38 turas: "Juventus" apgynė čempionų titulą © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos čempionate įvyko paskutinysis, 38-asis turas. Turino "Juventus" apgynė praeitais metais iškovotą titulą, tuo tarpu "Fiorentina" užsitikrino vietą kitų metų Čempionų lygoje.

"Juventus" iškovojo net 29-ajį "Scudetto" per savo istoriją, išvykoje 2-0 įveikęs čempionato autsaiderius "Reggina". Turino futbolininkams tai buvo pirmosios rungtynės po Italiją sukrėtusio teisejų paveikinėjimo skandalo, po kurio atsistatydino visa "Juventus" valdyba.

Rungtynes, kurios buvo žaidžiamos neutralioje aikštėje dėl "Reggina" sirgalių prasto elgesio praėjusiame ture, čempionai turėjo pradėti be vieno iš lyderių Patricko Vieira. "Reggina" komandai teko verstis be Ivano Franchescini ir Alessandro Lucarelli.

Rungtynės prasidėjo Zlatano Ibrahimovičiaus ir Emersono grąsinimais varžovų vartininkui bei "Reggina" žaidėjo Ciccio Cozza pavojingu baudos smūgiu, tačiau įvartis nebuvo pasiektas. Po kelių minučių dar vieną progą turėjo "Reggina" futbolininkai, tačiau Luca Vigiani smūgiuotas kamuolys skriejo šiek tiek šalia virpsto. Tačiau tai buvo vienas paskutinių šio žaidėjo veiksmų rungtynėse - 21 rungtynių minutę jis dėl traumos paliko aikštę.

Ir vos po dviejų minučių "Juventus" išsiveržė į priekį. Fabio Cannavaro smūgi kulnu kampinio metu puikiai atsaugojo varžovų vartininkas, tačiau pirmasis prie kamuolio atsidūrė Turino klubo puolėjas iš Prancūzijos Davidas Trezeguet ir šiam teliko įspirti kamuolį į tuščius vartus. Zlatanas Ibrahimovičius taip pat bandė smūgiuoti į vartus kulnu, tačiau švedas susipainiojo ir smūgis nebuvo vykęs.

Po kelių minučių "Reggina" gynėjams teko stabdyti Pavelo Nedvedo reidą link vartų, o Mauro Camoranesi reikalavo teisėjo paskirti 11 metrų baudinį į varžovų vartus už "Reggina" gynėjo žaidimą ranka, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Prasidėjus antrajam kėliniui Emersono smūgis galva praskriejo kelis centimetrus nuo vartų virpsto, tuo tarpu pavojingą Davido Trezeguet smūgį puikiai atsaugojo Ivanas Pelizzoli. 72 minutę "Juventus" žaidėjai akimirkai jau pagalvojo kad įmušė antrajį įvartį, tačiau Davido Trezegueto smūgį į vartus paskutinę sekundę nuo vartų linijos išmušė "Reggina" gynėjas.

Visgi Turino klubui pavyko pelnyti antrajį įvartį, kuomet po keitimo aikštelėje pasirodęs komandos kapitona Alessandro Del Piero puikiu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką ir tuomet jau nebeliko abejonių kas taps 2006 metų "Serie A" čempionu.

Tuo tarpu antroje vietoje finišavęs "Milan" namie paskutinėmis minutėmis išplėšė pergalę prieš "Roma" rezultatu 2-1. Sostinės ekipai šis pralaimėjimas reiškė, kad klubas kitąmet tikrai nerungtyniaus Čempionų lygoje, šią privilegiją užleisdamas "Fiorentina" ekipai.

"Milan" ekipoje nežaidė Jaapas Stamas, Paolo Maldini, Alessandro Costacurta bei su "Chelsea" siejamas Andrejus Ševčenka. Svečiams negalėjo padėti Christianas Chivu, Alberto Aquilani bei Samuelis Kuffouras, tačiau rungtynes nuo suolo cėl pradėjo Francesco Totti.

