A lygos debiutantė "Lietava" buvo arti pergalės prieš "Sūduvą"

Tik prieš sezono startą prie komandos prisijungusio vyr. trenerio Roberto Poškaus vadovaujama Jonavos „Lietava“ buvo labai arti pirmosios sensacijos „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Į aukščiausią šalies lygą sugrįžęs Jonavos klubas pirmavo didžiąją rungtynių dalį prieš į aukščiausias pozicijas nusitaikiusią Marijampolės „Sūduvą“, tačiau persvaros neišlaikė – 1:1 (1:0).

Nuo pirmųjų minučių dėl infrastruktūros problemų Kaune namų rungtynes žaidę jonaviškiai parodė, kad nesiruošia užsidaryti savo aikštės pusėje, ir drąsiai rengė atakas. Smūgiais iš baudos aikštelės prieigų Ivano Kardumo budrumą kėlinio pradžioje patikrino Tadas Eliošius ir Eisvinas Utyra.

Tik pergalės atvykusi „Sūduva“ stengėsi daugiau kontroliuoti kamuolį ir savo atakas daugiausiai rengė kraštais. Ypač aktyviai žaidė nuolat į puolimą prisijungdavęs Andro Švrljuga. Tačiau svečių perdavimai link vartų didelės grėsmės Jonavos komandos vartams nekėlė, į vartus kampinio metu pavyko smūgiuoti tik Algiui Jankauskui.

Kėlinio viduryje puikiai žaidusi „Lietava“ buvo apdovanota už savo drąsą. Standartinės situacijos metu komandą į priekį išvedė Aleksandaras Šušnjaras. Serbas smūgiu galva pasiuntė kamuolį į tinklą po tikslaus Dominyko Galkevičiaus perdavimo.

„Sūduva“ jau kitos atakos metu susikūrė puikią galimybę išlyginti rezultatą, bet puikiai sužaidė Valdemaras Borovskis. Gynėjas paskutinę akimirką pasivijo prieš vartus iššokusį Predragą Pavlovičių ir sugebėjęs liesti kamuolį, nukreipdamas jį virš skersinio.

Prieš pertrauką baigiantis, suvalkiečiai surengė dar porą labai pavojingų išpuolių. Giedriui Kvedarui teko padirbėti, atremiant stiprų Ernesto Veliulio smūgį. Netrukus už galvos griebtis beliko Pauliui Janušauskui. Idealaus Nermino Jamako perdavimo prieš vartus išvestam saugui nepavyko pataikyti į tolimą vartų kampą.

Antroje mačo pusėje treneris Aleksandras Veselinovičius atliko taktinius komandos perstatymus. Aktyiai žaidęs A.Švrljuga iš gynybos linijos buvo perkeltas į krašto saugo poziciją. Pakeitimai labai pagerino „Sūduvos“ kamuolio kontrolę, tačiau aštrių momentų sukurti nesisekė.

Sužaidus 20 minučių, svečių vartininkas I.Kardumas darsyk buvo priverstas negailėti piktų žodžių savo komandos gynybai, kuri standartinės situacijos metu vėl leido pavojingai iššokti Martynui Dūdai.

Svečių vartus užgulę sūduviškiai ir toliau sunkiai kūrė momentus. Komandą slegiančią įtampą iliustravo labai prastas visiškai laisvo baudos aikštelėje likusio N.Jamako smūgis, kai „Lietavos“ gynėjams nepavyko sėkmingai išmušti kamuolio po perdavimo iš krašto.

81-ą minutę aikštėje pasirodęs Karolis Laukžemis jau pirmuoju prisilietimu prie kamuolio galėjo išlyginti rezultatą, bet jo smūgį galva atmušė vartininkui į pagalbą atskubėjęs A.Šušnjaras.

Po trijų minučių eilę kampinių prie vartų kėlusi „Sūduva“ pasinaudojo reta jonaviškių klaida ir eilinės standartinės situacijos metu pasiekė ilgai lauktą įvartį, kurį pelnė rezultatyviausias praėjusio sezono lygos futbolininkas Tomas Radzinevičius.

Puikias rungtynes žaidusi „Lietava“ po praleisto įvarčio nesirengė užsidaryti savo aikštės pusėje ir pasitenkinti tašku. Paskutinę pagrindinio laiko minutę jonaviškiai surengė gražią ataką, kurios smaigalyje atsidūrusio Lauryno Stonkaus smūgį galva sugavo I.Kardumas.

Jau per teisėjo kompensuotą laiką darsyk blykstelėjo A.Šušnjaras. Kampinio metu gynėjas iš Serbijos nuo vartų linijos atrėmė nepaprastai pavojingą Vaido Slavicko smūgį pažeme.