33 turas: "Barcelona" ir "Valencia" pergalės svečiuose © Eurofootball.lt
Šeštadienį pirmosiose 33-io "La Ligos" turo rungtynėse čempionato lyderė svečiuose "Barcelona" iškovojo pergalę 2-0 prieš dėl išlikimo lygoje kovojančius San Sebastiano "Real Sociedad" futbolininkus, tuo tarpu ketvirta žengianti "Valencia" svečiuose 2-1 palaužė La Korunijos "Deportivo" pasipriešinimą.

San Sebastiane vykusiose rungtynėse "Barcelona" į priekį išsiveržė jau penktą rungtynių minutę, tačiau Xavi įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės. Nors vėliau į tai pavojingu išpuoliu atsakė Darko Kovačevičius, pirmajame kėlinyje "Barcelona" turėjo dar bent dvi progas įvarčiui.

Svečiai savo tikslą galiausiai pasiekė pačioje antrojo kėlinio pradžioje, kai po Ronaldinho perdavimo "Real Sociedad" gynyba paliko be priežiūros Andresą Iniestą ir saugas išvedė "Barcelona" į priekį.

Antrajame kėlinyje sužaidus apie dešimt minučių rezultatą išlyginti galėjo brazilas Savio, tačiau į tai "Barcelona" atsakė dviem labai pavojingomis atakomis: iš pradžių neįtikėtinu būdu savo vartus nuo Samuelio Eto`o smūgio apsaugojo Claudio Bravo, o po kelių akimirkų pasižymėti galėjo Lionelis Messi.

Likus žaisti mažiau nei dvidešimt minučių vėl pavojingą išpuolį surengė "Real Sociedad" - centimetrų pritrūko D.Kovačevičiui - tačiau į tai "Barcelona" vėl atsakė dar pavojingesniu išpuoliu, kurio smaigalyje atsidūrė Ronaldinho, privertęs paplušėti C.Bravo.

Rungtynėms artėjant į pabaigą dar vieną progą pasižymėti turėjo Savio, tačiau brazilas smūgiavo virš vartų. "Barcelona" ir vėl atsakė pavojingu antpuoliu, kuris pasibaigė įvarčiu - griūdamas Ronaldinho atidavė puikų perdavimą S.Eto`o ir kamerūnietis įtvirtino svečių pergalę. Tiesa, Katalonijos superklubo džiaugsmą kiek apkartino A.Iniestos patirta trauma, dėl kurios jis nebaigė rungtynių.

Tuo tarpu "El Riazor" stadione vykusiose rungtynėse svečiai į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio pabaigoje: į baudos aikštelę įsiveržusį Davidą Silvą sustabdęs gynėjas atmušė kamuolį, o pirmas prie jo suskubęs portugalas Hugo Viana išvedė "Valencia" į priekį.

Nors "Valencia" ir toliau spaudė varžovus, antrojo kėlinio viduryje rezultatas tapo lygus - tik ką aikštėje po keitimo pasirodęs Sebastianas Taborda pirmu savo lietimu po Sergio baudos smūgio galva nukreipė kamuolį į vartus.

Tačiau šeimininkai neilgai džiaugėsi tokiu rezultatu, kadangi po penkių minučių "Valencia" atstatė vieno įvarčio persvarą, kai kontratakos smaigalyje atsidūręs D.Silva sulaukė Davido Villos perdavimo ir pelnė įvartį.

Po šių ekipų pergalių smarkiai padidėjo spaudimas "Sevilla" ir Madrido "Real" ekipoms - jos šiuo metu užima antrą ir trečią pozicijas ir sekmadienį žaidžia tarpusavyje.

Statistika

San Sebastiano "Real Sociedad" 0 - 2 "Barcelona"
47` [0 - 1] Andres Iniesta
87` [0 - 2] Samuel Eto`o

La Korunijos "Deportivo" 1 - 2 "Valencia"
38` [0 - 1] Hugo Viana
68` [1 - 1] Sebastian Taborda
73` [1 - 2] David Silva