A lyga: "Sūduva" užtikrintai nugalėjo "Lietavos" vienuolikę

Čempionato starte taškus barsčiusi Marijampolės „Sūduva“ yra nusiteikusi nuo antro „SMScredit.lt A lygos“ rato rašyti naują istoriją.

Įžanginis puslapis gavosi vykęs – marijampoliečiai aštunto turo mače namuose užtikrintai 3:0 (2:0) nugalėjo šešiose iš eilės dvikovose pergalės neiškovojusią Jonavos „Lietavą“.

Šeimininkai nuo pat mačo pradžios neleido suabejoti savo pranašumu. Aleksandro Veselinovičiaus treniruojama ekipa viena po kitos rengė atakas, leisdama varžovams tik retomis progomis įsitvirtinti savo aikštės pusėje.

Pirmasis „Lietavos“ vartams pagrasino pastaruoju metu gerą sportinę formą demonstruojantis Nerminas Jamakas. Saugas pasinaudojo varžovo klaida šalia savo vartų, suklaidino Martyną Dūdą, bet smūgiavo virš vartų.

Žaidybinį pranašumą marijampoliečiams pavyko įtvirtinti 23-iąją minutę: po kilusios sumaišties baudos aikštelėje kamuolys palankiai atšoko Tomui Radzinevičiui, kurį veteranas tuoj pat pasiuntė į vartų tinklą. Tai – trečiasis puolėjo įvartis šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone.

Netrukus „Sūduva“ galėjo padvigubinti rezultatą, bet jonaviečiams nusišypsojo sėkmė. N. Jamakas įspūdingai smūgiavo iš toli, o bosnio galingai spirtas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

Visgi 39-ąją minutę Marijampolės klubas įmušė antrą įvartį. Po savalaikio T. Radzinevičiaus perdavimo vienas prieš vartus išbėgo Karolis Chvedukas savo proga pasinaudojo ir pergudravo Giedrių Kvedarą.

„Sūduva“ galėjo pasiųsti varžovus į nokautą, tačiau vienos iš paskutinių pirmo kėlinio atakų metu gero komandos draugo perdavimo sulaukęs Predragas Pavlovičius mušė virš vartų. Svečiams, rungtyniavusiems be diskvalifikuoto vidurio gynėjo Aleksandro Šušnjaro, pavyko išsiskirti tik tolimu smūgiu, kurio autorius – Savio, patikrinęs Ivano Kardumo budrumą.

Po pertraukos „Lietavos“ futbolininkai atrodė labiau pasitikintys savimi ir tam tikromis atkarpomis prispausdavo šeimininkus prie savo vartų. Progą sau susikūrė vis dar įvarčio „SMScredit.lt A lygoje“ nepelnęs Laurynas Stonkus, privertęs I. Kardumą iš maždaug 20 metrų spirtą kamuolį nukreipti už galinės linijos.

Vis dėlto pozicinės Jonavos klubo atakos daug naudos nedavė: Roberto Poškaus kariaunai pritrūkdavo tinkamų sprendimų ties varžovų aikštele, tad „Sūduvos“ vartininkui netekdavo dažnai įsitraukti į žaidimą.

Savo persvarą marijampoliečiams pavyko įtvirtinti 73-iąją minutę. G. Kvedaras sužaidė nepatikimai, o nuo vartų sargo atšokęs kamuolys atsidūrė po Algio Jankausko kojomis, kuris puikia proga pasinaudojo.

Visgi „Lietavos“ vartininkas sugavo Andro Švrljugos muštą kamuolį ir per teisėjo pridėtą laiką puikiai išgelbėjo savo komandą nuo ketvirtojo įvarčio. T. Radzinevičius iš arti smūgiavo labai pavojingai, tačiau G. Kvedaras didmeistriškai kamuolį atmušė.