A lyga: A.Paniukovo vedamas "Atlantas" nugalėjo "Žalgirį" (VIDEO)

Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai sužaidė geriausią sezono mačą ir parbloškė titulą ginantį čempioną Vilniaus „Žalgirį“. Penkiolikto „SMScredit.lt A lygos“ turo centriniame mače atlantiečiai namuose 4:2 (1:1) palaužė sostinės klubą. Valdo Dambrausko treniruojama ekipa antroje vietoje žengiančius „Trakus“ lenkia dviem taškais.

Uostamiesčio komandos atakų lyderis Andrejus Paniukovas pelnė „hetriką“ ir sugrįžo į rezultatyviausių pirmenybių futbolininkų viršūnę. Ruso sąskaitoje – septyniolika įvarčių.

Klampi veja neleido žalgiriečiams demonstruoti jiems įprasto žaidimo. Nors svečių atakose buvo nebūdingai daug techninio broko, tačiau keletą pavojingų progų „Žalgiris“ sukūrė.

Jakubas Wilkas klastingai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, ten varžovą aplenkė Linas Pilibaitis, bet smūgiavo virš vartų. Netrukus puikiai oponentą suklaidino Serge‘as Nyuiadzis bei mušė pažeme šalia virpsto.

„Atlantas“ žaidė kovingai ir 26-ąją minutę išsiveržė į priekį. Žalgiriečiams pirmuoju bandymu nepavyko apsiginti nuo standartinės padėties, o tinkamoje vietoje laiku atsidūręs A.Paniukovas smūgiavo tiksliai.

Vis dėlto šeimininkai persvara ilgai džiaugtis negalėjo. 32-ąją minutę Manto Kuklio smūgis buvo blokuotas, bet prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubo L.Pilibaitis ir išlygino rezultatą.

Kėlinio pabaigoje iniciatyvą turėjo svečiai, tačiau kampinių ir aštrių perdavimų vilniečiai įvarčiais nepavertė.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/Cu5eM1XriNc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Iš karto po pertraukos „Atlanto“ sirgaliai turėjo progą pamatyti vieną gražiausių įvarčių šiame sezone, mušant baudos smūgį. 51-ąją minutę A.Paniukovas standartinę padėtį išpildė idealiai ir nepaliko Sauliui Klevinskui nė menkiausios galimybės.

Pasimetę žalgiriečiai 55-ąją minutę gavo dar vieną smūgį. Po pakelto kampinio kamuolys nuskriejo iki Maksimo Maksimovo, kuris iš arti mušė akrobatiškai bei padvigubino rezultatą.

„Žalgiriui“ nepavyko rengti pozicinių atakų, o kurį laiką pavojų prie varžovų vartų čempionai sukurdavo tik standartinių padėčių metu.

69-ąją minutę svečių situacija dar labiau komplikavosi. A.Paniukovas tiksliu smūgiu užbaigė išpuolį ir įformino „hetriką“. Po kelių akimirkų Gerardas Žukauskas galėjo įkalti dar vieną vinį į čempionų karstą, tačiau saugo galingai smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų „devyniukės“.

Vis dėlto šeimininkams nepavyko ramiai užbaigti rungtynių. 78-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodžiusio Danielio Romanovskio smūgį atrėmė vartininkas, bet laiku prie kamuolio suskubęs L.Pilibaitis sušvelnino rezultatą.

Netrukus M.Maksimovas smūgiavo į virpstą, o paskutinės minutės prie „Atlanto“ vartų buvo itin karštos. Deivido Šembero smūgį puikiai atrėmė Edvinas Gertmonas, taip pat vartų konstrukcija drebėjo ir po stipraus Jurijaus Kendyšo smūgio galva.

Visgi atlantiečiams pavyko atsilaikyti ir pasiekti revanšą už ankstesnius šio sezono pralaimėjimus.