32 turas: "Žalgiris" pakilo į ketvirtą vietą © Eurofootball.lt
Trečiadienį buvo sužaisti NFKA "A Lygos" 32-o turo susitikimai, kuriuose pergales šventė ir savo pozicijas dar labiau įtvirtino visos trys čempionate pirmaujančios ekipos, tuo tarpu svarbią pergalę Šiauliuose iškovojęs "Žalgiris" pasinaudojo "Vilniaus" pergale prieš "Sūduvą" ir pakilo į ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą.

Tikras trileris vyko Vilniuje, kur neįprastoje vietoje - "Vėtros" stadione - žaidęs "Vilnius" 5-3 nugalėjo Marijampolės "Sūduvą". Inirtingose ir permainingose rungtynėse Vilniuje "Sūduva" pirmoji išsiveržė į priekį - 5 minutę smūgiu galva įmušė legionierius iš Latvijos Aleksandras Abramenka, tačiau netrukus įvarčiu iš arti atsakė "Vilniaus" brazilas Mulleris, o antrojo kėlinio pradžioje sostinės komanda jau pirmavo po nigeriečio Akanni Wasiu įvarčio.

"Sūduvai" teko lyginti rezultatą ir tai įpusėjus kėliniui padarė Tomas Mikuckis. Vis tik 78 minutę įvarčiu vos antrąsias rungtynes po pasveikimo pažymėjo po keitimo aikštėje pasriodęs buvęs Lietuvos rinktinės saugas Tomas Ražanauskas, o pačioje rungtynių pabaigoje "Vilniaus" pergalę dviem įvarčiais įtvirtino pastaruoju metu puikią formą demonstruojantis Aivaras Laurišas, tarp kurio pavyko įsiterpti ir "Sūduvos" veteranui Dariui Maciulevičiui. Viename rezultatyviausių sezono mačų "Vilnius" nugalėjo rezultatu 5-3.

Be A.Laurišo šiame ture du įvarčius įmušė tik Sergejus Kuznecovas, kurio tikslūs smūgiai padėjo "Vėtrai" švęsti pergalę 0-2 prieš Kėdainių "Nevėžį". Praėjusį turą dėl diskvalifikacijos praleidęs legionierius iš Ukrainos pasižymėjo 11 bei 70 minutėmis ir su 16 įvarčių snaiperių sąraše prisivijo rezultatyviausią praėjusių metų žaidėją Mantą Savėną.

Pats M.Savėnas padėjo nugalėtojų titulą vis dar teoriškai ginančiam Panevėžio "Ekranui" iškovoti pergalę Klaipėdoje prieš "Atlantą". 2005 metų čempionams rungtynių pradžioje du greitus įvarčius 4 ir 13 minutėmis įmušė Vitalijus Kavaliauskas bei Arūnas Klimavičius, o 66 minutę 11 metrų baudinį realizavo M.Savėnas. Nuo rugsėjo 10-osios nelaimėjusio "Atlanto" atsilikimą iki susitikimo pabaigos likus penkios minutėms dar sušvelnino Antonas Kočerga, bet išvengti dar vieno pralaimėjimo uostamiesčio ekipai nepavyko.

Dvylika taškų prieš "Ekraną" vis dar pirmauja prie čempionų titulo vis labiau artėjantis "Kaunas", kuris Šilutėje įveikė čempionato autsaiderę vietos komandą, kurios startinėje sudėtyje lyginant su pralaimėtu praėjusio turo maču Panevėžyje įvyko net devyni pasikeitimai. Įvarčius nugalėtojams kauniečiams pelnė prieš pertrauką pasižymėjęs Andrius Bartkus ir antrajame kėlinyje per dvi minutes įmušę puolėjai brazilas Rafaelis bei Ričardas Beniušis. Norint oficialiai matematiškai užsitikrinti aukso medalius "Kaunui" per likusius penkis turus užtenka surinkti keturis taškus.

[imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/siauliai-zalgiris.jpg[comment]Rungtynių tarp "Šiaulių" ir "Žalgirio" akimirka. (V.Kadžio nuotr.)[/comment] Šiauliuose vykusiose rungtynėse tarp šeimininkų ir Vilniaus "Žalgirio" pirmojo kėlinio pradžioje iniciatyvą turėjo aikštės šeimininkai, žaidę be savo atakų lyderio Ilja Galiūzos, o žalgiriečių gynyboje ne itin patikimai žaidė kamerūnietis Bertrandas Ngapunu, tačiau vėliau jėgos aikštėje išsilygino. Vis tik abejoms ekipoms įvarčio įmušti nepavyko ir gan nuobodus pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Antrasis kėlinys prasidėjo visiškai kitokiu vaizdu - "Žalgiris" surengė tris labai pavojingas atakas, o vienos iš jų metų kamuolys sudrebino Giedriaus Arlauskio vartų skersinį. Po šių atakų "Žalgiris" ir toliau spaudė aikštės šeimininkus ir tai davė vaisių: 78 rungtynių minutę po kontraatakos smūgiu į tolimąjį kampą pasižymėjo Valerijus Mižigurskis, o jau per pridėtinį laiką vienas prieš vartininką išbėgęs Eimantas Poderis užtvirtino "žaliai-baltų" pergalę. Po šio įvarčio sirgaliai pajudėjo išėjimų link.

