37 turas: "Marseille" užsitikrino vietą Čempionų lygoje © Eurofootball.lt
Savaitgalį Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybėse buvo sužaistos priešpaskutinio čempionato turo dvikovos. Antrąją vietą, o kartu ir teisę žaisti kito sezono UEFA Čempionų lygoje užsitikrino pergalę iškovojęs "Marseille" klubas, o pralaimėjimą patyręs "Troyes" nebeturi galimybių išlikti "Ligue 1".

Banguotai šį sezoną žaidęs Marselio klubas pirmenybėms artėjant į pabaigą įgavo gera formą ir po keletos sėkmingų rungtynių iš eilės dabar, iki čempionato pabaigos likus vos vienam turui, užsitikrino vietą UEFA Čempionų lygoje. Tai padaryti "Marseille" futbolininkams leido šeštadienį rezultatu 1-2 iškovota nelengva pergalė prieš viltis žaisti Europoje galutinai praradusią "Saint-Etienne" ekipą. "Marseille" į priekį šiose rungtynėse išvedė puikią formą sezono pabaigoje įgavęs Djibrilas Cisse, o lemiamą įvartį iki mačo pabaigos likus mažiau nei 5 minutėms pelnė Matthieu Valbuena.

Žymiai prasčiau šis savaitgalis susiklostė "Troyes" klubui, kuris išvytkoje pirmavo prieš Paryžiaus "P.S.G" ekipą, tačiau antrojo kėlinio viduryje paryžiečių lyderis Pedro Pauleta pelnė du įvarčius per 6 minutes ir išplėšė savo ekipai pergalę. Po šio pralaimėjimo "Troyes" prarado visas viltis išvengti iškritimo į "Ligue 2" ir prisijungė prie "Nantes" bei "Sedan" ekipų, kurios kitą sezoną taip pat žais antrajame pagal pajėgumą Prancūzijos futbolo divizione.

Ir toliau atkakliai verda kova dėl likusių dviejų kelialapių į atitinkamai Čempionų lygos ir UEFA Taurės turnyrus. Į 3-ąją ir 4-ąją pozicijas, suteikiančias teisę žaisti Europoje šiuo metu realiai pretenduoja dar trys klubai - "Lens", "Bordeaux" ir "Rennes". Vilčių dar taip pat turi ir 6-oje vietoje esantis "Sochaux" klubas, tačiau šio padėtis yra prasčiausia.

Tuo tarpu sezono pabaigoje ilgą laiką antroje pozicijoje žengusi "Toulouse" ekipa šiame ture sužaidė nulinėmis lygiosiomis su paskutinėje vietoje likusiu "Nantes" ir prarado betkokias galimybes kitą sezoną žaisti Europos turnyruose. Verta paminėti, jog rungtynės su "Nantes" buvo nutrauktos iki jų pabaigos likus beveik 10 minučių, kadangi nepatenkinti ekipos žaidimu "Nantes" gerbėjai išsiveržė į aikštę.

37-ojo turo rezultatai:

"%c00036" 1 - 0 "%c00055"
59` [1 - 0] Jeremy Menez

"%c00023" 2 - 1 "%c00255"
23` [0 - 1] Benjamin Nivet
71` [1 - 1] Pedro Paulete (iš 11m.)
78` [2 - 1] Pedro Pauleta

"%c00067" 4 - 1 "%c00293"
2` [1 - 0] Mario Melchiot
23` [1 - 1] Oscar Ewolo
51` [2 - 1] Bruno Cheyrou
77` [3 - 1] John Utaka
88` [4 - 1] Cyril Jaunechamp

"%c00066" 0 - 0 "%c00092"

"%c00093" 0 - 0 "%c00090"

"%c00098" 1 - 1 "%c00064"
59` [1 - 0] Grafite (iš 11m.)
71` [1 - 1] Edixon Perea

"%c00254" 5 - 2 "%c00065"
20` [1 - 0] Marc-Antoine Fortune
32` [2 - 0] Sebastien Puygrenier
45` [2 - 1] Valter Bisa
67` [3 - 1] Benjamin Gavanon
79` [4 - 1] Marc-Antoine Fortune
89` [4 - 2] Moumouni Dagano
90` [5 - 2] David Sauget

"%c00307" 1 - 1 "%c00306"
51` [0 - 1] Eric Hassli
65` [1 - 1] Joseph Desire Job

"%c00146" 1 - 2 "%c00071"
54` [0 - 1] Djibril Cisse
70` [1 - 1] Pascal Feindouno
86` [1 - 2] Matthieu Valbuena

"%c00025" 2 - 1 "%c00094"
15` [1 - 0] Thomas Kahlenberg
28` [1 - 1] Abdulkader Keita
79` [2 - 1] Ireneusz Jelen