A lyga: "Sūduva" vos įveikė "Utenį"

Marijampolės „Sūduvai“ pirmasis „SMScredit.lt A lygos“ ratas buvo ne toks, kokio šis klubas tikėjosi, tačiau iškovota pergalė leido pernelyg neatitolti nuo pirmaujančio trejeto.

Aleksandro Veselinovičiaus treniruojama ekipa namuose po atkaklios kovos 2:1 (0:0) palaužė čempionato autsaiderį Utenos „Utenį“.

Dvikovos pradžioje atsiradusiomis erdvėmis naudojęsi svečiai nevengė greitų atakų metu skuosti į priekį. Kartais paplušėti tekdavo „Sūduvos“ gynėjams, taip pat pora sykių į žaidimą buvo priverstas įsijungti vartininkas Ivanas Kardumas. Kartą vartų sargui teko gaudyti kamuolį, kurį iš toli stipriai smūgiavo buvęs Marijampolės klubo saugas Arminas Vaskela.

11-ąją minutę „Uteniui“ nusišypsojo sėkmė: kamuolys baudos aikštelėje atšoko Admirui Kecapui, kuris tuoj pat smūgiavo ir turėjo nusivilti, kai bandymas sudrebino vartų konstrukciją.

Prieš pertrauką „Uteniui“ teko gintis didelėmis pajėgomis bei visiškai pamiršti apie puolimą. Apgulties metu Tomo Radzinevičiaus smūgį atrėmė vartų sargas, o nuo dar kelių išpuolių apsigynė patikimai žaidę gynėjai. Paskutinę minutę šalia tikslo stipriai smūgiavo Karolis Chvedukas.

Antrojo kėlinio pradžioje uteniškiai vėl perkėlė veiksmą prie varžovų vartų ir I. Kardumui pagrasindavo tolimais smūgiais. Savo ruožtu jo kolega kitoje aikštės pusėje turėjo gerokai daugiau darbo.

V. Myrnas puikiai atrėmė net kelis po keitimo aikštėje pasirodžiusio Predrago Pavlovičiaus smūgius, o sykį A. Kecapas laiku nesusikoordinavo ir nesugebėjo iš poros metrų pasiųsti kamuolio į apytuščius vartus.

Visgi 71-ąją minutę „Sūduvai“ pavyko pralaužti ledus ir tą padarė puikų įvartį pelnęs P. Pavlovičius. Serbas krūtine susistabdė kamuolį ir tolimu smūgiu nukreipė jį į apatinį vartų kampą.

Dar po aštuonių minučių marijampoliečiai padvigubino rezultatą. Nerminas Jamakas puikiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkertantį Ernestą Veliulį, kuris tiksliu smūgiu iš arti pelnė pirmą šio sezono įvartį.

Tačiau „Sūduvos“ sirgaliai ramūs būti negalėjo: 87-ąją minutę puikiu tolimu smūgiu rezultatą sušvelnino Gabrielius Zagurskas, o per teisėjo pridėtą laiką teko gintis nuo kovingų aukštaičių išpuolių.

Marijampoliečius galėjo ištikti košmaras, tačiau vienos iš paskutinių atakų metu dėkingos progos išlyginti rezultatą neišnaudojo Aurimas Tručinskas, pasiuntęs kamuolį virš vartų.