30 turas: "P.S.G" laivas grimzta vis giliau © Eurofootball.lt
Savaitgalį buvo sužaisti Prancūzijos futbolo pirmenybių "Ligue 1" 30-ojo turo susitikimai, po kurių situacija viršutinėje lentelės pusėje liko nepakitusi.

Čempionate ir toliau užtikrinai pirmauja čempionų titulą ginantis "Lyon" klubas, namuose be vargo 4-0 sutriuškinęs sėkmingai iš turnyrinės lentelės dugno pastaruoju metu kopusį "Metz" klubą. Du įvarčius nugalėtojams pelnė puikią formą šiuo metu demonstruojantis Florentas Malouda, o po vieną pridėjo Johnas Carew bei po keletos metų pertraukos vos šią žiemą į ekipą sugrįžęs Patrickas Mulleris.

Antroje vietoje ir toliau žengia 9 taškų atsilikimą nuo "Lyon" išlaikantis "Bordeaux" klubas. Bordo futbolininkai šiame ture namuose gan nelengvai 2-0 įveikė turnyro vidutiniokę "Toulouse" vienuolikę ir toliau neleidžia "Lyon" atsipalaiduoti kovoje dėl čempionų titulo.

Nepaisant savaitgalį prarastų dviejų taškų, trečiąją poziciją išlaikė "Lille" klubas. Sėkmingai UEFA Taurės turnyre rungtyniaujanti ekipa sekmadienį tik pačioje rungtynių pabaigoje po Kadero Keita įvarčio sugebėjo išplėšti lygiasias dvikovoje su "Nantes" vienuolike.

Šiuo "Lille" kluptelėjimu pasinaudojo ketvirtoje vietoje žengianti "Auxere" ekipa. Osero futbolininkai šiame ture 2-0 palaužė buvusią Edgaro Jankausko "Nice" ekipą ir sumažino atsilikimą nuo "Lille" iki minimumo.

Trimis taškais nuo "Auxerre" atsilieka ir penktoje lentelės vietoje žengia visą savaitę po praėjusio savaitgalio dvikovos su "P.S.G" žiniasklaidos taikinyje buvęs "Marseille" klubas. Šį savatgalį, priešingai nei praėjusį, "Marseille" į rungtynes atsivežė pagrindinę savo sudėtį, kuri gan lengvai 2-0 nugalėjo dėl vietos kito sezono Europos turnyruose dar kovoti bandančią "Sant-Etienne" vienuolikę.

Užtrikrintą pergalę po ilgos nesėkmių serijos pagaliau iškovojo viena prasčiausių sezonų per visą klubo istoriją šiuo metu išgyvenantis "Monaco" klubas. Kunigaikštystės ekipa šeštadienį namuose net 4-1 sutriuškino taip pat ne geriausius laikus išgyvenančią "Sochaux" vienuolikę. Du įvarčius nugalėtojams pelnė italas Marco Di Vaio, o po vieną pridėjo Ernesto Chevantonas bei Olivier Kapo.

Skirtingai nei "Monaco", iš krizės vis dar neišbrenda Prancūzijos sostinės "P.S.G" klubas. Po praėjusiame ture patirto šoko, kai paryžiečiai namuose nesugebėjo įveikti "Marseille" jaunimo komandos, šį savaitgalį klubo gerbėjų laukė ne ka geresnės naujienos - "P.S.G" tik rungtynių pabaigoje sugebėjo įmušti įvartį ir taip išvengti pralaimėjimo ne pačiai stipriausiai "Nancy" vienuolikei. Po šių lygiųjų "P.S.G" turnyrinėje lentelėje iš 7-osios vietos nukrito net į 9-ąją.

Į 8-ąją poziciją po šio turo pakilo sėkmingai pastaruoju metu rungtyniaujantis "Rennes" klubas, namuose 3-0 įveikęs absoliutų turnyro autsaiderį "Ajaccio".

30-ojo turo rezultatai:

"%c00254" 1 - 1 "%c00023"
24` [1 - 0] Jonathan Brison
77` [1 - 1] Bonaventure Kalou

"%c00025" 2 - 0 "%c00090"
54` [1 - 0] Kanga Akale
78` [2 - 0] Rene Bolf

"%c00036" 4 - 1 "%c00065"
9` [1 - 0] Ernesto Chevanton
17` [2 - 0] Marco Di Vaio
46` [3 - 0] Olivier Kapo
62` [4 - 0] Marco Di Vaio
68` [4 - 1] Araujo Ilan (iš 11m.)

"%c00067" 3 - 0 "%c00026"
50` [1 - 0] Yoann Gourcuff
82` [2 - 0] Olivier Monterrubio
83` [3 - 0] Youssef Hadji

"%c00093" 1 - 0 "%c00255"
44` [1 - 0] Daniel Cousin

81` Eloge Enza Yamissi ("Troyes") pašalintas iš akštės

"%c00055" 4 - 0 "%c00096"
11` [1 - 0] Florent Malouda
15` [2 - 0] John Carew
33` [3 - 0] Florent Malouda
89` [4 - 0] Patrick Muller

"%c00064" 2 - 0 "%c00092"
62` [1 - 0] Carlos Henrique Souza
82` [2 - 0] Nicolas Douchez (į savo vartus)

"%c00066" 1 - 1 "%c00094"
7` [1 - 0] Julio Hernan Rossi
85` [1 - 1] Kader Keita

"%c00034" 1 - 2 "%c00098"
19` [1 - 0] Amara Diane
58` [1 - 1] Ibrahima Bangoura
90` [1 - 2] Grafite

"%c00071 2 - 0 "%c00146"
17` [1 - 0] Mickael Pagis
19` [2 - 0] Mickael Pagis