A lygos apžvalga: „Sūduvos“ triumfas Vilniuje ir grūstis lentelės viduryje © V. Kuralavičiaus nuotr.

„Optibet A lygoje“ praėjusią savaitę buvo sužaisti 8-ojo turo mačai, po kurių lyderis nepasikeitė, o į 2-ąją poziciją pakilo „Panevėžys“.

Nokautas. Vilniaus „Riteriai“ iškovojo antrą pergalę iš eilės – svečiuose net 4:1 buvo įveiktas Telšių „Džiugas“, kurio gynyba subyrėjo pirmą sykį šiame sezone. Vilniečiai reikalus sutvarkė antrojo kėlinio pradžioje, kai pasižymėjo 46-ąją, 50-ąją bei 52-ąją minutę.

Ši pergalė leido sostinės klubui sumažinti deficitą nuo 5-oje vietoje žengiančio „Džiugo“ iki minimalaus bei susilyginti pagal pelnytus taškus su Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ komanda.

Veteranas. 36-erių Valdemaras Borovskis Telšiuose rungtyniavo puikiai. Dešiniojo krašto gynėjas per kelių minučių atkarpą įmušė 2 įvarčius – įdomu tai, kad nuo 2014 metų V. Borovskis per vieną sezoną nebuvo pasižymėjęs daugiau negu du kartus.

Nuskriaudė. Visuose šio sezono „Optibet A lygos“ mačuose į kovą po keitimo metamas Andrius Lipskis Lietuvos čempionate pelnė pirmą įvartį nuo 2014-ųjų. Tą 33 metų saugas padarė mače su savo buvusia komanda – „Riteriais“.

Atsarginiai. Vilniaus „Žalgirio“ bei Marijampolės „Sūduvos“ akistata, kaip ir buvo galima tikėtis, pasižymėjo itin atkaklia kova. Hugo Videmontas nerealizavo paties uždirbto baudinio, savo ruožtu, Nicolas Gorobsovas identiškoje situacijoje neklydo.

Vėliau pasižymėjo du į kovą po keitimo mesti žaidėjai – Milenas Gamakovas bei Aleksandras Makasis. Buvęs Minsko rajono „Isloč“ klubo puolėjas pasižymėjo 86-ąją minutę ir išlaikė sūduviečius turnyro lentelės viršūnėje – vicečempionai pergalių seriją pratęsė iki šešių.

Nepasižymėjo. Buvęs „Sūduvos“ puolėjas Josipas Tadičius pradėjo dvikovą starto sudėtyje, tačiau įvarčių sąskaitos vis dar neatidarė. Kroatas jau yra sužaidęs 6 mačus bei 416 minučių, visgi, pirmojo taiklaus smūgio su „Žalgirio“ marškinėliais dar teks palaukti.

Atodūsis. „Kauno Žalgirio“ brazilas Michaelas Thuique'as gali kiek lengviau atsikvėpti – būtent šio puolėjo pergalingas įvartis leido iškovoti pergalę. Alytaus DFK „Dainava“ buvo įveikta 1:0, o Roko Garasto kariauna nutraukė trejų nelaimėtų rungtynių seriją ir neleido pirmenybių vidutiniokams dar labiau sumažinti deficito.

Praradimai. Nepaisant to, kad „Dainava“ rungtyniavo be trijų labai svarbių žaidėjų – Lino Klimavičiaus, Lino Savasto bei Deivydo Matulevičiaus, Alytaus klubas kovojo garbingai, tačiau pirmosios pergalės neiškovojo. „Dainava“ yra vienintelė komanda šiame „Optibet A lygos“ sezone, kuri dar nė sykio nenugalėjo.

Iššovė. Šiemet nedaug rungtyniaujantis „Panevėžio“ futbolininkas Pijus Širvys dominavo dvikovoje su Kėdainių „Nevėžiu“. Ne vieną sezoną „Kauno Žalgiryje“ praleidęs žaidėjas pelnė 2 įvarčius, o antrame kėlinyje įspūdingai suklaidino varžovus baudos aikštelėje ir vos neįformino „hetriko“.

„Panevėžys“ vėl du kartus traukė kamuolį iš savo ginamų vartų tinklo, tačiau rungtynių pabaigoje pasižymėjo porą sykių ir nugalėjo 4:2.

Įvarčiai. Aukštaitijos sostinėje vykusiame susitikime savo taiklių smūgių sąskaitas atsidarė net trys žaidėjai. Lietuvos čempionate pirmą įvartį pelnė 17-metis Motiejus Burba, 32-ejų Pirmos lygos legenda Aretas Gėgžna bei Matheusas Bissi, kuris prieš tai žaidė Kauno „Stumbre“ ir Gargždų „Bangoje“.

Išplėšė. „Banga“ taip pat nugalėjo antrą kartą iš eilės bei nutraukė sėkmingą „Hegelmann Litauen“ komandos atkarpą – 1:0. Antrąjį savo įvartį „Optibet A lygoje“ pelnė Ernestas Stočkūnas, kuris iki tol Lietuvos čempionate buvo pasižymėjęs vos sykį, tą padarydamas 2019 metais.

Sugrįžo. Po daugiau nei mėnesio pertraukos „Hegelmann Litauen“ klube pasirodė svarbus vidurio saugas – Thompsonas Gavi. Trečią sezoną Lietuvos čempionate žaidžiantis futbolininkas iš Nigerijos iš viso „Optibet A lygoje“ yra pasirodęs 17-oje susitikimų.