Nugalėjęs "Žalgiris" pakilo į ketvirtą vietą, kuri garantuoja kelialapį į kitąmet startuosiančią Baltijos Futbolo Lygą, ir dabar artimiausią persekiotoją "Sūduvą" lenkia jau dviem taškais, o rungtynėmis mažiau sužaidusį "Atlantą" - keturiais. Tuo tarpu "Šiauliams" iškilo reali grėsmė prarasti ir septintą poziciją, nes komandą pagal prarastus taškus jau aplenkė "Vilnius".

32 turo statistika

Šiaulių savivaldybės stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Saulius Atmanavičius
"%c00222" 0 - 2 "%c00032"
78` [0 - 1] Valerijus Mižigurskis
90+1` [0 - 2] Eimantas Poderis

"Šiauliai": G.Arlauskis; Oriol, Lunskis, Milevski, Strockis; Afanasenka, Atigbiolaye, Ščekotilin (48' Viktoravičius), Šidlauskas; Monakov, Butavičius

"Žalgiris": Šetkus; Choruži, Ngapunu, I.Steško, Krukovski; Vilėniškis, Ostap, Poderis, Bursuc; Morinas, Labukas (64' Mižigurskis (79' Puotkalis))

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 110 žiūrovų
Teisėjas - Saulius Dirda
"%c00140" 5 - 3 "%c00125"
6` [0 - 1] Aleksandr Abramenko
14` [1 - 1] Muller Silva
50` [2 - 1] Akanni Wasiu
62` [2 - 2] Tomas Mikuckis
78` [3 - 2] Tomas Ražanauskas
90` [4 - 2] Aivaras Laurišas
90+1` [4 - 3] Darius Maciulevičius
90+2` [5 - 3] Aivaras Laurišas

"Vilnius": Semež; Grudzinskas, Khubutia, Rodnei; Lukša, Panka (70' Ražanauskas), Everton, Paulinho, Muller (90' Rinaldo); Laurišas, Wasiu (88' Adilson)

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, G.Grigas, Gvildys (57' Braga), G.Klevinskas; G.Slavickas (71' Urbšys), Miklinevičius, Jasaitis (30' B.Čigladze), D.Čigladze; Maciulevičius, Abramenko

Šilutės miesto stadionas, 70 žiūrovų
Teisėjas - Antanas Rubys
"%c00141" 0 - 3 "%c00030"
41` [0 - 1] Andrius Bartkus
73` [0 - 2] Rafael Rodrigues
75` [0 - 3] Ričardas Beniušis

"Šilutė": L.Vertelis; Juozaitis, Grigas, Andriekus (46' Šulkevičius), Zubavičius; Kižys, Fattakhov, Berdnik, Papečkys; Šmitas (46' Marozas)

"Kaunas": Hertelendi; Kančelskis, Kijanskas, Bagužis, Radžius; Pilibaitis (68' Pehlič), Kunevičius, Bartkus, Barevičius; Klimek (62' Beniušis), Rafael (79' Bajrami)

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 210 žiūrovų
Teisėjas: Paulius Malžinskas
"%c00124" 1 - 3 "%c00033"
4` [0 - 1] Vitalijus Kavaliauskas
13` [0 - 2] Arūnas Klimavičius
66` [0 - 3] Mantas Savėnas (11 m.)
85` [1 - 3] Anton Kocherga

"Atlantas": Valius; D.Žutautas, E.Žukauskas, Ramonas, Lukoševičius; Gedgaudas, Begič (46' Žernys), Morozov, Navikas (75' Danilyuk); Vraneševič (59' Kocherga), Karalius

"Ekranas": Skrupskis; Paulauskas, Klimavičius, Banevičius, Skroblas; Tomkevičius, Savėnas (73' Šlekys), Kučys (55' Petrauskas), Pogreban (66' Michalčuks); Kavaliauskas, Lukšys

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 75 žiūrovai
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
"%c00231" 0 - 2 "%c00123"
11` [0 - 1] Sergiy Kuznecov
70` [0 - 2] Sergiy Kuznecov

"Nevėžis": Jazokas; Valančius, Slepakovas, D.Adomaitis, Kestenis; Činikas, Macianskis, Bezykornovas, Mykolaitis (68' Banys); Daunoravičius (55' Venckus), V.Stankevičius

"Vėtra": V.Žutautas; Sasnauskas, Raliukonis, Žudys, Barmoš; Šernas (76' Talancev), Miloševski, Juška (75' Azizi), Vėževičius (85' Vencevičius); Lovčev, Kuznecov