Praėjus vos keturioms minutėms nuo susitikimo pradžios, teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus už Leandro Cufre pražangą prieš Alberto Gilardino baudos aikštelėje. Baudinio mušti stojo Kaka ir jo smūgis išvedė "Milan" futbolininkus į priekį. Po kelių minučių Alberto Gilardino neišnaudojo dėkingos progos įmušti, o Filippo Inzaghi įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Tačiau nepaisant "Milan" pavojingų atakų įvartį pelnė būtent jų varžovai. Philippe Mexes smūgis galva skriejo tiesiai į Milano klubo vartininką Didą, tačiau brazilas padarė klaidą ir kamuolys įskriejo į vartus. Tuomet į aikštę įėjo "Roma" lyderis Francesco Totti, pakeitęs Olivier Dacourtą.

Tačiau aikštėje situacija nepasikeitė - žaidimą kontroliavo "Milan" žaidėjai. Grėsmę varžovų vartams kėlė pavojingos Filippo Inzaghi ir Kaka atakos. Kartas nuo karto šansų turėjo ir svečiai - rungtynėms einant į pabaigą Rodrigo Taddei labai nedaug trūko kad išvestų savo komandą į priekį, tačiau "Milan" vartininkas Dida sugebėjo puikiai atsaugoti šį smūgį.

Visgi šeimininkams pavyko išplėšti pergalę - jau per pridėtinį laiką Alberto Gilardino uždirbo dar vieną 11 metrų baudinį savo komandai, kurį šį sykį realizavo brazilas Marcio Amoroso.

Po kelių metų pertraukos "Fiorentina" vėl užsitikrino galimybę rungtyniauti Čempionų lygoje - svečiuose 2-0 įveikęs "Chievo", klubas užsitikrino ketvirtają vietą Italijos čempionate. Į priekį svečiai išsiveržė 21 minutę, kuomet 31-ajį savo sezono įvartį pelnė Luca Toni. Stefano Fiore smūgis atsimušė į vartų skersinį, tačiau prie atšokęs kamuolys nuskriejo tiesiai pas Luca Toni, kuris pasiuntė kamuolį į vartus.

Tuo tarpu antrajį įvartį Florensijos klubas pelnė likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos. Stefano Fiore skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur Dario Dainelli pasiuntė jį į vartus ir užtikrino savo komandai tris taškus. Po šio įvarčio į aikštę švęsti komandos rezultato įbėgo keli "Fiorentina" sirgaliai - taip jie pažymėjo sėkmingą Florensijos klubo sezoną.

Beveik nieko nelėmusiose rungtynėse "Inter" be daugumos lyderių išvykoje sužaidė 2-2 su "Cagliari". Šeimininkai į priekį išsiveržė aštuntają minutę, po to kai Andrea Capone galva pasiuntė kamuolį įvartus. Tačiau "Inter" išlygino rezultatą vos po trejų minučių po taiklaus Julio Ricardo Cruzo baudos smūgio.

"Cagliari" atstatė savo persvarą 33 minutę, kuomet vienas rezultatyviausių "Serie A" žaidėjų Davidas Suazo pasiuntė kamuolį į "Inter" vartus. Visgi Milano klubui ir vėl nereikėjo daug laiko išlyginti rezultatą. Po keturių minučių Santiago Solari smūgis įskriejo į viršutinį "Cagliari" vartų kampą.

Savo pergalių seriją namie 1-0 įveikdamas "Parma" ekipą pratęsė "Lazio" klubas. Romos komandos pergalę atnešė 61 minutę pelnytas rezultatyviausio šio sezono komandos žaidėjo Tommaso Rocchi įvartis. Gavęs Luciano Zauri perdavimą, italas galingu smūgiu pelnė vienintelį rungtynių įvartį.

