A lygos turo rinktinėje dominuoja čempionus nukovę žalgiriečiai

Lietuvos futbolo A lyga skelbia 5-ojo rinktinę, kurios pagrindą sudaro puikiai favoritų akistatoje rungtyniavę Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai.

Ivanas Kardumas (Marijampolės „Sūduva“): Nepaisant vieno praleisto įvarčio, legionierius iš Kroatijos sužaidė puikias rungtynes. I. Kardumas atrėmė kelis itin pavojingus varžovų smūgius ir darė viską, kad „Sūduva“ iš sostinės išvyktų bent su tašku. Įdomu tai, kad akisatoje su „Žalgiriu“ visi 42 vartų sargo perdavimai buvo tikslūs. 

Ivanas Baklanovas („Palanga“): Dešiniajame gynybos krašte žaidęs Christos Intzidis nesusitvarkė su savo užduotimis ir po pirmojo kėlinio buvo pakeistas, tačiau kairėje pusėje „Palangos“ ekipa turėjo savo kozirį. Rusas I. Baklanovas tiek solidžiai tvarkėsi su užduotimis savo aikštės pusėje, tiek sėkmingai prisijungdavo į atakas. Būtent po šio futbolininko perdavimo jo komandos draugas tiksliu smūgiu galva išlygino rezultatą.

Marko Tomičius (Vilniaus „Žalgiris“): Dar vienerios solidžios serbo rungtynės. M. Tomičius laimėjo 68 proc. dvikovų (13/19), o po jo perimto kamuolio aikštės viduryje „Žalgiris“ surengė greitą ataką, kurios metu buvo pelnytas vienintelis ir pergalingas susitikimo įvartis. 

Rudinilsonas Silva („Kauno Žalgiris“): Bisau Gvinėjos rinktinės narys kol kas stabiliai rungtyniauja visa šį sezoną, tačiau turo rinktinėje atsidūrė pirmą kartą. R. Silva Kauno derbyje turėjo daug darbo gynyboje ir puikiu žaidimu prisidėjo prie komandos pergalės. Kartą „Kauno Žalgiris“ gynėjas išgelbėjo žalgiriečius nuo įvarčio, kai pirmame kėlinyje išmušė kamuolį nuo vartų linijos. 

Valdemaras Borovskis (Vilniaus „Riteriai“): „Riteriams“ Panevėžyje buvo nelengva, tačiau prie iškovotų trijų taškų daug prisidėjo dešiniajame krašte rungtyniaujantis kapitonas. V. Borovskis dalyvavo antru įvarčiu pasibaigusioje atakoje ir išsiskyrė net 90 proc. perdavimų taiklumu (69/77).

Artiomas Gurenka (Vilniaus „Riteriai“): Į Lietuvos čempionatą iš Minsko „Dinamo“ klubo sugrįžęs baltarusis netrukus išsikovojo savo vietą „Riterių“ starto sudėtyje. A. Gurenka rungtynėse su „Panevėžiu“ pelnė antrą savo įvartį šiame sezone ir sukūrė ne vieną dėkingą progą pasižymėti komandos draugams. Tokio pastiprinimo sostinės klubui būtinai reikėjo.

Tadas Eliošius („Panevėžys“): Antrame kėlinyje į kovą mestas ukmergiškis buvo ryškiausias savo komandos žaidėjas. T. Eliošius gražiu smūgiu pelnė pirmą įvartį šiame sezone ir kėlė daug problemų tiek gynėjams, tiek vartininkui. „Panevėžio“ atstovas buvo labai arti antrojo įvarčio, tačiau po jo smūgio „Riterius“ išgelbėjo vartų sargas Tomas Švedkauskas.

Modestas Vorobjovas (Vilniaus „Žalgiris“): Čempionato grandų akistatoje labai nemenką rolę suvaidino puikiai aikštės viduryje rungtyniavęs M. Vorobjovas. Kartais atrodė, jog kibusis saugas yra vienu žingsiu priekyje už savo oponentus. Bene iškalbingiausias akcentas saugo pasirodyme – laimėtos dvikovos (20/26, 77 proc.).

Saulius Mikoliūnas (Vilniaus „Žalgiris“): Aštriai rungtyniavęs patyręs futbolininkas taip pat solidžiu žaidimu išsiskyrė tarp praėjusiame ture žaidusių dešiniojo krašto saugų. Du kartus S. Mikoliūnas buvo labai arti tikslo, atlikdamas gerus bei pavojingus smūgius į vartų plotą, visgi, „Sūduvos“ vartininkas I. Kardumas taip pat demonstruodavo savo klasę.

Andrejus Miazinas („Palanga“): Prie pirmosios „Palangos“ pergalės šiame sezone labiausiai prisidėjo šis legionierius iš Rusijos. A. Miazinas anksčiau sužaidė ne vieną neblogą sezoną Rusijos antroje pagal pajėgumą lygoje, tačiau ryškiau sužibėjo tik 5-ajame A lygos ture. Rusas pelnė išlyginamąjį įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą Idrisui Umajevui, tiksliu smūgiu išplėšusiam „Palangai“ pergalę.

Tomislavas Kišas (Vilniaus „Žalgiris“): Tada, kada „Žalgiriui“ labai to reikėjo, driokstelėjo ir šis puolėjas iš Kroatijos. Puikus T. Kišo įvartis buvo jau šeštasis šiame sezone ir jis padėjo vicečempionams nukauti pagrindinę konkurentę kovoje dėl titulo – „Sūduvą“. Kroatas yra vienintelis A lygos futbolininkas šiame sezone, į turo rinktinę išrinktas net trečią kartą.

Straipsnio įvertinimas: 2 0

Kitos naujienos