33 turas: "Real" aštrina situaciją © Eurofootball.lt
Sekmadienį sužaistose "La Ligos" 33-iojo turo rungtynėse namuose Madrido "Real" įnirtingoje ir karštoje dvikovoje 3-2 įveikė iki tol antroje vietoje žengusius "Sevilla" futbolininkus ir juos aplenkė.

"Santiago Bernabeu" stadione pirmieji į priekį išsiveržė svečiai, kai pirmojo kėlinio pabaigoje fantastišku smūgiu iš už baudos aikštelės ribų pasižymėjo italas Enzo Maresca. Tačiau antrajame kėlinyje vietoje kapitono Raulio aikštėje pasirodęs Guti pakeitė rungtynių eigą.

Iš pradžių ispanas atliko puikų perdavimą tarp kelių "Sevilla" gynėjų prasiveržusiam Ruudui van Nistelrooy`ui, ir olandas, atsidūręs vienas prieš vartininką, sėkmingai išlygino rezultatą. Netrukus dėl nežinomų priežasčių raudona kortelė buvo parodyta ant "Sevilla" atsarginių žaidėjų suolelio sėdėjusiam brazilui Luisui Fabiano.

Po penkiolikos minučių labai panašioje situacijoje visą "Sevilla" gynybą perdavimu Robinho vėl išdraskė Guti, taip prisidėjęs ir prie antrojo įvarčio. Tuo tarpu brazilas, aistringai šventęs savo įvartį, susilaukė teisėjo nemalonės - jam buvo parodyta raudona kortelė.

Tačiau "Sevilla" kiekybinis pranašumas buvo labai trumpas, kadangi raudoną kortelę už apsistumdymą baudos aikštelėje laukiant baudos smūgio prieš save išvydo gynėjas Aitoras Ocio.

Likus žaisti penkias minutes buvusio "Sevilla" žaidėjo Sergio Ramoso smūgį iš aštraus kampo atrėmė Andresas Palopas, tačiau pirmas prie kamuolio suskubęs R.van Nistelrooy`us iš kelių metrų nesunkiai padvigubino "Real" persvarą.

Nors pačioje rungtynių pabaigoje urugvajietis Javieras Chevantonas puikiu baudos smūgiu iš daugiau nei 20-ies metrų sušvelnino rezultatą, tai buvo viskas, ką "Sevilla" pavyko pasiekti įtemptose rungtynėse.

Tik nulinėmis lygiosiomis su "Racing Santander" tenkintis turėjo "Zaragoza", pretendavusi į pirmąjį ketvertuką bei kelialapį į kitų metų UEFA Čempionų lygą, tačiau dabar nuo ketvirtoje vietoje žengiančios "Valencia" atsiliekanti penkiais taškais.

Tuo tarpu kitoje turnyrinės lentelės pusėje svarbų žingsnį išlikimo lygoje link žengė "Levante", namuose 2-0 įveikusi autsaiderius Taragonos "Gimnastic". Pastariesiems dabar reikia laukti stebuklo norint neiškristi į žemesnę lygą.

Į kovą dėl kelialapių į UEFA Taurės turnyrą įsitraukė Madrido "Getafe", sekmadienį Sevilijoje 2-0 įveikę vietos "Betis". Įdomu yra tai, kad Berndo Schusterio auklėtiniams tai buvo pirmoji pergalė svečiuose net nuo sausio mėnesio.

Netikėtai pergalę namuose iškovojo "Mallorca", namuose net 3-1 įveikę UEFA Taurės pusfinalininkus Pamplonos "Osasuna" futbolininkus.

Tuo tarpu šiuo metu šeštą vietą užimantis Madrido "Atletico" ir toliau barsto taškus - šįkart vienas turtingiausių Ispanijos klubų svečiuose 2-1 pralaimėjo UEFA Taurės finalininkams Barselonos "Espanyol".

Sekmadienio rungtynių statistika

Valensijos "Levante" 2 - 0 Taragonos "Gimnastic"
28` [1 - 0] Cesar Navas
40` [2 - 0] Riga Mustapha

"Mallorca" 3 - 1 Pamplonos "Osasuna"
37` [1 - 0] Fernando Varela
60` [1 - 1] Raul Garcia
66` [2 - 1] Jonas Gutierrez
81` [3 - 1] Bosko Jankovic

Sevilijos "Betis" 0 - 2 Madrido "Getafe"
16` [0 - 1] Daniel Guiza
34` [0 - 2] Francisco Casquero

"Zaragoza" 0 - 0 Santandero "Racing"

Huelvos "Recreativo" 0 - 0 Bilbao "Athletic"

68` iš aikštės pašalintas Fernando Amorebieta ("Athletic")

"Villarreal" 1 - 0 Vigo "Celta"
68` [1 - 0] Guillermo Franco

Barselonos "Espanyol" 2 - 1 Madrido "Atletico"
9` [1 - 0] Moha
75` [2 - 0] Walter Pandiani
90+3` [2 - 1] Martin Petrov

63` iš aikštės pašalintas Ito ("Espanyol")

Madrido "Real" 3 - 2 "Sevilla"
41' [0 - 1] Enzo Maresca
63' [1 - 1] Ruud van Nistelrooy
78' [2 - 1] Robinho
85' [3 - 1] Ruud van Nistelrooy
90' [3 - 2] Ernesto Javier Chevanton

74' Luis Fabiano ("Sevilla"), 79' Robinho ("Real"), 83' Aitor Ocio ("Sevilla") pašalinti iš aikštės