36 turas: "Juventus" išlaikė pranašumą © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos čempionate įvyko visos 36-ojo turo rungtynės. Pergales iškovojo abu pretendentai laimėti šį čempionatą "Juventus" ir "Milan". "Fiorentina" komandos kluptelėjimu nepasinaudojo su ja dėl ketvirtos vietos kovojanti "Roma". Taip pat paaiškėjo trečiasias klubas, kitais metais nebežaisiantis šioje lygoje - tai "Messina".

Čempionato lyderis "Juventus" rungtynėse svečiuose prieš "Siena" visus reikalus sutvarkė per pirmasias aštuonerias susitikimo minutes - būtent tiek laiko užteko klubo žaidėjams įmušti net tris įvarčius ir palaidoti visas viltis šioje dvikovoje išvysti intrigą. Rungtynės baigėsi rezultatu 3-0.

Trečiają rungtynių minutę kampinio metu Pavelo Nedvedo skersuotą kamuolį į vartus pasiuntė prancūzas Patrickas Vieira. Vos po trejų minučių "Juventus" šventė antrajį savo įvartį, kuomet kamuolį į vartus kontroatakos metu pasiuntė Davidas Trezeguet. Dar po dviejų minučių svečiai surengė dar vieną kontroataką, kurią šįkart taikliu smūgiu į vartus užbaigė Adrianas Mutu.

Turino klubą persekiojantis "Milan" dėka dviejų Filippo Inzaghi įvarčių namuose 2-0 įveikė "Livorno" ekipą. Pirmajį įvartį italas pelnė 28 minutę, pasiųsdamas komandos draugo Mareko Jankulovskio skersuotą kamuolį į "Livorno" vartininko Marco Amelios saugomus vartus. Antrajį įvartį F.Inzaghi pelnė 66 minutę, šįkart jau po Andrejaus Ševčenkos perdavimo.

Neįtikėtiną įvartį į savo vartus per pridėtinį rungtynių laiką įsimušęs "Inter" gynėjas Marco Materazzi padovanojo savo klubo varžovams "Empoli" pergalę rezultatu 1-0. Atdodė, jog rungtynės baigsis nulinėmis lygiosiomis, tačiau 91 rungtynių minutę italas, iš pirmo žvilgsnio negrėsmingame epizode, sugebėjo permesti kamuolį per savo ekipos vartininką ir tai leido "Empoli" ekipai užsitikrinti išlikimą stipriausioje Italijos lygoje.

Veronoje įvyko vienos atkakliausių sezono rungtynių, kur vietos "Chievo" aštuonerių įvarčių trileryje sužaidė lygiosiomis su "Roma" ekipa.

Jau 6-ają rungtynių minutę "Roma" išsiveržė į priekį po Daniele De Rossi įvarčio, tačiau vos po dviejų minučių rezultatas tapo lygus - įvartį pelnė "Chievo" žaidėjas Amauri. Visgi per sekančias penkiolika minučių "Roma" sugebėjo pelnyti dar du įvarčius ir atrodė kad sėkmė sukasi link sostinės ekipos.

Visgi dar iki pertraukos "Chievo" sugebėjo sušvelninti skirtumą, o antrajame kėlinyje išlyginti skirtumą ir netgi po Sergio Pellissier realizuoto 11 metrų baudinio išsiveržti į priekį. Tačiau svečiai sugebėjo atsigauti po šio šoko ir vos po dviejų minučių Olivieris Dacourtas pelnė išlyginamajį įvartį.

Nesėkmingai rungtynės susiklostė "Fiorentina" ekipai, kuri svečiuose nusileido "Palermo" klubui 0-1. Šios rungtynės pažymėtinos tuo, kad prieš savo buvusį klubą žaidė rezultatyviausias "Serie A" žaidėjas "Fiorentina" puolėjas Luca Toni. Jo sugrįžimą į "Renzo Barbera" stadioną sugadino "Palermo" saugo Davido Di Michele įvartis 53 minutę, nulėmęs Sicilijos komandos pergalę.

