9 turas: “CSKA” susigrąžino pirmenybių lyderio vietą © Eurofootball.lt
Savaitgalį sužaistos septynerios iš aštuonerių 9-ojo Rusijos “Premier” lygos turo rungtynių, po kurių pirmenybių lyderiu vėl tapo nugalėtojų titulą ginantis Maskvos “CSKA” klubas, kuris pasinaudojo “Rubin” nesėkme prieš “Zenit” ir po pergalės prieš “Moskva” vėl išsiveržė į priekį.

Rungtynės Tomske vyko su didžiule šeimininkų persvara. Šis faktas neužilgo pasitvirtino ir rezultatu. Iš pradžių 36-ąją minutę A. Diomkinas pelnė įvartį, o iš karto po pertraukos D. Kiseliovas padvigubino “Tom” persvarą. Svečiams rezultatą pavyko sušvelninti tik vienu įvarčių, pasižymėjo A. Tichonoveckis. Rezultatu 2-1 nugalėjo “Tom” ir tokiu būdu pagal taškų skaičių susilygino su Kazanės “Rubin” ir su šiuo klubu dalijasi antra vieta.

Jaroslavlyje eilinį pralaimėjimą patyrė “Shinnik”, kuris nesugebėjo nieko priešpastatyti svečiams iš Nalčiko. Vienintelį susitikimo įvartį pelnė Nalčiko “Spartak” saugas V. Lanko, kuris pirmas suskubo prie šeimininkų vartininko atmušto kamuolio po baudinio. Rezultatu 0-1 pergalę šventė Nalčiko “Spartak”.

Paskutiniame šeštadienio mače namų pergalę pasiekė Permės “Amkar”, kuris minimaliu rezultatu 1-0 nugalėjo Rostovo “Rostov” komandą. Jau 39-ąją rungtynių minutę “Amkar” galėjo įsiveržti į priekį, tačiau A.Sarkisianas nerealizavo 11 m baudinio, bet 79-ąją minutę baudinį realizavo legionierius iš Maroko N.Zijati, kuris nuginklavo savo tėvynainį, “Rostov” vartininką, A.Bagi. Tačiau praėjus dvejoms minutėms “Rostov” išlygino rezultatą, bet teisėjas užfiksavo nuošalę.

Sekmadienio rungtynėse pirmieji susitiko Maskvos klubai – “Moskva” ir “CSKA”. Rungtynėse dominavo “CSKA” futbolininkai, kai tuo tarpu “Moskva” rėmėsi kontratakomis. Tačiau vienintelis įvartis buvo pelnytas į “Moskva” vartus, pasižymėjo Joao, kuriam tai buvo jau 11-asis čempionato įvartis. Minimaliu rezultatu 1-0 pergalę šventė “CSKA” klubas.

Taip pat Maskvoje įvyko “Torpedo” bei “Lokomotiv” susitikimas. Kiek netikėtai pirmieji įmušė “Torpedo” futbolininkai, bet pelnytas įvartis buvo kaip šūkis “Lokomotiv” futbolininkams imtis veiksmų. Ir neužilgo “Lokomotiv” legionierius iš Škotijos Gary O’Connoras išlygino rezultatą.

Antrasis kėlinys tapo tikru košmaru “Torpedo” futbolininkams. 57-ąją minutę “Lokomotiv” į priekį išvedė D. Bilialetdinovas. Po septynių minučių rungtynių teisėjas už žaidimą ranka neskyrė 11 m baudinio į “Lokomotiv” vartus ir šis momentas turbūt palaužė “Torpedo” futbolininkus. Jie praleido dar du įvarčius ir rungtynių pabaigoje buvo išvarytas vienas jų žaidėjų. Rezultatu 1-4 pergalę šventė “Lokomotiv” futbolininkai.

Ramenskojės “Saturn” paskutinėmis mačo minutėmis iš rankų išleido pergalę prieš Samaros “Krylja Sovetov”. Pirmas kėlinys ir antrojo didžioji dalis praėjo pakankamai nuobodžiai ir tik per paskutines dešimt minučių komandos ėmėsi veiksmų. 82-ąją minutę “Saturn” pelnė įvartį ir atrodė, kad pagaliau jie sugebės pelnyti namų pergalę. Tačiau kitos nuomonės buvo svečiai, kurie per pridėtinį laiką meistriškai realizavo baudinį.

Sekmadienio programos pabaigtuvės vyko Sankt Peterburge. Susitiko vietos “Zenit” bei Kazanės “Rubin”. 42-ąją minutę “Zenit” saugas I. Denisovas pelnė įvartį nulėmė “Zenit” pergalę rezultatu 1-0.

9 turo statistika

“%c00221” 2 – 1 “%c00287”
36’ [1 - 0] Andrej Diomkin
58’ [2 - 0] Denis Kiseliov
80’ [2 - 1] Aleksandr Tichonoveckij

“%c00076” 0 – 1 “%c00286”
24’ [0 - 1] Vitalij Lanko

“%c00120” 1 – 0 “%c00115”
79’ [1 - 0] Nouredin Zijati

39’ A. Sarkisian (“Amkar”) nerealizavo 11 m baudinio.

“%c00118” 0 – 1 “%c00072”
17’ [0 - 1] Jo

D. Šemberas (“CSKA”) žaidė visas rungtynes.

“%c00112” 1 – 4 “%c00075”
32’ [1 - 0] Aleksandr Danishevskij
37’ [1 - 1] Garry O’Connor
57’ [1 - 2] Dinijar Bilialetdinov
75’ [1 - 3] Dramane Traore
90’ [1 - 4] Dmitriy Loskov (11 m)

90’ už antrą geltoną kortelę iš aikštės pašalintas L. Kantonistov (“Torpedo”).

“%c00111” 1 – 1 “%c00113”
82’ [1 - 0] Kamilo Jeder
90’ [1 - 1] Florin Shoava

R. Džiaukštas (“Saturn”) žaidė visas rungtynes, o E. Česnauskis (“Saturn”) iki 76-osios minutės. Tuo tarpu E. Raziulis (“Krylja Sovetov”) rungtynėms registruotas nebuvo.

“%c00073” 1 – 0 “%c00074”
42’ [1 - 0] Igor Denisov

R. Poškus ir E. Majus (abu – “Zenit”) rungtynėms registruoti nebuvo.