A grupė: Šveicarijos ir Rumunijos dvikova baigėsi lygiosiomis (VIDEO, FOTO)

19 valandą LRT kanalu "Parc des Princes" stadione prasidėjo antrojo rato rungtynės A grupėje. Prancūzijos sostinėje Paryžiuje Šveicarija ginklus tarpusavyje surėmė su Rumunija.

Po atkaklios kovos pergalės pasiekti nei vienai rinktinei nepavyko - susitikimas baigėsi lygiosiomis 1-1. Po lygiųjų šveicarai savo sąskaitoje turi keturis taškus ir yra labai arti patekimo į aštuntfinalį.

Startinės sudėtys:

Rumunija: Tatarusanu, Rat (62' Filip), Chiriches, Chipciu, Pintilii (46' Hoban), Torje, Keseru, Prepalita, Stancu (84' Andone), Grigore, Sapunaru.

Šveicarija: Sommer, Lichsteiner, Seferovič (63' Embolo), Xhaka, Behrami, Rodriguez, Džemali (83' Lang), Mehmedi, Djourou, Schar, Shaqiri (90' Shaqiri).

6-ąją minutę kilo pirmojo rimta proga. Puikaus komandos draugo perdavimo sulaukęs Haris Seferovičius netrukdamas atliko smūgį į varžovų vartus, tačiau kamuolys tikslo nepasiekė.

16-ąją minutę vėl puikią progą išvesti šveicarus turėjo H. Seferovičius. Aštrų perdavimą į baudos aikštelėje sulaukęs bosnių kilmės puolėjas atliko gerą smūgį į vartus, bet patikimai vartuose stovėjo Ciprianas Tatarusanu.

Tačiau vos po kelių akimirkų prie Šveicarijos rinktinės kilo pati pavojingiausia rungtynių akimirka – 18-ąją minutę teisėjas už varžovo marškinėlių laikymą skyrė 11 metrų baudinį. Bogdano Stancu koja vėl nesudrebėjo ir rumunai įgijo įvarčio pranašumą.

Po praleisto įvarčio šveicarai paaštrino savo atakas. Iš toli vartininko budrumą galingu smūgiu patikino gynėjas Fabianas Scharas.  Vis dėlto vėliau šveicarų tempas krito ir 27-ąją minutę padidinti pranašumą galėjo rumunai, tačiau Cristiano Sapunaru pataikė į virpsą.

Per likusį laiką šveicarai turėjo dar keletą progų išlyginti rezultatą, kai pavojingai smūgiavo Stephanas Lichtsteineris ir Blerimas Dzemaili. Visgi disciplinuota rumunų gynyba neleido pasiekti Šveicarijos ekipai išlyginamojo įvarčio.

Antrąjį kėlinį agresyviai pradėjo Rumunijos futbolininkai. Sykį rumunai vos neprivertė šveicarų gynėjo Johano Djourou įsispirti į savus vartus, tačiau jam pavyko kamuolį išmušti greta virpsto.

Vis dėlto 57-ąją minutę šveicarams pavyko pasiekti savo – rezultatas tapo lygus. Po kampinio atšokusį kamuolį galingu smūgiu į varžovų ginamus vartus pasiuntė Admiras Mehmedi.

69-ąją minutę prie šveicarų vartų buvo sukurta rimtesnė proga po pastarųjų apgulties rumunų aikštės pusėje. Gabrielis Torje atliko stiprų tolimą baudos smūgį ir paprakaituoti privertė Yanną Sommerį.

Per likusį laiką rimtesnių progų nei prie vienų, nei prie kitų vartų sukurta nebuvo. Šveicarai geriau ir daugiau kontroliavo kamuolio, tačiau išpildyti atakų įvarčiu Vladimiro Petkovičiaus auklėtiniams nepavyko.

Rumunija 1 - 1 Šveicarija
18' [1 - 0] B. Stancu (11 m. baudinys)
57' [1 - 1] M. Mehmedi

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas atakas šveicarams kūręs Granitas Xhaka: