31 turas: "Vėtra" įsitvirtina trečioje vietoje © Eurofootball.lt
Pasibaigus tarptautinių varžybų savaitei sekmadienį Lietuvos čempionate prasidėjo finišo etapas - paskutinis sezono mėnuo. Trečioje "A lygos" pozicijoje įsitvirtino "Vėtra", svečiuose svarbioje dvikovoje įveikusi "Sūduvą", į penktą vietą pasinaudojęs "Šiaulių" ir "Atlanto" lygiosiomis grįžo "Nevėžį" ne itin lengvai nugalėjęs "Žalgiris", o namuose žaidę lyderiai "Ekranas" ir "Kaunas" savo sąskaitą įsirašė po dar vieną pergalę.

Labiausiai intriguojantis turo mačas vyko Marijampolėje, kur ketvirtą poziciją užimanti "Sūduva" priemė laipteliu aukščiau esančią Vilniaus "Vėtrą". Šeimininkai sėkmingiau pradėjo svarbų mačą ir 21 minutę į priekį juos išvedė saugas Karolis Jasaitis, tačiau tas pranašumas truko neilgai, nes jau 28 minutę lygų santykį atstatė svečių legionierius iš Slovėnijos Maksutas Azizi.

Atrodė, kad atkaklios rungtynės baigėsi lygiosiomis, tačiau taip neatsitiko. 75 minutę "Vėtros" gretose po ilgos pertraukos pasirodė patyręs saugas Donatas Vencevičius, ir jo sugrįžimas įkvėpė komandos draugus pergalei - likus devynioms minutėms iki rungtynių pabaigos pergalę sostinės ekipai išplėšė Egidijus Juška. Šis laimėjimas leido "Vėtrai" padidinti pranašumą prieš rungtynėmis daugiau sužaidusią "Sūduvą" jau iki aštuonių taškų ir žengti didelį žingsnį link trečiosios vietos užsitikrinimo.

Tuo tarpu kova dėl ketvirtosios pozicijos dar labiau suintensyvėjo - Šiauliuose vykusiame mače vietos ekipa nesugebėjo palaužti Klaipėdos "Atlanto" ir abi komandos turėjo tenkintis nulinėmis lygiosiomis, o tai leido Vilniuje Kėdainių "Nevėžį" rezultatu 3-2 įveikusiam A.Narbekovo treniruojamam "Žalgiriui" pakilti į penktą vietą.

Tiesa žalgiriečiams, kuriems per 11-a pirmojo kėlinio minučių pelnyti trys Valerijaus Mižigurskio, Igorio Morino ir Eimanto Poderio įvarčiai leido po pirmojo kėlinio užtikrintai pirmauti rezultatu 3-0, rungtynių pabaigoje teko kiek pasinervinti, nes antrojo kėlinio viduryje Marius Činikas sušvelnino "Nevėžio" atsilikimą, o jau per pridėtinį laiką Vitalis Stankevičius nuo 11 metrų žymos įmušė ir antrąjį svečių įvartį.

Lyderių kovoje situacija nepasikeitė - "Kaunas" vis dar turi 12-os taškų pranašumą prieš Panevėžio "Ekraną" ir po truputį artėja prie čempionų titulo. Kauniečiai savo aikštėje po Givi Kvaratskhelia ir Lino Pilibaičio įvarčių pirmajame kėlinyje įveikė "Vilniaus" ekipą, kuriai Paulinho įvarčio 70 minutę neužteko tam, kad išvengti pralaimėjimo.

"Ekranui" taip pat namuose pergalę prieš "Šilutę" lėmė trys Vitalijaus Kavaliausko įvarčiai, o absoliutiems autsaideriams šilutiškiams paguodos įvartį pelnė Marius Kižys. Nepasikeitęs skirtumas tarp lyderių reiškia, kad "Kaunui" norint tapti čempionu per likusius šešis turus praktiškai užtenka iškovoti keturis taškus ir taip pat nepralaimėti paskutinių varžybų prieš "Ekraną".

31 turo statistika

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 750 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
"%c00030" 2 - 1 "%c00140"
4' [1 - 0] Givi Kvaratskhelia
29' [2 - 0] Linas Pilibaitis
70' [2 - 1] Paulinho

"Kaunas": Hertelendi; Kančelskis, Kunevičius, Bagužis, Radžius; Pilibaitis (67' Manchkava), Kvaratskhelia, Bartkus, Kšanavičius (89' Kijanskas); Beniušis (84' Stinga), Rafael

"Vilnius": Semež; Mrowiec, Artiomovas, Rodnei; Radavičius, Panka (72' Ražanauskas), Everton, Jovino (46' Muller), Paulinho; Laurišas, Wasiu

"%c00222" 0 - 0 "%c00124"

"Šiauliai": G.Arlauskis; Oriol, Lunskis, Milevski, Strockis; Afanasenka, I.Galyuza, Juodeikis, Šidlauskas; Ščekotilin (82' Monakov), Butavičius (78' Viktoravičius)

"Atlantas": Valius; D.Žutautas, E.Žukauskas, Žernys, Lukoševičius; Gedgaudas (90' Grigaitis), Petreikis (52' Danilyuk), Mockus, Navikas (85' Vraneševič); Karalius, Žvingilas

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas, 955 žiūrovai
Teisėjas - Saulius Atmanavičius
"%c00033" 3 - 1 "%c00141"
11' [1 - 0] Vitalijus Kavaliauskas
70' [2 - 0] Vitalijus Kavaliauskas
74' [3 - 0] Vitalijus Kavaliauskas
78' [3 - 1] Marius Kižys

"Ekranas": Grybauskas; Paulauskas, Klimavičius, Banevičius, Skroblas; Tomkevičius, Savėnas, Kučys (63' Petrauskas), Mihalčuks (46' Lukšys); Kavaliauskas, Pogreban (77' Varnas)

"Šilutė": Kilijonas; Deveika, Z.Butkus, Užkuraitis, Žigutis; Zubavičius, Gražys, Vičius (62' Kižys), Šulkevičius (72' Grigas); Podelis, Marozas (55' Fattakhov)

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 1000 žiūrovų
Teisėjas - Antanas Rubys
"%c00125" 1 - 2 "%c00123"
21' [1 - 0] Karolis Jasaitis
28' [1 - 1] Maksut Azizi
81' [1 - 2] Egidijus Juška

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, G.Grigas, Gvildys, D.Čigladze; G.Slavickas, Miklinevičius (68' Mačiulis), Jasaitis, B.Čigladze (90' V.Slavickas); Maciulevičius, Abramenko (85' Urbšys)

"Vėtra": V.Žutautas; Sasnauskas, Raliukonis, Žudys, Barmoš; Talancev (57' Šernas), Miloševski, Juška, Vėževičius; Azizi (75' Vencevičius), Lovčev (70' R.Karčemarskas)

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 350 žiūrovų
Teisėjas - Marijus Jazbutis
"%c00032" 3 - 2 "%c00231"
25' [1 - 0] Valerijus Mižigurskis
34' [2 - 0] Igoris Morinas
36' [3 - 0] Eimantas Poderis (11m.)
63' [3 - 1] Marius Činikas
90+3' [3 - 2] Vitalis Stankevičius (11m.)

"Žalgiris": Šetkus; Choruži, Ngapunu, I.Steško, Krukovski; Morinas (79' Puotkalis), Miliškevičius, Poderis (73' Lemežis), Bursuc; Mižigurskis (86' A.Steško), Labukas

"Nevėžis": Jazokas; Valančius, Slepakovas, Rimavičius (67' D.Adomaitis), Juknevičius; Kestenis, S.Butkus (80' Venckus), Bezykornovas, Mykolaitis (41' Daunoravičius), Činikas; V.Stankevičius