Svarbią pergalę iškovojo "Lazio", namuose 1-0 įveikęs "Lecce" ekipą. Šie trys taškai garantavo Romos ekipai vietą kitų metų UEFA taurėje, kadangi "Palermo" ir "Livorno" neteko visų vilčių pasivyti šios ekipos. Pergalę klubui atnešė 57 minutę įmuštas Tommaso Rocchi įvartis.

Genujoje vykusiose rungyntynėse vietos "Sampdoria" sužaidė lygiosiomis 1-1 su "Udinese". 57 minutę svečiai išsiveržė į priekį po tolimo Antonio Di Natale smūgio į vartus, tačiau vos po keturių minučių "Sampdoria" puolėjas Francesco Flachi sugebėjo išlyginti skirtumą. Abi komandos neišnaudojo daugybės puikių progų, taip parodydamos kodėl šį sezoną šie klubai užima tokias prastas vietas turnyrinėje lentelėje.

"Cagliari" užsitikirno vietą kitų metų "Serie A", rezultatu 3-1 įtikinamai namuose įveikęs "Parma" ekipą. Šiose rungtynėse dar kartą pasižymėjo puikiai šį sezoną rungtyniaujantis Davidas Suazo, kuris "Serie A" čempionate yra įmušęs net 21 įvartį.

"Messina" ekipa išvykoje buvo sutriuškinta 3-0 "Reggina" klubo ir tai reiškia kad klubas kitais metais rungtyniaus žemesnėje lygoje ir kitų metų "Serie A" čempionate mes nebepamatysime Sicilijos derbio tarp šio klubo ir "Palermo".

Susitikime tarp dviejų ekipų, praeitais metais dar rungtyniavusių "Serie B", kurioms šie sezonai klostosi labai skirtingai, "Treviso" namuose sužaidė lygiosiomis 2-2 su "Ascoli". Trevizo klubas 2006 metais dar nėra laimėjęs nei vienerių rungtynių ir lentelėje užima paskutinę vietą, o "Ascoli" sėkmingai įsitvirtinęs tarp čempionato vidutiniokų.

36 turo rezultatai:

"%c00080" 0 - 3 " %c00038"
3` [0 - 1] Patrick Vieira
6` [0 - 2] David Trezeguet
8` [0 - 3] Adrian Mutu

"%c00062" 2 - 0 "%c00213"
28` [1 - 0] Filippo Inzaghi
66` [2 - 0] Filippo Inzaghi

"%c00085" 1 - 0 "%c00037"
90` [1 - 0] Marco Materazzi (į savo vartus)

"%c00068" 4 - 4 "%c00028"
6` [0 - 1] Daniele De Rossi
8` [1 - 1] Amauri
14` [1 - 2] Daniele De Rossi
25` [1 - 3] Rodrigo Taddei
36` [2 - 3] Amauri
49` [3 - 3] Luciano
61` [4 - 3] Sergio Pellissier (11m)
62` [4 - 4] Olivier Dacourt

"%c00200" 1 - 0 "%c00143"
52` [1 - 0] David Di Michele

"%c00019" 1 - 0 "%c00061"
56` [1 - 0] Tommaso Rocchi

82` iš aikštės pašalintas Babu ("Lecce")

"%c00070" 1 - 1 "%c00063"
57` [0 - 1] Antonio Di Natale
61` [1 - 1] Francesco Flachi

"%c00216" 3 - 1 "%c00029"
11` [1 - 0] Andrea Capone
31` [2 - 0] David Suazo (11m)
63` [3 - 0] Mauro Esposito
74` [3 - 1] Bernardo Corradi

"%c00081" 3 - 0 "%c00214"
51` [1 - 0] Francesco Cozzi
58` [2 - 0] Nicola Amoruso
76` [3 - 0] Rolando Bianchi

61` iš aikštės pašalintas Alessandro Parisi ("Messina")

"%c00263" 2 - 2 "%c00262"
12` [0 - 1] Pasquale Foggia
14` [1 - 1] Reginaldo
28` [2 - 1] Marco Borriello
81` [2 - 2] Pasquale Foggia