Albanija.

Pirmosios į kovas stojo F ir I grupių komandos. F grupėje Rumunija užtikrintai 3:0 sutriuškino Farerų Salų rinktinę ir užsitikrino bent antrąją vietą grupėje.

Įvarčius rumunams pelnė Constantinas Budescu (4, 45 min.) ir Alexandru Maximas (83).

I grupėje tokios pačios svarbos pergalę pasiekė Albanijos futbolininkai. Jie pergalę taip pat pasiekė rezultatu 3:0 – prieš Armėniją.

Aukso vertės įvarčius Albanijai mušė Beratas Xhimshiti (23 min.) ir Armando Sadiku (76 min.). Devintąją mačo minutę į savus vartus įsimušė Kamo Hovhannisyanas.

D grupėje dėl paskutinių kelialapių kovojo Vokietija, Lenkija ir Airija. Pastarosios dvi komandos susitiko tarpusavyje, o pergalę ir kelialapį į čempionatą pelnė lenkai. Jie laimėjo 2:1 (2:1).

Visi įvarčiai krito pirmajame kėlinyje. Lenkus į priekį 13 minutę išvedė Gžegožas Krychowiakas, tačiau jau po trijų minučių rezultatą išlygino Jonas Waltersas, pasižymėjęs nuo 11metrų žymos.

42-ąją minutę įvartį pelnė ir Lenkiją vėl į priekį išvedė Robertas Lewandowskis. Kaip paaiškėjo vėliau, tai ir buvo lemiamas įvartis.

D grupės varžybas laimėjo Vokietijos rinktinė, paskutiniame mače 2:1 (0:0) palaužusi Gruziją. Vokiečiai ilgai negalėjo įveikti varžovų gynybos, tačiau 50-ąją minutę tą padarė Thomas Mulleris, realizavęs 11 metrų baudinį.

Vos po kelių akimirkų – 53-ąją minutę rezultatą išlygino Jaba Kankava. Persvarą Vokietija atgavo tik 79-ąją minutę, kai pasižymėjo Maxas Kruse.

Anksčiau Senojo žemyno futbolo čempionato dalyvėmis tapo Anglijos, Čekijos, Islandijos, Austrijos, Šiaurės Airijos, Portugalijos, Šveicarijos, Ispanijos, Italijos, Belgijos ir Velso vienuolikės, neskaitant turnyro šeimininkės Prancūzijos ekipos.