27 turas: Favoritai iškovojo pergales © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos čempionate buvo sužaistos likusios 27 turo rungtynės. "Roma" šventė pergalę sostinės derbyje, be to tris taškus iškovojo ir visi trys čempionato favoritai.

Daug dėmesio susilaukusiame Romos derbyje triumfavo "Roma" klubas, "išvykos" rungtynėse įveikęs "Lazio" ekipą rezultatu 2-0. Tai buvo vienuolikta "Roma" pergalė iš eilės - pagal šį rodiklį klubas tapo visų laikų "Serie A" rekordininku.

Pirmasis pavojingas rungtynių epizodas įvyko prie "Roma" vartų, kuomet "Lazio" puolėjo Tommaso Rocchi iš šešių metrų smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į vartų virpstą. Tačiau praėjus pusvalandžiui nuo rungtynių pradžios įvartį šventė jų varžovai - pakėlus kampinį "Roma" saugas Rodrigo Taddei galva nukreipė kamuolį į vartus ir "Lazio" vartininkas Angelo Peruzzi niekuo savo komandai padėti negalėjo. Baigiantis kėliniui "Lazio" suaktyvino savo puolimą, tačiau rezultato išlyginti jiems nepavyko.

Prasidėjus antrajam kėliniui žaidimo tempą vis tvirčiau diktavo "Lazio", tačiau jiems niekaip nepavykdavo pasiųsti kamuolio į varžovų vartus. Tuo pasinaudoję "Roma" žaidėjai 63 minutę surengė kontrataką, kurią sėkmingai užbaigė Alberto Aquilani - rezultatas tapo 2-0. Po šio įvarčio "Lazio" metė visas pajėgas į puolimą ir visiškai prispaudė "Roma" komandą savo aikštės pusėje, bet nepaisant visų šeimininkų pastangų rezultatas nepasikeitė.

Čempionato lyderė Turino "Juventus" komanda po sunkios kovos rezultatu 3-1 namuose įveikė paskutinę vietą užimantį "Lecce". Praėjus vos dešimčiai minučių nuo rungtynių pradžios svečiai netikėtai išsiveržė į priekį kuomet gynėjų neprižiūrimas Gennaro Del Vecchio pasiuntė kamuolį į "Juventus" vartus. Visgi po aštuonių minučių Emersonas puikiu įvarčiu kulnu išlygino rezultatą, o baigiantis pirmajam kėliniui "Juventus" gynėjo Roberto Kovačo smūgis galva išvedė Turino ekipą į priekį.

Kaip jau tapo įprasta per pastąrasias kelias "Juventus" rungtynes, besibaigiant susitikimui į Turino ekipos varžovų vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo klubo kapitonas Alessandro Del Piero.

Milano "Inter" sugebėjo užbaigti nesėkmių seriją namuose 3-1 laimėdama prieš ne pačius geriausius laikus išgyvenančią "Udinese" ekipą. Praėjus 17 minučių nuo rungtynių pradžios svečių baudos aikštelėje "Udinese" vartininkas Morganas De Sanctis pargriovė "Inter" puolėją Obafemi Marinsą ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus, kurį realizavo Julio Ricardo Cruzas.

Argentinietis vėliau įmušė ir antrajį savo komandos įvartį - jis galva pasiuntė Davido Pizarro skersuotą kamuolį į svečių vartus. Kiek vėliau D.Pizarro baudos smūgį atmušė "Udinese" vartininkas, tačiau pirmasis prie kamuolio pribėgo "Inter" puolėjas Obafemi Martinsas, kuris ir pelnė trečiajį savo komandos įvartį. Rungtynėms einant į pabaigą "Udinese" dar spėjo pelnyti paguodos įvartį, o teisėjas spėjo iš aikštės pašalinti du žaidėjus.

Pergalę taip pat iškovojo "Milan" klubas, išvykoje rezultatu 2-0 įveikęs "Palermo" ekipą. Pergalę milaniečiams atnešė komandos veterano Filippo Inzaghi galva pelnytas įvartis bei tikslus Andrejaus Ševčenkos smūgis nuo 11 metrų žymos. "Milan" turėjo rungtynes baigti dešimtyje, kadangi likus keturioms minutėms iki rungtynių pabaigos antrają geltoną kortelę užsidirbo ekipos gynėjas iš Olandijos Jaapas Stamas.

Šiame ture nugalėjo po tris taškus į savo sąskaitą įsiraišė ir "Ascoli" bei "Siena" komandos, kurios nugalėjo atitinkamai "Messina" ir "Sampdoria" ekipas, tuo tarpu kitose dvejose rungtynėse tarp "Cagliari" ir "Chievo" bei "Empoli" ir "Treviso" užfiksuotos lygiosios.

Sekmadienio rungtynių statistika:

"%c00019" 0 - 2 "%c00028"
31` [0 - 1] Rodrigo Taddei
64` [0 - 2] Alberto Aquilani

"%c00038" 3 - 1 "%c00061"
10` [0 - 1] Gennaro Del Vecchio
18` [1 - 1] Emerson
44` [2 - 1] Robert Kovac
88` [3 - 1] Alessandro Del Piero (11m)

51` iš aikštės pašalintas Alfonso Camorani ("Lecce")

"%c00037" 3 - 1 "%c00063"
18` [1 - 0] Julio Ricardo Cruz
47` [2 - 0] Julio Ricardo Cruz
60` [3 - 0] Obafemi Martins
83` [3 - 1] Vincenzo Iaquinta

65` iš aikštės pašalintas Walter Samuel ("Inter")
84` iš aikštės pašalintas Cristian Zapata ("Udinese")

"%c00200" 0 - 2 "%c00062"
72` [0 - 1] Filippo Inzaghi
83` [0 - 2] Andrey Shevchenko

86` iš aikštės pašalinta Jaap Stam ("Milan")

"%c00080" 1 - 0 "%c00070"
80` [1 - 0] Simone Vergassola

72` iš aikštės pašalintas Angelo Palombo ("Sampdoria")

"%c00262" 1 - 0 "%c00214"
90` [1 - 0] Alfredo Cariello

"%c00216" 2 - 2 "%c00068"
32` [1 - 0] David Suazo
85` [1 - 1] Simone Tiribocchi
90` [1 - 2] Sergio Pellissier
90` [2 - 2] Massimo Gobbi

"%c00085" 1 - 1 "%c00263"
53` [0 - 1] Emanuele Filippini
90` [1 - 1] Christian Rigano

77` iš aikštės pašalintas Walter Baseggio ("Treviso")