A lygos lyderių mačas Pakruojyje nugalėtojo neišaiškino

„SMScredit.lt A lygos“ lyderių dvikova antrą kartą šiame sezone baigėsi taikiai. Pakruojo „Kruoja“ savo žiūrovų akivaizdoje sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių prieš šalies čempioną Vilniaus „Žalgirį“, tačiau įvarčio pasiekti nesugebėjo – 0:0. Trečiosios nulinės lygiosios viename iš nerezultatyviausių čempionato turų išsaugojo pakruojiškių konkurentų šansus kovoje dėl antrosios vietos. Likus žaisti trejas rungtynes, „Kruoją“, nuo artimiausių persekiotojų skiria šeši taškai.

Prieš mačą žadėjęs, kad jis bus įdomus žiūrovams, žalgirietis Paulius Janušauskas neklydo. Be kelių starto žaidėjų į Pakruojį atvykę svečiai tęsėjo pažadą niekam nedalinti taškų be kovos. Pergalės norėjo ir dėl sidabro kovojanti „Kruoja“, todėl abi ekipos nuolat stengėsi ieškoti kelių link varžovų vartų, aikštės viduryje kamuolys neužsibūdavo.

Pirmajam savo meistriškumą demonstruoti teko pakruojiškiui Martynui Matuzui. Vartininkas 6-ąją minutę šuoliu už galinės linijos nukreipė Vaidoto Šilėno pavojingai pakeltą kamuolį, kuris vos nenusileido į šeimininkų vartų tinklą.

Jo kolegai kitoje aikštės pusėje teko taisyti prie savų vartų varžovui kamuolį padovanojusio Algio Jankausko klaidą 10-ąją minutę. Vilniečių laimei, jį perėmusio Aivaro Bagočiaus tolimas bandymas įmušti didelių problemų Aivarui Bražinskui nesukėlė.

Aktyviai žaidęs Edvinas Baniulis galėjo išvesti vilniečius į priekį kėlinio viduryje. Po „Kruojos“ kampinio „Žalgiris“ surengė žaibišką išpuolį. Jo metu 17-metis puolėjas išbėgo prieš vartininką baudos aikštelės dešinėje pusėje, tačiau kiek uždelsė smūgiuoti ir nesugebėjo įveikti jį pasitikusio M.Matuzo.

29-ąją minutę Mantas Kuklys puikiai išvengė iškart kelių varžovų ir atliko labai aštrų perdavimą link vartų. Krisdamas E.Baniulis kamuolio nepasiekė, tačiau link tolimo virpsto atskubėjusio Krisčio Andreou smūgį beveik nuo vartų linijos atmušė Alfredas Skroblas.

Nerijui Mačiuliui pakėlus kampinį, visa „Kruojos“ komanda buvo įsitikinusi, kad V.Šilėno nuo vartų linijos „ištrauktas“ kamuolys pabuvojo vartuose 37-ąją minutę, tačiau šalia stovėjęs teisėjo asistentas buvo kitokios nuomonės ir įvartis, dideliam vietos žiūrovų nusivylimui, nebuvo įskaitytas.

Antroje dvikovos pusėje kur kas daugiau galimybių pasižymėti sukūrė aikštės šeimininkai. 55-ąją minutę Ričardas Beniušis gražiai išsilaisvino iš gynėjo priežiūros ir atsidūrė prieš vartus, tačiau nesugebėjo pergudrauti jam po kojomis drąsiai kritusio A.Bražinsko, o į be priežiūros paliktus vartus kamuolį bandžiusio nukreipti Aivaro Bagočiaus bandymą blokavo gynėjas Semiras Kerla.

Kėlinio viduryje vilniečius išgelbėjo virpstas. Po A.Bagočiaus perdavimo pavojingai kaire koja smūgiavęs Radanfahas Abu Bakras pataikė į vartų konstrukciją. Kamuolio šiame epizode nepasiekęs A.Bražinskas savo reakciją pademonstravo dar po kelių minučių, kai viena ranka sugebėjo atremti R.Beniušio smūgį galva po kampinio.

Prie savo vartų atsitraukęs „Žalgiris“ progas kūrė kontratakomis. Vienos jų metu 80-ąją minutę Linui Pilibaičiui nepavyko į vartus nukreipti kamuolio, po Andriaus Veličkos perdavimo iš kairės oro dvikovą laimėjus V.Šilėnui.

Rungtynėms baigiantis aikštėje pasirodęs Trayonas Bobbas turėjo dvi puikiai progas išplėšti pergalę „Kruojai“. Iš pradžių legionieriui tolimu smūgiu pataikyti į vartus pritrūko keliolikos centimetrų, vėliau nesugebėjo perkelti kamuolio per jį pasitikusį A.Bražinską po idealaus Tautvydo Eliošiaus perdavimo.

Per arbitro kompensuotą laiką įmušti galėjo ir vilniečiai, tačiau labai stiprų Artūro Žulpos smūgį po kampinio atrėmė M.Matuzas, o pakartotinio bandymo metu svečiai pažeidė taisykles.