37 turas: "Lille" sutriuškino "Lyon" ir sutvirtino pozicijas © Eurofootball.lt
Šeštadienį Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybėse buvo žaidžiami priešpaskutinio, 37-ojo turo susitikimai. Triuškinamą pergalę prieš čempionų titulą jau apgynusio "Lyon" nestipriausią sudėtį iškovojo "Lille" klubas, kuris sustiprino savo pozicijas kovoje dėl teisės žaisti UEFA Čempionų Lygoje.

"Lille" futbolininkai savo aikštėje nepaliko jokių šansų "Ligue 1" čempionų antrajai komandai ir įveikė šią net 4-0. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Peteris Odemwingie, o po vieną pridėjo Geoffrey Dernis ir Jeanas Makounas. Po šios pergalės trečioje vietoje žengiantis "Lille" prieš paskutinį turą dviem taškais lenkia "Marseille" vienuolikę ir trim "Rennes" ekipą.

"Marseille" iki šio turo buvo surinkusi tiek pat taškų kaip ir "Lille", tačiau šeštadienį sužaidė vos lygiosiomis su "Ligue 1" palikti turėsiančiu "Strasbourg" klubu. Po Samiro Nasri įvarčio 47-ąją minutę "Marseille" pirmavo, tačiau vėliau "Strasbourg" įmušė du įvarčius be atsako ir išsiveržė į priekį. Tašką Marselio klubui iškovojo Franckas Ribery, 72-ąją minutę pelnęs išlyginamąjį įvartį.

Lygiosiomos šį turą sužaidė ir "Rennes" klubas, dar turintis teorinių galimybių paskutiniame ture pakovoti dėl vietos Čempionų Lygoje. Nulinėmis lygiosiomis rungtynes su "Saint-Etienne" ekipa baigusiems "Rennes" futbolininkams kitą savaitę reikia iškovoti pergalę labai dideliu įvarčių skirtumu ir tikėtis, kad artimniausi varžovai "Marseille" ir "Lille" bus sutriuškinti.

Visas galimybes patekti į kito sezono UEFA varžybas prarado "Monaco" klubas, šeštadienį sužaidęs rezultatyviomis lygiosiomos 3-3 su "Toulouse" ekipa. Verta paminėti, kad po sėkmingai sezono pabaigoje žaidžiančio Ernesto Chevantono įvarčio antrojo kėlinio pradžioje "Monaco" dar pirmavo 3-1, tačiau per paskutiniasias dešimt minučių sugebėjo praleisti du įvarčius ir prarado du labai brangius taškus.

Netikėta pralaimėjimą namuose patyrė Prancūzijos taurę praėjusią savaitę iškovojęs "P.S.G" klubas, namuose 2-4 nusileidęs autsaideriui "Ajaccio". Tiesa, šis pralaimėjimas Paryžiaus klubui neturėjo didelės reikšmės, kadangi iškovoję Prancūzijos taurę "P.S.G" futbolininkai kartu gavo teisę kitą sezoną žaisti UEFA Taurės turnyre.

37-ojo turo rezultatai:

"%c00092" 3 - 3 " %c00036"
31` [1 - 0] Santos
38` [1 - 1] Serge Gakpe
40` [1 - 2] Manuel Dos Santos
56` [1 - 3] Javier Ernesto Chevanton
82` [2 - 3] Daniel Moreira
88` [3 - 3] Nicolas Dieuze

"%c00071" 2 - 2 " %c00034"
47` [1 - 0] Samir Nasri
51` [1 - 1] Yacine Abdessadki
67` [1 - 2] Rudy Carlier
72` [2 - 2] Franck Ribery

"%c00094" 4 - 0 " %c00055"
35` [1 - 0] Geofrey Dernis
49` [2 - 0] Peter Odemwingie
51` [3 - 0] Peter Odemwingie
85` [4 - 0] Jean Makoun

"%c00066" 0 - 1 " %c00064"
76` [0 - 1] Jean-Claude Darcheville

"%c00090" 2 - 1 " %c00096"
21` [0 - 1] Laurent Agouazzi
56` [1 - 1] Sammy Traore
64` [2 - 1] David Bellion

"%c00146" 0 - 0 " %c00067"

"%c00065" 1 - 1 " %c00255"
18` [1 - 0] Rabiu Afolabi
90` [1 - 1] Sebastien Grax

"%c00023" 2 - 4 " %c00026"
20` [0 - 1] Kamel Chafni
30` [1 - 1] Mario Yepes
51` [2 - 1] Pedro Pauleta
56` [2 - 2] Djamel Abdoun
59` [2 - 3] Kamel Chafni
90` [2 - 4] Mathieu Scarpelli

"%c00254" 1 - 3 " %c00025"
18` [0 - 1] Luigi Pieroni
40` [0 - 2] Yann Lachuer
86` [1 - 2] Andre Luiz
90` [1 - 3] Thomas Kahlenberg

"%c00098" 0 - 0 " %c00093"