A. Velička: „Svarbiausia vaikinams patikėti, kad jie gali žaisti su bet kuo“

Lietuvos vaikinų U16 rinktinė turėjo neeilinę galimybę ir du kartus legendinėje Prancūzijos „Clairefontaine“ bazėje draugiškose rungtynėse susitiko su bendraamžiais prancūzais.

Pirmame susitikime lietuviai du sykius pirmavo, tačiau per pridėtą laiką turėjo pripažinti varžovų persvarą 2:3, o antrame susitikime lietuviai nusileido varžovams 1:3.

Patirtį reziumavęs rinktinės treneris Andrius Velička teigė, kad ne rezultatas buvo svarbiausias stovyklos akcentas.

„Tai buvo tikrai neeilinė galimybė, sulaukti pasiūlymo sužaisti su Prancūzija pasitaiko ne kasdien, tai norisi padėkoti federacijai, kad pavyko tai realizuoti ir sužaisti du susitikimus su pajėgia rinktine.

Kalbant apie pačias rungtynes, tai rezultatas nebuvo jose svarbiausias dalykas. Tikrai niekuo nenusileidome, tai rodo ir abiejų susitikimų statistika, norėjome, kad žaidėjai patikėtų, kad jie gali žaisti prieš bet ką ir manau, kad tai tikrai pavyko. Žaidimas buvo geras, vaikinų nusiteikimas buvo labai tinkamas, tad patirtį galima vertinti vien pozityviai“, – kalbėjo treneris.

Tiesa, jo teigimu, klausimų galėjo palikti kai kurie teisėjų sprendimai.

„Galbūt apie teisėjavimą kalbėti daug nesinorėtų, tačiau dar kartą pasitvirtino mintis, kad žaisti tokias rungtynes išvykoje visada yra daug sunkiau – į mūsų vartus buvo paskirti du baudiniai, kurie, nežinau, kaip įvardinti, bet kelia klausimų. Tačiau taip jau nutiko, o rezultatas mums, kaip ir minėjau, nebuvo esminis dalykas“, – dėstė specialistas.

Pirmoje dvikovoje lietuviai prieš prancūzus du kartus pirmavo, tačiau persvaros išlaikyti nepavyko. A. Velička tolyn vijo mintį, kad žaidėjai galėjo nepatikėti turintys galimybę nugalėti tokią komandą.

„Tikrai nebuvo tokios minties. Net kai prancūzai pirmą kartą išlygino rezultatą, mes netrukus vėl išsiveržėme į priekį, o jie tiesiog pabaigoje įmušė du įvarčius. Bet, kaip ir sakiau, vaikinai pamatė, kad gali kaip lygūs su lygiais žaisti su bet kokiu varžovu, o toks ir buvo pagrindinis stovyklos akcentas.

Galbūt jautėsi, kad prancūzai yra šiek tiek greitesni, turi šiek tiek geresnį pirmą lietimą, tačiau tai yra detalės, kurias vaikinams reikėjo pamatyti ir ties kuo dabar galime dirbti“, – dėstė buvęs futbolininkas.

Rinktinė rungtynes žaidė legendinės Prancūzijos „Clairefontaine“ bazėje, kur sportuoja visos šalies rinktinės ir kur išaugo ne vienas legendinis prancūzų futbolininkas. Sąlygos, A. Veličkos teigimu, buvo nuostabios.

„Sąlygos iš tiesų buvo fantastinės. Mes negyvenome pačioje toje bazėje, gyvenome šiek tiek kitoje vietoje, bet rungtynių aikštė… Atrodo net lygesnė, nei kai kurios mūsų dirbtinės dangos aikštės. Yra atskiros bazės vyrų, jaunimo rinktinėms, aišku, šiomis dienomis ten jau renkasi ir nacionalinė Prancūzijos rinktinė, kuri ruošis Europos čempionatui. Mums dar tikrai reikia šiek tiek pasitempti“, – šyptelėjo treneris.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

Komentuoti

Prisijungti su FB