A lyga: "Sūduva" mačo pabaigoje palaužė kauniečius

Marijampolės „Arvi“ arenoje susirinkę sirgaliai antrame kėlinyje puikiai žinojo, ko blankusiai atrodžiusiai komandai reikia – Valentino Baranovskio.

Po keitimo pasirodęs saugas puikiai įsiliejo į žaidimą ir atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio „Sūduva“ 13-ojo „SMScredit.lt A lygos“ turo mače rezultatu 1:0 (0:0) sugebėjo palaužti dvyliktame susitikime paeiliui pergalės skonio nepatyrusį „Kauno Žalgirį“.

Šeimininkai vis dar vertėsi be Tomo Radzinevičiaus, Andro Švrljugos ir Predrago Pavlovičiaus, savo ruožtu, žalgiriečiams negalėjo padėti veteranas Ignas Dedura.

Nepaisant netekčių, marijampoliečiai akivaizdžiai kontroliavo situaciją aikštėje, tačiau kaip ir praėjusio turo akistatoje su „Stumbru“, taip ir dabar pirma kėlinio pusė buvo gerokai geresnė už antrą.

Deividui Mikelioniui teko du sykius rodyti savo meistriškumą, atremiant pavojingus Karolio Chveduko bei Karolio Laukžemio smūgius. Saugas buvo išbėgęs prieš vartininką, o T. Radzinevičiaus dubleris – galingai smūgiavo iš tolimesnės distancijos.

Antroje pirmo kėlinio dalyje abi vienuolikės žaidė blankiai, savo ruožtu, stadione keletą akimirkų buvo tylu kaip per šermenis. Visgi sykį sirgaliai turėjo paploti Ivanui Kardumui, kai kroatas sugavo Andriaus Veličkos spirtą kamuolį.

Dar kartą „Kauno Žalgirio“ mohikanas varžovų vartams pagrasino po pertraukos: po pakelto kampinio, kovodamas su oponentu, A. Velička smūgiavo į vartus, tačiau tą padarė per silpnai – vartininkas vargo neturėjo.

Su komandos sirgalių nervais žaidusi „Sūduva“ aukštesnę pavarą įjungė tik per likusias 25 susitikimo minutes. Aktyviai savo krašte rungtyniavo Ernestas Veliulis, sykį pats pasiuntęs kamuolį virš vartų, o kitame epizode turėjęs nusivilti, kai prie jo perdavimo žodžio „rezultatyvus“ nepridėjo K. Laukžemis, galva iš arti mušęs pro šalį.

Marijampolės klubo sirgaliai įrodė esą neblogi strategai: šūksniais raginę trenerį komandos žaidimą dar labiau pagyvinti V. Baranovskiu, jie savo pasiekė – saugas buvo mestas į kovą ir vos po kelių atakų smūgiavo į virpstą.

Visgi 80-ąją minutę šeimininkų atkaklumas buvo paženklintas pergalingu įvarčiu. Puikiai varžovą baudos aikštelėje suklaidinęs V. Baranovskis perdavė kamuolį Admirui Kecapui, kuriam beliko tik pasiųsti jį į tuščius vartus.

Gerą progą įtvirtinti rezultatą turėjo K. Chvedukas, kuris po Vaido Slavicko perdavimo iš kairiojo krašto smūgiavo visiškai šalia vartų.

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai laimės ieškojo aukštais ir tolimais perdavimais, tačiau marijampoliečiai apgynė savo tvirtovę, nutraukdami dviejų pralaimėjimų seriją.