A lygoje - "Trakai" sutriuškino "Kauno Žalgirį", "Lietava" nugalėjo "Utenį"

Po keitimo aikštėje pasirodęs Laurynas Stonkus įmušė vienintelį rungtynių įvartį, nulėmusį Jonavos „Lietavos“ pergalę prieš turnyro lentelės kaimyną Utenos „Utenį“ – 1:0 (0:0).

Dėl išlikimo „SMScredit.lt A lygoje“ kovojančių uteniškių situacija komplikavosi, nes nuo saugios šeštosios vietos atsiliekama jau 8 taškais, likus žaisti penkerias rungtynes. Į penktąją vietą nusitaikęs Jonavos klubas pasivijo joje įsikūrusį Kauno „Stumbrą“.

Pirmajame kėlinyje žiūrovai išvydo kietą kovą kiekviename aikštės plote, bet ne įvarčius. Pavojingų momentų taip pat daug sukurta nebuvo, vartininkai darbo praktiškai neturėjo.

„Lietava“ nuo mačo pradžioje ėmė kontroliuoti žaidimą ir rengti pozicines atakas. Akrobatiniu smūgiu netiksliai mušė Tomas Salamanavičius, dusyk į vartus baudos smūgiais nepataikė Lukas Miščiukas.

Svečiai pagrindinį dėmesį skyrė savo vartų saugumui, o bandymai pereiti į puolimą buvo nesėkmingi, juos nesunkiai perskaitydavo varžovų gynyba. Tik kėlinio viduryje Igoris Poručinskis tolimu smūgiu pirmą kartą pataikė į vartų stačiakampį, bet kamuolį nesunkiai sugavo Giedrius Kvedaras.

Netrukus pavojingą ataką sukūrė ir „Lietava“. Kampino metu aukščiausiai už visus iššoko Tadas Eliošius, bet jo smūgį į apatinį vartų kampą šuoliu sugavo Lukas Žukauskas.

Kėlinio pabaigoje pavojus standartinės situacijos metu kilo ir prie aikštės šeimininkų vartų. Pakėlus kamuolį į baudos aikštelę, prieš vartus iššokęs Kirilas Levšinas jo nukreipti į vartus nesugebėjo ir sulaukė perdavimo laukusio Jurijaus Vereščiako priekaištų.

Uteniškiai antrą dvikovos pusę pradėjo kur kas aktyviau. G.Kvedarui teko gelbėti komandą, už galinės linijos nukreipiant labai pavojingą Jevgenijaus Morozo šūvį. Dar po minutės „Utenio“ saugas atliko puikų reidą link vartų pro kelis varžovus, bet smūgiavo į vartininką.

Sužaidus daugiau nei valandą, pavojingą greitą išpuolį surengė jonaviškiai. Atakos smaigalyje atsidūrusio Td.Eliošiaus smūgį atrėmė svečių vartininkas. Kitos atakos metu saugas dar kartą sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, gražiai suklaidino porą gynėjų, bet apmaudžiai mušė tiesiai į L.Žukauską.

Aikštėje pasirodžiusiam jonaviškiui L.Stonkui prireikė vos 8 minučių įvarčiui įmušti. Dominykas Galkevičius puikiai įmetė kamuolį į baudos aikštelę savo komandos puolėjui, kuris vienu lietimu pasiuntė jį į vartus.

Mačo pabaigoje trenerio Roberto Poškaus griežtesnių žodžių susilaukė „Lietavos“ gynyba, leidusi smūgiuoti be priežiūros likusiam Ivanui Lukianiukui, bet legionieriui smūgis nepasisekė ir kamuolys tapo lengvu vartininko grobiu.

„SMScredit.lt A lygos“ lyderių akistatoje suklupę „Trakai“ netrukus sugrįžo į pergalių kelią ir į antrą čempionato poziciją.

23-iojo turo mače „riteriai“ namuose po puikaus antro kėlinio 3:0 (0:0) nugalėjo paskutinėje turnyro lentelės vietoje esantį „Kauno Žalgirį“.

Jau pačioje susitikimo pradžioje komandos apsikeitė išpuoliais: į Igną Plūką smūgiavo Andrejus Liausiukas, o „Trakų“ jaunasis saugas Oscaras iš arti pasiuntė kamuolį šalia vartų. Netrukus po Jevgenijaus Zasavickio klaidos šansą smūgiuoti turėjo Andrejus Čuchlejus, bet savo laimę pabandęs nesėkmingai.

Kėlinio viduryje šeimininkai įgavo pranašumą, tačiau susikurtomis progomis nepasinaudojo. „Riteriai“ nerealizavo situacijų po dviejų Deivido Mikelionio klaidų, Artiomas Gurenka pataikė į vartų konstrukciją, o Michailas Šiška vienu lietimu smūgiavo netiksliai.

Visgi prieš pertrauką kauniečiai atakavo pavojingiau ir vėjais paleido auksinę progą pelnyti įvartį į rūbinę. Pirmame epizode Karolio Šilkaičio tolimą smūgį atrėmė vartininkas, o netrukus tas pats „Kauno Žalgirio“ saugas nenukreipė kamuolio į tuščius vartus.

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojinga Leonido Mušnikovo ataka, nuo kurios apsigynė Ignas Plūkas, tačiau po to sąlygas diktavo tik viena komanda – „Trakai“.

Puikios progos pelnyti pirmą įvartį savo naujoje komandoje neišnaudojo M. Šiška, kurio pirmą smūgį atrėmė D. Mikelionis, o antrą – ant vartų linijos buvęs Brunno. Visgi 55-ąją minutę tai, ko nepavyko įvykdyti legionieriui iš Ukrainos, atliko 18-metis Oscaras. Legionierius iš Liberijos, sulaukęs Deivido Česnauskio perdavimo, tiksliu smūgiu galva pelnė debiutinį įvartį „Trakuose“.

64-ąją minutę džiaugėsi Nerijus Valskis. „Riterių“ atakų lyderis gražios atakos metu pergudravo vartininką ir pasižymėjo vienuoliktą šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone, susilygindamas su iki tol snaiperių klasifikacijoje pirmavusiu Vilniaus „Žalgirio“ puolėju Andrija Kaludžerovičiumi.

Dar po trijų minučių kauniečių viltis pakovoti dėl taškų sužlugdė J. Zasavickis, tiksliai smūgiavęs galva po tikslaus A. Gurenkos perdavimo iš kairiojo atakos krašto.

Tiek šeimininkai, tiek „Kauno Žalgiris“ per likusį laiką atsakė keliais aštriais išpuoliais. Arčiausiai tikslo buvo žalgirietis A. Liasiukas, sudrebinęs vartų konstrukciją.

Taip pat traumą šiame mače patyrė šoninis teisėjas Dainius Bisigirskas. Jį antrame kėlinyje pakeitė rezervinis arbitras Manfredas Lukjančukas.