Šeimininkų triumfas: finale dominavę Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai – Afrikos čempionai © AFP nuotr.

Afrika turi naujus čempionus.

Afrikos Nacijų Taurės finale turnyro šeimininkai Dramblio Kaulo Krantas 2:1 palaužė Nigerijos rinktinę.

Visų rungtynių metu iniciatyvą savo rankose turėjo DKK rinktinė. Visgi pirmieji pasižymėjo Nigerijos futbolininkai. 38-ąją minutę puikų įvartį smūgiu galva pelnė vienas ryškesnių turnyro gynėjų Williamas Troostas-Ekongas.

Po įvarčio Nigerija dar labiau prilipo prie savo vartų. Ilgai varžovų atakų atlaikyti nepavyko. 62-ąją minutę po kampinio pasižymėjo Franckas Kessie.

„Drambliams“ teko pasirūpinti ir tuo, kad nereikėtų žaisti papildomu 30 minučių ar kentėti 11 metrų baudinių serijos. 81-ąją minutę savo koją po Simono Adingros perdavimo iškišęs Sebastianas Halleris išplėšė pergalę DKK rinktinei.

Per likusį laiką Nigerija nesugebėjo išlyginti rezultato ir Dramblio Kaulo Krantas triumfavo.

Startinės sudėtys:

DKK kelias iki finalo buvo labai dramatiškas. Čempionato šeimininkai paskutiniame grupes mače 0:4 buvo sutriuškinti Pusiaujo Gvinėjos, tačiau tik atsitiktinumų dėka pateko į atkrintamąsias kaip ketvirta geriausia rinktinė, kuri užėmė trečią vietą savo grupėje.

Prieš aštuntfinalį šeimininkai atleido trenerį Jeaną-Louisą Gasset, o jame po 11 metrų baudinių serijos įveikė paskutinius čempionus Senegalą.

Ketvirtfinalyje nesutrukdė ankstyva centro gynėjo Odilono Kossounou raudona kortelė. Simono Adingros ir Oumaro Diakite įvarčiai paskutinėmis minutėmis išvedė Dramblio Kaulo Krantą į pusfinalyje. Jame po sunkios kovos pavyko 1:0 palaužti Demokratinę Kongo Respubliką.

Nigerija su Dramblio Kaulo Krantu kovoje toje pačioje A grupėje. Pirmasis šių rinktinių susitikimas baigėsi Nigerijos pergale 1:0.

Nigerija A grupėje užėmė antrą vietą, aštuntfinalyje 2:0 įveikė Kamerūną, o ketvirtfinalyje 1:0 rezultatu palaužė Angolą. Pusfinalyje prireikė 11 metrų baudinių serijos prieš Pietų Afrikos Respubliką. Jose Peseiro auklėtiniai turėjo daug progų išvengti „baudinių loterijos“, tačiau to padaryti nepavyko. Per baudinių seriją Stanley Nwabali atrėmė du baudinius ir Nigerija sugrįžo į AFCON finalą po 10 metų.

Iš viso AFCON atkrintamosiose buvo penkios 11 metrų baudinių serijos bei šeši pratęsimai.

Bronzą iškovojo Pietų Afrikos Respublika, kuri per baudinių seriją įveikė Kongo Demokratinę Respubliką. PAR rinktinei tai trečias medalis per AFCON istoriją.