"Ajax" kyla į trečią vietą, "AZ ir "PSV" neįveikė Roterdamo ekipų © Eurofootball.lt
Po devynerių 28-ojo Olandijos "Eredevisie" čempinato rungtynių į trečią vietą šalies pirmenybėse grįžo Amstedamo "Ajax", tuo tarpu Eindhoveno "PSV" bei Alkmaro "AZ" nesugebėjo įveikti Roterdamo ekipų.

Mače su "Twente" ekipa "Ajax" vargo neturėjo, nors pirmieji pačioje pradžioje praleido įvartį - 7 minutę po puikaus perdavimo iš dešinės įvartį galva griūdamas pelnė Blaise N`Kufo. Tačiau vėliau svečiai iš sostinės įmušė 4 įvarčius be atsako. Tris iš jų įmušė Klaasas Janas Huntelaaras.

21 minutę K.J.Huntelaaras buvo paliktas visiškai vienas baudos aikštelėje ir taip pat smūgiu galva į tolimą vartų kampą išlygino rezultatą. 23 metų olandų puolėjas po 9 minučių, realizuodamas baudos smūgį, pasižymėjo dar kartą. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje trečią įvartį iš po gynėjo kojų į "Twente" vartus įmušė kitas puolėjas Ryanas Babelis. Trečią savo įvartį K.J.Huntelaaras įmušė iki mačo pabaigos likus 15 minučių. Gavęs ilgą perdavimą per pusę aikštės, puolėjas tiksliu smūgiu į tolimą apatinį vartų kampą pelnė įvartį, užtvirtinusį "Ajax" pergalę rezultatu 4-1.

Tuo tarpu tiek Eindhoveno "PSV" , tiek Alkmaro "AZ" nesugebėjo įveikti Roterdamo komandų, atitinkamai "Excelsior" bei "Feyenoord". Abejos varžybos baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Po šių mačų vėl įvyko rokiruotės turnyrinėje lentelėje. Prieš turą 4 vietoje buvęs "Ajax" klubas aplenkė nugalėtąjį "Twente" bei taškais susilygino su "AZ", kurie antroje vietoje išlieka tik dėl geresnio įvarčių santykio. Pirmoje vietoje ir toliau išlieka šalies čempionai Eindhoveno "PSV".

Kiek netikėtas rezultatas užfiksuotas Tilburge, kur vietos "Willem II" net 3-0 nugalėjo kur kas aukščiau esančią "Groningen" ekipą. Pirmasis įvartis krito jau pirmosios atakos metu, nepraėjus nei 1 minutei, kuomet pasižymėjo Cristiano. Dar du įvačius šiame mače pelnė Anouaras Hadouiras.

Dramatiškai susiklostė mačas Arnheme, kur vietos "Vitesse" priėmė absoliučius autsaiderius "Den Haag". Pastarieji po Santi Kolko įvarčio 11 minutę įsiveržė į priekį, tačiau jau po 4 minučių rezultatą po gynėjų klaidų išlygino Madsas Junkeris. Tačiau 37 minutę po paskutinės vilties pražangos baudos aikštelėje buvo pašalintas Giovanny Espinoza, o 11 metrų baudinį realizavo tas pats Santi Kolkas.

Pačioje mačo pabaigoje "Vitesse" surengė vartų šturmą. Iš pradžių už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas tik antajame kėlinyje pasirodęs Hagos klubo puolėjas Eljero Elia. O išlyginamąjį įvartį "Vitesse" pelnė puikaus grožio smūgiu. Po kampinio pakeltą kamuolį futbolininkai kelis kartus galva atmušė galva, kol tik po keitimo antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Fredas Bensonas vadinamomis "žirklėmis" nuo skersinio pasiuntė į vartus.

28 turo rezultatai

"AZ" 0 - 0 "Feyeoord"

"Excelsior" 0 - 0 "PSV"

"Twente" 1 - 4 "Ajax"
7' [1 - 0] B. NKufo
21' [1 - 1] K.J. Huntelaar
30' [1 - 2] K.J. Huntelaar
45' [1 - 3] R. Babel
75' [1 - 4] K.J. Huntelaar

"Roda" 0 - 0 "Utrecht"

8' A. Boussaboun ("Utrecht") pašalintas iš aikštės

"NAC" 1 - 1 "Heracles"
32' [1 - 0] A. Slot
52' [1 - 1] I. Gluscevic

"Heerenveen" 1 - 0 "RKC"
29' [1 - 0] P. Hansson

"Willem II" 3 - 0 "Groningen"
1' [1 - 0] R. Cristiano
32' [2 - 0] A. Hadouir
69' [3 - 0] A. Hadouir

"Sparta" 0 - 4 "NEC"
10' [0 - 1] E. Barreto
45' [0 - 2] R. Beerens
54' [0 - 3] J. Olsson
69' [0 - 4] B. Holman

"Vitesse" 2 - 2 "Den Haag"
11' [0 - 1] S. Kolk
15' [1 - 1] M. Junker
38' [1 - 2] S. Kolk
90' [2 - 2] F. Benson

37' G. Espinoza ("Vitesse") bei 90' E. Elia ("Den Haag") pašalinti iš aikštės