Pergalę minimaliu rezultatu 1-0 taip pat iškovojo "Palermo", namuose įveikęs "Messina" klubą. Įvartį šeimininkai pelnė 33 minutę. Rinaudo pavojingą smūgį "Messina" vartininkas atmušė tiesiai į "Palermo" žaidėją Denisą Godeas, kuris smūgiu galva išvedė savo komandą į priekį.

Tuo tarpu Tuskanijos derbis tarp "Siena" ir "Livorno" baigėsi be įvarčių. "Livorno" turėjo kelis gerus šansus pasižymėti, tačiau ekipos žaidėjai taip ir nesugebėjo įveikti patikimai rungtyniavusio "Siena" vartininko.

"Empoli" ekipa pirmavo prieš "Ascoli", tačiau komandos žaidėjas Francesco Pratalli gavo raudoną kortelę ir like dešimtyje "Empoli" žaidėjai praleido du įvarčius ir pralaimėjo rezultatu 1-2.

Abu įvarčius likus mačiau negu dvidešimt minučių iki rungtynių pabaigos "Ascoli" gretose pelnė kroatas Igoris Budanas, tuo tarpu "Empoli" gretose pasižymėjo Francesco Tavano, rezultatyviausių čempionato žaidėjų sąraše pasivijęs Andrejų Ševčenką bei Alessandro Lucarellį.

Prastą "Sampdoria" sezoną užbaigė gėdingas pralaimėjimas namų stadione prieš "Lecce" rezultatu 1-3. Du įvarčius "Lecce" gretose pelnė Axelis Cedricas Konanas, tačiau šios rungtynės klubo taip labai nepradžiugino, kadangi jau prieš šias rungtynes buvo aišku kad klubas kitais metais rungtyniaus žemesnėje "Serie B" lygoje.

"Treviso" pelnė vos trečiają savo pergalę šiame sezone, 2-1 namie įveikęs didžiają rungtynių dalį dešimtyje rungtyniavusią "Udinese" ekipą. Svečiai pirmavo po 16 minutę pelnyto Mirko Pieri įvarčio, tačiau pasinaudoję kiekybine persvara "Treviso" žaidėjai užbaigė sezoną pergalę dėka dviejų Marco Borriello įvarčių.

38 turo rezultatai:

"%c00081" 0 - 2 "%c00038"
23` [0 - 1] David Trezeguet
90` [0 - 2] Alessandro Del Piero

"%c00062" 2 - 1 "%c00028"
5` [1 - 0] Kaka (11m)
34` [1 - 1] Philippe Mexes
90` [2 - 1] Marcio Amoroso (11m)

90` iš aikštės pašalintas Cesare Bovo ("Roma")

"%c00068" 0 - 2 "%c00143"
21` [0 - 1] Luca Toni
85` [0 - 2] Dario Dainelli

"%c00216" 2 - 2 "%c00037"
8` [1 - 0] Andrea Capone
11` [1 - 1] Julio Ricardo Cruz
33` [2 - 1] David Suazo
37` [2 - 2] Santiago Solari

"%c00019" 1 - 0 "%c00029"
61` [1 - 0] Tommaso Rocchi

"%c00200" 1 - 0 "%c00214"
33` [1 - 0] Denis Godeas

"%c00080" 0 - 0 "%c00213"

"%c00085" 1 - 2 "%c00262"
25` [1 - 0] Francesco Tavano
73` [1 - 1] Igor Budan
85` [1 - 2] Igor Budan

39` iš aikštės pašalintas Francesco Pratalli ("Empoli")

"%c00070" 1 - 3 "%c00061"
25` [0 - 1] Gennaro Del Vecchio
53` [0 - 2] Axel Cedric Konan
85` [0 - 3] Axel Cedric Konan
90` [1 - 3] Francesco Flachi

"%c00263" 2 - 1 "%c00063"
15` [0 - 1] Mirko Pieri
37` [1 - 1] Marco Borriello (11m)
77` [2 - 1] Marco Borriello

35` iš aikštės pašalintas Sulley Ali Muntari ("Udinese")