6 drąsūs spėjimai prieš EURO2020 © Zuma Press nuotr.

Šiandien jau prasideda Europos futbolo čempionatas - EURO2020. Eurofootball.lt padeda jums su juo geriau susipažinti ir pateikia tam tikrų prognozių, kuriuos gali išsipildyt arba ne, tačiau dėl to gali tik būt įdomiau stebėti šį čempionatą.

Šįkart pateikiame: 6 drąsus spėjimai prieš EURO2020:

  • EURO2016 pusfinalininkai Velsas šiame čempionate net neišeis iš grupės

Velso rinktinė 2016 metais Europos čempionate pasirodė puikiai, bet šiais metais iš tos rinktinės beliko 9 žaidėjai, o jų lyderis Garethas Bale‘as pasenęs, kitoks nei buvo prieš 5 metus. Kitas dalykas – grupė jų tikrai stipri. Šveicarai visada stabilūs ir turi gerą rinktinės pagrindą, o turkai turi savo sėkmingą „Lille“ branduolį su Yazici, Celik bei Yilmazu, jie irgi gali iššaut ir net potencialiai yra stipresni už Velsą, apie italus, manau, net nebūtina kalbėti.

  • Italija iki ketvirtfinalio nepraleis nei vieno įvarčio ir toliau tęs savo seriją

Italijos rinktinė šiuo metu yra laimėjusi 8 mačus iš eilės ir per juos nepraleido nei vieno įvarčio. Žinoma, buvo varžovų ir tokių kaip Lietuvos, Estijos ar San Marino rinktinės, tačiau teko susitikti ir su Lenkija, Čekija – EURO2020 dalyvėm. Ir net nėra labai svarbu su kokiom rinktinėm Italija žaidė, 8 rungtynes iš eilės išlaikyti „sausus vartus“ yra rimtas pasiekimas. Tuo tarpu, grupėje italų laukia susitikimas su Velsu, Turkija bei Šveicarija – irgi ne pačiom stipriausiom rinktinėm, o grupėje užėmus pirmą vietą, aštuntfinalyje gali laukti irgi kiek silpnesnis varžovas, tad realu, jog „sausų vartų“ serija gali tęstis. 

  • Vienas iš prancūzų trio taps rezultatyviausiu čempionato žaidėju

Visada labai sunku atspėt, kas gali tapti tokio trumpo turnyro rezultatyviausio žaidėju, tačiau Kylianas Mbappe, Karimas Benzema bei Antoine‘as Griezmannas – tiesiog neįtikėtinai stiprus prancūzų trio. Jie kurs vienas kitam progas, jų supratimas vienas kito yra tikrai geras, jau tai pamatėme per draugiškas rungtynes, tad jeigu kažkuris iš jų savo progas šiek tiek geriau išnaudos, yra šansų, jog tas vienas auksinį batelį ir pasiims.

  • Cristiano Ronaldo neįmuš daugiau įvarčių šiame čempionate, nei Teemu Pukki ar Burakas Yilmazas

Natūralu, jog Ronaldo yra šiek tiek senesnis, nei 2016 metais, o jau ten portugalas mušė 3 įvarčius. Gali būti, jog tiek ir šitame čempionate muš „Juventus“ žaidėjas, kas yra neblogai, tačiau Teemu Pukki ir Burakas Yilmazas yra Suomijos ir Turkijos lyderiai atitinkamai, tad gali būt, jog ir jie įmuš kokius 3 įvarčius, jie vis tiek turėtų mušt beveik visus savo rinktinės įvarčius. Šis spėjimas iš pradžių gali pasirodyti labai drąstiškas, bet logikos jame yra.

  • Olandija nepasieks ketvirtfinalio

Olandijos rinktinė dar prieš metus turėjo su labai dideliais lūkesčiais žiūrėt į šitą čempionatą, tačiau tuomet kryžminio raiščio traumą patyrė rinktinės gynybos lyderis Virgilas van Dijkas, o puikiai rinktinei vadovavęs Ronaldas Koemanas perėmė „Barcos“ vairą. Nuo to laiko viskas pasikeitė, o dabar Franko de Boero vadovaujamos rinktinės žaidimas tikrai neįkvepia, o ir pats Franko brolis labai kritiškai apie Nyderlandų rinktinės žaidimą atsiliepė. Žodžiu, nieko gero nenusimato, jie norės daugiau pasiekt negu ketvirtfinalis, bet manau, kad ir tai horizonte nenusimato.

  • Pasaulio taurės vice-čempionai patirs fiasko ir geriausiu atveju savo grupėje užims 3 vietą

Kroatijos rinktinė pasenus, Luka Modričius jau ne tas, kuris 2018 metais dominavo, kuris laimėjo Ballon d‘Or, o ir vienų iš pagrindinių varikliukų, kaip Rakitičiaus ar Mandžukičiaus, nebus. Ko gero, nepagelbės ir Zlatko Daličiaus taktinės įmantrybės. Gali vilties teikt tai, jog grupė nėra pati sunkiausia, čekus bei škotus tikrai įmanoma įveikti Kroatijos rinktinei, tačiau ir jie turi savo argumentų pvz Škotijos namų pranašumas. Neblogų žaidėjų, aišku, yra, kaip Brekalo, Rebičius, Pašaličius, tačiau rinktinės branduolys pasenęs ir gali būt, jog paprasčiausiai ateina neišvengiama kartų kaita. 

Andrius Kriščiūnas