"A lygoje" - sostinės klubų pergalės © Eurofootball.lt
Šeštadienį Lietuvos futbolo "A lygos" čempionate buvo sužaistos penkerios 8-ojo turo rungtynės, po kurių lygoje į priekį pasinaudojusios "Kauno" lygiosiomis su "Ekranu" išsiveržė nugalėjusios sostinės "Vilniaus" ir "Žalgirio" ekipos. Į ketvirtą vietą pakilo "Vėtra", o "Šilutė" netikėtai svečiuose nugalėjo "Atlantą".

Pagal įvarčių santykį pirmenybėse pirmaujantis "Vilnius" namuose susitiko su Marijampolės "Sūduva", ir nors po pirmojo kėlinio įvarčių įmušta nebuvo, iš karto po pertraukos vilniečius į priekį išvedė komandos atakų lyderis Kleyras.

Vėliau po dar vieną įvartį pridėjo kitas puolėjas Mulleris ir dar vienas brazilas Rodnei, tad Tomo Miklinevičiaus tikslus smūgis svečiams buvo maža paguoda - "Vilnius" įtikinamai laimėjo rezultatu 3-1.

Kitas lyderis "Žalgiris" išvykoje žaidė prieš "Šiaulius" ir po atkaklios kovos nugalėjo minimalia persvara 1-0. Antrojo kėlinio viduryje žalgiriečių gretose 11 metrų baudinio nerealizavo Igoris Morinas, o vienintelį įvartį 77 minutę pelnė Nikolajus Misiukas.

Dviem taškais nuo pirmaujančių komandų atsilieka iki šiol tarp lyderių buvęs nugalėtojų titulą ginantis "Kaunas", kuris praėjusių metų stipriausių komandų dvikovoje tik vargais negalais išplėšė lygiąsias 1-1 su ne itin sėkmingai sezoną pradėjusiu Panevėžio "Ekranu" ir nukrito į trečiąją poziciją. "Ekranas" pirmavo po komandos kapitono Manto Savėno įvarčio, bet rezultatą likus devynioms minutėms išlygino Marius Činikas.

Ketvirtoje vietoje žengia Vilniaus "Vėtra", kuri "Žalgirio" stadione gana nesunkiai įveikė Visagino "Interą". Vieną įvartį baudos smūgiu pelnė "Vėtros" saugas Gediminas Butrimavičius, o kitą antrajame kėlinyje įmušė rezultatyviausias ekipos žaidėjas Vitalis Stankevičius.

Didžiausią turo staigmeną pateikė ir pirmąja pergale šeštadienį džiaugėsi ir "Šilutės" futbolininkai, kurie Klaipėdoje palaužė vietos "Atlantą".

Statistika:

25` [0 - 1] Gediminas Butrimavičius
50` [0 - 2] Vitalis Stankevičius

"Interas": Audrius Dilys; Denis Gordej, Vaidas Macianskis, Mantas Gribauskas, Vitalijus Savickas; Viktor Pašin, Rinaldo Neto (46' Jevgenij Moroz), Anton Naumov, Gintas Širmelis, Povilas Krasnovskis (57' Arvydas Novikovas); Artūras Jeršovas (46' Deivydas Matulevičius)

"Vėtra": Vaidotas Žutautas; Andrej Usačiov, Pedro Botelho, Julius Raliukonis, Andrius Skerla; Nerijus Sasnauskas, Mindaugas Panka, Gediminas Butrimavičius, Egidijus Juška (78' Maksut Azizi); Limo Severino (66' Dejan Milošeski), Vitalis Stankevičius (73' Rolandas Karčemarskas)

77' [0 - 1] Nikolaj Misiuk

61' Igoris Morinas ("Žalgiris") nerealizavo 11 metrų baudinio

"Šiauliai": Giedrius Arlauskis; Vilius Lapeikis, Deividas Lunskis, Davidas Arlauskis, Egidijus Žukauskas; Vaidas Šilėnas, Mindaugas Lukoševičius, Gintaras Juodeikis, Intars Kirchners; Viktor Raskov, Valeriy Tsiganenko

"Žalgiris": Ernestas Šetkus; Igoris Steško, Bertrand Ngapounou, Edvinas Lukoševičius, Anatolij Ostap; Raimondas Vileniškis, Virmantas Lemežis, Igoris Morinas, Iulian Bursuc; Valerijus Mižigurskis, Nikolaj Misiuk

Klaipėdos "%c00124" 0 - 2 "%c00141"
31' [0 - 1] Marius Bezykornovas
56' [0 - 2] Tadas Kijanskas

47' [1 - 0] Kleyr Viera Dos Santos
75' [2 - 0] Muller Santos Da Silva
84' [3 - 0] Rodnei Francisko De Lima
90' [3 - 1] Tomas Miklinevičius

"Vilnius": Pavel Leus; Ramūnas Radavičius, Darius Artiomovas, Rodnei, Andrejus Sokolovas; Paulinho, Binho, Andreson, Vytautas Lukša; Muller, Kleyr

"Sūduva": Gytis Padimanskas; Vaidas Slavickas, Tomas Mikuckis, Marius Skinderis, Aleksandr Sobol; Nerijus Mačiulis, Tomas Miklinevičius, Sergiy Kozyuberda, Gvidas Juška; Willer Oliveira, Otavio Braga

62' [0 - 1] Mantas Savėnas
81' [1 - 1] Marius Činikas

90' Ričardas Beniušis ("Kaunas") pašalintas iš aikštės

"Kaunas": Mindaugas Malinauskas; Dainius Kunevičius, Mindaugas Bagužis, Nerijus Radžius, Adrian Mrowiec; Audrius Kšanavičius (65' Artūras Rimkevičius), Givi Kvaratskhelia, Oleg Strakhanovic, Edin Pehlič (56' Marius Činikas); Rafael Ledesma, Ričardas Beniušis

"Ekranas": Bogdan Stefanovič; Gediminas Paulauskas, Laurynas Rimavičius, Linas Klimavičius, Alfredas Skroblas; Deimantas Bička (90' Dainius Saulėnas), Mantas Savėnas, Giedrius Tomkevičius, Sergiy Pogreban (63' Dominykas Galkevičius); Egidijus Varnas (58' Povilas Lukšys), Vitalijus Kavaliauskas